X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie kiedy można się starać po poronieniu ?
Odpowiedz

kiedy można się starać po poronieniu ?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • jadzia34 Znajoma
    Postów: 26 6

    Wysłany: 26 maja 2015, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ten temat zakładam bo panikuję i proszę Was o podzielenie się swoimi doświadczeniami. Miałam łyżeczkowanie 18 marca Lekarka kazała się wstrzymać ze staraniami do następnego cyklu. Myślałam że owulacji w tym cyklu nie będzie a chyba wstrzeliliśmy się z mężem idealnie Tak się boję żebym nie zaszła w ciążę i nie przeżywała znów poronienia Niby na kontrolnej wizycie powiedziała że wszystko jest w porządku Więc może nawet jakbym zaszła w ciążę to i tak byłaby szansa Wiem że panikuję bo nawet nie iwem czy jestem w ciąży a o poprzednią staraliśmy się półtoraj roku ale męczy mnie że przez własną głupotę mogłabym znów to przechodzić. A co Wam mówili lekarze na temat terminu starań po poronieniu ????

    jadzia
  • coffee Autorytet
    Postów: 478 173

    Wysłany: 29 maja 2015, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wedlug mojego gin, jesli po zabiegu wszystko Ci sie wygoilo i jestes gotowa to po pierwszej @ mozna spokojnie probowac. Ja jestem po samoistnym i nie czekalismy na @, mam nadzieje ze sie uda :)

    xnw4s65g22n4tloi.png
    18.05.15 (*) Irenka
  • jadzia34 Znajoma
    Postów: 26 6

    Wysłany: 1 czerwca 2015, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki coffee Tak staram się szukać pocieszenia jakby co )A może są wśród Was dziewczyny które szybko po poronieniu zaszły w ciążę i wszystko się pięknie poukładało )

    jadzia
  • Justine M Autorytet
    Postów: 787 1025

    Wysłany: 1 czerwca 2015, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czytałam ostatnio baardzo dużo o poronieniu, o staraniach i ciążach po. Faktycznie po łyżeczkowaniu ciąża nie jest wskazana, ale głównie czytałam też że przeciwskazania ciąży po poronieniach czy to samoistnych czy nie są ze względów psychicznych. Kobieta za bardzo się denerwuje martwi i panikuje na zapas - tak jak Ty teraz :)

    Nie panikuj na zapas. Zaufaj naturze jeśli była owulacja tzn że Twój organizm był gotowy na ciąże i wszystko powinno być ok.
    Jeśli nie zajdziesz to nie zaprzestawaj starań, nie w tym cyklu to może w następnym.

    Tutaj trafiłam na kobiety które zaszły tuż po poronieniu i jest wszystko ok. Musisz uwierzyć że jeśli zaszłaś to wszystko będzie dobrze!

    Agnieszka0812 lubi tę wiadomość

    Poronilam....nigdy tego nie zapomnę mimo że udało się zajść w ciążę i urodzić dziewczynke. Skończyła już rok. Ta dziura i smutek w sercu jest i zawsze zostanie po moim aniolku
  • mus.zka Autorytet
    Postów: 279 149

    Wysłany: 1 czerwca 2015, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Miałam zabieg 29 maja. Lekarka która go przeprowadzała powiedziała, że po pierwszej miesiączce możemy się starać. Mam nadzieje, że szybko nam się uda. Trzymam kciuki również za was. Powodzenia

    Justine M lubi tę wiadomość

    ex2bvcqg5l1pcn7c.png


  • Justine M Autorytet
    Postów: 787 1025

    Wysłany: 1 czerwca 2015, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przy czym pierwszą miesiączke można mieć po 4 tyg a może po 8 albo i dłużej, zależy jak sie tam wygoi wszystko

    Agnieszka0812 lubi tę wiadomość

    Poronilam....nigdy tego nie zapomnę mimo że udało się zajść w ciążę i urodzić dziewczynke. Skończyła już rok. Ta dziura i smutek w sercu jest i zawsze zostanie po moim aniolku
  • pszczoła10 Autorytet
    Postów: 648 527

    Wysłany: 1 czerwca 2015, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam lyzeczkowanie 16 października, starałam się po pierwszej miesiączce a zaszłam w ciążę po drugiej :-) wszystko jest na szczęście dobrze. Moja córcia rośnie zdrowo w brzusiu :-) życzę powodzenia! Trzymam kciuki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca 2015, 16:17

    Agnieszka0812, Foto_Anna lubią tę wiadomość

    Aniołek [*] 16.10.2014 - 10 tc
    wff2ej284uclkyvx.png
  • Agnieszka0812 Autorytet
    Postów: 4434 5130

    Wysłany: 2 czerwca 2015, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam zabieg łyżeczkowania 10 kwietnia, 13 maja miałam pierwszą @ Wczoraj byłam u gina i powiedział, że możemy zacząć starania po drugiej @ Od razu mam brać 2x dziennie kwas foliowy, witaminę C 500-1000 oraz witaminę D3 2000 :) Mam dwa ubytki w zębach, wyleczę i bierzemy się do pracy :)

    Justine M lubi tę wiadomość

    Franio 2008 <3
    Wojtuś 2010 <3
    Ania 2016 <3
    Aniołek 11tc 10.04.15
  • Justine M Autorytet
    Postów: 787 1025

    Wysłany: 2 czerwca 2015, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i super, jeśli gin dał światło to do dzieła :)

    Agnieszka0812 lubi tę wiadomość

    Poronilam....nigdy tego nie zapomnę mimo że udało się zajść w ciążę i urodzić dziewczynke. Skończyła już rok. Ta dziura i smutek w sercu jest i zawsze zostanie po moim aniolku
  • mus.zka Autorytet
    Postów: 279 149

    Wysłany: 6 czerwca 2015, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine M własnie zobaczyłam że nasze dzieci mają podobne daty urodzin.Mój syn urodził się 26.05.2008 no i w maju straciłam swoje drugie dziecko. a ty kiedy zaczynasz starania na nowo?

    Justine M lubi tę wiadomość

    ex2bvcqg5l1pcn7c.png


  • Agnieszka0812 Autorytet
    Postów: 4434 5130

    Wysłany: 7 czerwca 2015, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny! Czekam teraz na drugą @ i po niej do dzieła :)

    Franio 2008 <3
    Wojtuś 2010 <3
    Ania 2016 <3
    Aniołek 11tc 10.04.15
  • Justine M Autorytet
    Postów: 787 1025

    Wysłany: 8 czerwca 2015, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mus.zka wrote:
    Justine M własnie zobaczyłam że nasze dzieci mają podobne daty urodzin.Mój syn urodził się 26.05.2008 no i w maju straciłam swoje drugie dziecko. a ty kiedy zaczynasz starania na nowo?


    hej no ja już się staram i to baaardzo usilnie :)

    mam wykres, same <3

    nie wiem czy mialam owulacje, tylko ją 'przegapiłam' a może mi się spóźni albo nie będzie wcale...nie wiem, ale staramy sie na maxa :D

    Agnieszka0812 lubi tę wiadomość

    Poronilam....nigdy tego nie zapomnę mimo że udało się zajść w ciążę i urodzić dziewczynke. Skończyła już rok. Ta dziura i smutek w sercu jest i zawsze zostanie po moim aniolku
  • Agnieszka0812 Autorytet
    Postów: 4434 5130

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Wczoraj dostałam drugą @, dziś byłam u dentysty :)
    Justine my od niedzieli zaczniemy na maxa <3 jak Wy :P

    Justine M lubi tę wiadomość

    Franio 2008 <3
    Wojtuś 2010 <3
    Ania 2016 <3
    Aniołek 11tc 10.04.15
  • Justine M Autorytet
    Postów: 787 1025

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    heheheheh <3 nigdy za dużo, szczególnie jeśli są siły i chęci

    zawsze było 'po mojemu' raz na dwa dni,
    teraz mój mąż poweidział że będzie 'po jego'
    koniec pierdzielenia ze lepiej wtedy czy wtedy ze jakoś spermy że coś tam
    poprostu będzie codziennie albo i 2, albo wcale jakj uz padniemy :D

    Agnieszka0812, coffee, november123 lubią tę wiadomość

    Poronilam....nigdy tego nie zapomnę mimo że udało się zajść w ciążę i urodzić dziewczynke. Skończyła już rok. Ta dziura i smutek w sercu jest i zawsze zostanie po moim aniolku
  • Agnieszka0812 Autorytet
    Postów: 4434 5130

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine, słuchaj męża :)
    My z pierwszym synem tak mieliśmy :P

    "Cztery razy po dwa razy, osiem razy raz po raz
    O północy ze dwa razy i nad ranem jeszcze raz" :D

    Justine M, coffee lubią tę wiadomość

    Franio 2008 <3
    Wojtuś 2010 <3
    Ania 2016 <3
    Aniołek 11tc 10.04.15
  • Justine M Autorytet
    Postów: 787 1025

    Wysłany: 11 czerwca 2015, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka0812 wrote:
    Justine, słuchaj męża :)
    My z pierwszym synem tak mieliśmy :P

    "Cztery razy po dwa razy, osiem razy raz po raz
    O północy ze dwa razy i nad ranem jeszcze raz" :D



    hahahahhahaha, nasze motto w tym miesiącu :)

    Agnieszka0812 lubi tę wiadomość

    Poronilam....nigdy tego nie zapomnę mimo że udało się zajść w ciążę i urodzić dziewczynke. Skończyła już rok. Ta dziura i smutek w sercu jest i zawsze zostanie po moim aniolku
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 24 lutego 2016, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Mam takie pytanie czy któraś z was próbowała zajść w ciążę zaraz po poronieniu po ustaniu krwawienia jeszcze przed pierwsza miesiączka? Czy którejś się udało bez problemów?

    Ostatnio 2 tygodnie temu poroniłam , była to moja pierwsza ciąża. Poroniłam w 13 tygodniu ale ponoć dzidziuś umarł około 2 tygodnie wcześniej ,obecnie mieszkam poza Polską w kraju gdzie opieka medyczna jest fatalna pierwsze usg robione jest w 18-20 tygodniu ciąży a krew czy inne badania dopiero około 12-13 tygodnia. U mnie poronienie było wykonywane w szpitalu przy pomocy tabletek byłam tam niecałe 2 dni , później miałam wykonane usg lekarz mówił że wszystko się oczyściło krwawiłam 2 tygodnie, lekarz mówił że po 1 miesiączce mogę znów się starać , a ja chciałabym spróbować od razu , bardzo chce mieć dzidziusia..

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • Niebieskaa Autorytet
    Postów: 2816 3915

    Wysłany: 24 lutego 2016, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnulka24 wrote:
    Cześć dziewczyny. Mam takie pytanie czy któraś z was próbowała zajść w ciążę zaraz po poronieniu po ustaniu krwawienia jeszcze przed pierwsza miesiączka? Czy którejś się udało bez problemów?

    Ostatnio 2 tygodnie temu poroniłam , była to moja pierwsza ciąża. Poroniłam w 13 tygodniu ale ponoć dzidziuś umarł około 2 tygodnie wcześniej ,obecnie mieszkam poza Polską w kraju gdzie opieka medyczna jest fatalna pierwsze usg robione jest w 18-20 tygodniu ciąży a krew czy inne badania dopiero około 12-13 tygodnia. U mnie poronienie było wykonywane w szpitalu przy pomocy tabletek byłam tam niecałe 2 dni , później miałam wykonane usg lekarz mówił że wszystko się oczyściło krwawiłam 2 tygodnie, lekarz mówił że po 1 miesiączce mogę znów się starać , a ja chciałabym spróbować od razu , bardzo chce mieć dzidziusia..

    mieszkasz w Norwegii? bo ja mieszkam w no i to co opisujesz bardzo pasuje do tego kraju, mi lekarze (w polsce) mowili zeby starac sie po 1 miesiaczce, i mial spasc hcg do zera. Ale mam kolezanke ktora zaszla w szczesliwa ciaze jeszcze przed 1 okresem.

    2fwaugpjrxudygqa.png
    Nasze szczescie juz z nami: kwiecien 2017
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 25 lutego 2016, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieskaa wrote:
    mieszkasz w Norwegii? bo ja mieszkam w no i to co opisujesz bardzo pasuje do tego kraju, mi lekarze (w polsce) mowili zeby starac sie po 1 miesiaczce, i mial spasc hcg do zera. Ale mam kolezanke ktora zaszla w szczesliwa ciaze jeszcze przed 1 okresem.


    Hej Niebieskaa , dziękuję za odpowiedź. Tak obecnie mieszkam w Norwegi. A ja tydzień temu w Polsce robiłam betę HCG i miałam coś około 80 i teraz znów będę się wybierać na badania ale już w Norwegi i nie wiem czy tu coś takiego robią i czy oznaczenia są takie same. W Polsce dostałam antybiotyk tak zapobiegawczo własnie kończę go brać bo miałam tylko tydzień stosować. Mi ogólnie dość szybko się udało zajść w ciąże czy sądzisz że i tym razem uda mi się szybciutko ?? Jak to jest przy takim poronieniu ??

    A co do poronienia to jeżeli by się zdarzyło że uda się nam jeszcze przed moją pierwszą miesiączką czy to grozi np czymś złym ? czy jeżeli się uda to znaczy że organizm już był gotowy ??

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • Niebieskaa Autorytet
    Postów: 2816 3915

    Wysłany: 25 lutego 2016, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robią betę, tak, zrobisz u fastlege, ale ja mam generalnie bardzo zle doświadczenia, 2 poronienia i zero pomocy, właściwie sama wymusilam mierzenie hcg, ale jak po 2. Poronienie prosiłam o jakiekolwiek badania to mi lekarz zaproponował zwykła morfologię, prawie mu sie w twarz zaśmiałam... Ale to moje doświadczenia, moze Ty trafisz na kogoś bardziej profesjonalnego

    Nie jestem lekarzem i nie chcialAbym Cie wprowadzać w błąd, mi kazano odczekać jeden cykl

    2fwaugpjrxudygqa.png
    Nasze szczescie juz z nami: kwiecien 2017
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ