X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Kariotyp a starania o dziecko
Odpowiedz

Kariotyp a starania o dziecko

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ilona.m Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 5 października 2022, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Opiszę moją sytuacje od początku, a mianowicie mam za sobą dwa poronienia. Pierwsza zakończyła się w 6 tygodniu, a druga w 7 tygodnu. Podczas jednej jak i drugiej ciąży serduszko biło. Wykryto u mnie zaburzenia immunologiczne, a dokładnie chodzi o kiry. Lekarz zaproponował szczepienia limfocytami męża. Natomiast po poronieniu musiałam odpocząć od tego wszystkiego i zastanowić się co dalej.. Dlatego na własną rękę wykonałam badanie kariotypu i tutaj pojawił się kolejny problem bo wynik jest taki "Stwierdzono zrównoważoną translokację wzajemną pomiędzy chromosomami 3 i 6" czy ktoś może miał podobną sytuację i udało się urodzić zdrowe dziecko? Wiem że muszę znaleźć lekarza, który dokładnie mi powie jakie są szanse na urodzenie dziecka, a w szczególności zdrowego dziecka. Wspomnę że mąż także wykonał badanie kariotypu i u niego wynik był prawidłowy. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 6 października 2022, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napisz na wątku o nieprawidłowym kariotypie, tam są osoby, które mają z tym doświadczenie :)

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ