X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie grubość endometrium po poronieniu, bez zabiegu
Odpowiedz

grubość endometrium po poronieniu, bez zabiegu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • dora8201 Autorytet
    Postów: 1422 1556

    Wysłany: 11 lipca 2014, 06:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam! Niestety wczoraj rano w 9tc poroniłam mojego dzielnego, walczącego Groszeczka... Wszystko odbyło się w domu, na szczęście praktycznie bezboleśnie fizycznie. Dzień wcześniej zaczęłam plamić, potem podkrwawiać i ok 10-11 rano poroniłam wszystko. Po południu byłam na usg i gin powiedział, że w macicy nic już nie ma ale endometrium mam za grube - 10mm i dał skierowanie do szpitala raczej po tabletki na oczyszczenie ale nie mógł wykluczyć, będą chcieli zrobić mi zabieg. Mi wydaje się, że 10mm w kilka godzin po poronieniu to jest niewiele - ostatni raz miałam je mierzone 3 tyg. temu i miało 23mm
    Dziewczyny, proszę powiedzcie mi jakie Wy miałyście endometrium po poronieniu i obyło się bez zabiegu czy nawet tabletek? Jeśli faktycznie jest za grube to pójdę dziś do tego szpitala choć wolałbym tego uniknąć...

    zpbnio4p92q84lda.png
    Młody 16.09.2008, Grochu (*) 9tc :*
    http://i9.photobucket.com/albums/a96/doda8201/08aborygen_zps4e330bfe.gif
  • sylvia007 Autorytet
    Postów: 3395 3790

    Wysłany: 11 lipca 2014, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora8201 ja w tydzień po poronieniu miałam endometrium 7 mm, a dzień po poronieniu 13,2 mm. Leżałam w szpitalu i nikt się na zabieg nie upierał. Tabletek też żadnych nie dostałam. Najważniejsze, że macica się sama wyczyściła.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2014, 08:28

    Aniołek [*] 28.05.2010
    Aniołek [*] 29.05.2014
    dxomio4py1pvii3n.png
  • dora8201 Autorytet
    Postów: 1422 1556

    Wysłany: 11 lipca 2014, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylvia007 wrote:
    Dora8201 ja w tydzień po poronieniu miałam endometrium 7 mm, a dzień po poronieniu 13,2 mm. Leżałam w szpitalu i nikt się na zabieg nie upierał. Tabletek też żadnych nie dostałam. Najważniejsze, że macica się sama wyczyściła.
    no właśnie zdziwiłam się, że powiedział, że za grube... ale moj gin jest przecudowny ale też należy do kategorii tych ostrożnych... a przepraszam, że zapytam - ale w szpitalu poroniłaś??

    zpbnio4p92q84lda.png
    Młody 16.09.2008, Grochu (*) 9tc :*
    http://i9.photobucket.com/albums/a96/doda8201/08aborygen_zps4e330bfe.gif
  • sylvia007 Autorytet
    Postów: 3395 3790

    Wysłany: 11 lipca 2014, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak w szpitalu. Monitorowali tylko jak oczyszcza się macica, ale na zabieg nie naciskali. Ja zresztą od razu powiedziałam, że wolałabym go uniknąć.

    Aniołek [*] 28.05.2010
    Aniołek [*] 29.05.2014
    dxomio4py1pvii3n.png
  • slash Autorytet
    Postów: 3192 6436

    Wysłany: 30 lipca 2014, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz w szpitalu powiedział ze endometrium od 1,0 wypuszczają do domu - uznajac za prawidłowe. Teraz technika poszłą do przodu i nie upierają się żeby odrazu czyścić tzn ingerować mechanicznie w macice, wolą dać tabletki zeby organizm sam się oczyścił. Mi dali tabletki 4 razy (rano, wieczorem, rano, wieczorem)i wypisali z endometrium 0,7

    klz98u696p33kjce.png
  • Paróweczka Koleżanka
    Postów: 58 33

    Wysłany: 4 listopada 2017, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem ze wątek stary ale może komuś przyda się wiedza... Z mojego doświadczenia kluczowe do kwalifikacji (bądź jej braku) do zabiegu są dwa czynniki: 1. Grubość endometrium 2. Jego jednorodność na obrazie USG.

    Jestem po zabiegu łyżeczkowania którego bardzo chciałam uniknąć a jednak nie udało się... po poronieniu endometrium zluszczylo się do grubości 8,5mm ale mimo to lekarz nalegał żeby zabieg zrobić i nie ryzykować. Powodem był niejednorodny obraz na USG który świadczył o tym ze w macicy pozostały krwiaki które mogłyby wrosnąć w ścianę i komplikować ponowne zagnieżdżenie zarodka lub spowodować krwotoki, zrosty i zakażenia.

  • Margaret_ja Przyjaciółka
    Postów: 93 45

    Wysłany: 14 stycznia 2022, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj wyszłam do domu. Miałam poronienie wywoływane bez zabiegu.
    Przy wypisie powiedzieli mi ze mam endometrium 15 mm.
    Brzuch mnie boli ale w sumie prawie nie mam krwawienia.
    Myślicie ze dobrze by było po tygodniu przejść się na usg?

    04.16, 08.16, 01.17 [*]
    08.19 - synek 17t[*]
    01.22 - 8 t [*]
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ