X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ile czekaliście po metotreksacie?
Odpowiedz

Ile czekaliście po metotreksacie?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Greeneyes Koleżanka
    Postów: 42 1

    Wysłany: 22 stycznia, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam , jestem po cp i leczeniu metotreksatem :( w szpitalu powiedzieli, że starać się mogę za 6 miesięcy a ginekolog 3 miesiące.
    Chciała bym wiedzieć jak to wyglądało u was po jakim czasie od metotreksatu zaszlyscie w ciążę ? Po ilu miesiącach zaczęliście starania.
    Starania były co 2 cykle czy każdy ?
    Jestem po 2 dawkach mtx

  • Nagini Nowa
    Postów: 4 3

    Wysłany: 23 stycznia, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też musiałam przyjąć dwie dawki metotreksatu. Po 6 miesiącach od zakończenia leczenia zrobiłam badanie drożności jajowodów i dopiero po tym badaniu wznowiliśmy starania.
    Udało się po roku.

    Greeneyes lubi tę wiadomość

  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 23 stycznia, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u mnie po 2dawkach była laparoskopia z usunięciem jajowodu. Miałam przerwę 5mc.
    Zaszłam w ciążę w drugim cyklu starań.
    Trzymam kciuki!

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • Greeneyes Koleżanka
    Postów: 42 1

    Wysłany: 25 stycznia, 06:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janinka wrote:
    Hej, u mnie po 2dawkach była laparoskopia z usunięciem jajowodu. Miałam przerwę 5mc.
    Zaszłam w ciążę w drugim cyklu starań.
    Trzymam kciuki!
    Super ❤️ daje nadzieję 🙏 czyli po 5 miesiącach zaczęliście starania po mtx

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia, 06:55

  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 25 stycznia, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Greeneyes wrote:
    Super ❤️ daje nadzieję 🙏 czyli po 5 miesiącach zaczęliście starania po mtx
    Hej, tak, po 5mc. Trochę się stresowałam, że może za szybko, ale ostatecznie było ok.

    Powodzenia! :)

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • Greeneyes Koleżanka
    Postów: 42 1

    Wysłany: 25 stycznia, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I dzidziuś zdrowy? Trochę się też tego boje 😕
    Mam jajowód zachowany i nie wiem jak to wygląda czy starać w każdym cyklu czy odpuścić na felerny i co 2 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia, 14:34

  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 25 stycznia, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic nie wskazuje na to, żeby były jakieś skutki uboczne po MTX.
    A co lekarze mówili o staraniach w Twoim wypadku przy dwóch jajowodach?

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • Greeneyes Koleżanka
    Postów: 42 1

    Wysłany: 25 stycznia, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czeka mnie drożność jajowodów z ewentualnym usunięciem skrzepu gdyby się nie wchłonął . Powiedział , że nawet jak będzie drożny to 15% że będzie powtórka dla tego się boje 🙁 no i mój ginekolog powiedział że 3 miesiące się wchłania mtx i można się starać a większości czytam, że 6 miesięcy . Też udało się w 2 cyklu , pierwsza ciąża

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia, 17:25

  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 30 stycznia, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, trochę sprostuję- ciąża pozamaciczna była moją pierwszą, ale starałam się o nią prawie 2lata. Po usunięciu jajowodu zaszłam w drugim cyklu.
    Widzę, że co dziewczyna to inna historia. Oby wszystkie pozytywne :)
    Gdzieś czytałam, że sam fakt wystąpienia jednej CP faktycznie statystycznie zwiększa szanse na kolejną, ale chyba co do zasady większość to jednorazowe przypadki

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • Greeneyes Koleżanka
    Postów: 42 1

    Wysłany: 30 stycznia, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I oby tak było i u mnie 🥺 miałaś robiona drożność ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia, 18:50

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ