X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Mutacja MTHFR heterozygota
Odpowiedz

Mutacja MTHFR heterozygota

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • KAMA Przyjaciółka

Wysłany: 11 stycznia, 21:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, po 1 poronieniu zatrzymanym, i 1 ciąży biochemicznej zrobiłam badania genetyczne, zdiagnozowano mutacje w genie MTHFR, w układzie heterozygotycznym. Fladze zalecenia to zwiększony kwas foliowy do 5 mg formy zmetylowanej +suplementy dla starszej ale też z tym zmetylowanym kwasem.
    Jak powiodły się wasze starania przy tej mutacji? Jakie dostaliście zalecenia?
    Pozdrawiam

preg.png
    Starania o pierwsze 👶od 12.2020
    Marzec 2021- puste jajo 💔
    Listopad 2021- ciąża biochemiczna 💔
  • jo_ana Autorytet

Wysłany: 12 stycznia, 08:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć po pierwsze należy sprawdzić poziom homocysteiny, kwasu foliowego i b12. Jeśli poziom homocysteiny nie przekroczy 8 to jest ok, jeśli będzie wyższy to należy zbić go metylowanymi witaminami z grupy b. Niestety ale hiperhomocysteinemia przyczynia się do poronien dlatego trzeba kontrolować poziom. Polecam witaminy firmy Jarrow

Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia, 11:34

01.2021 początek starań
    11.2021 poronienie zatrzymane 9/12 tc 👼🏻
    02.2022 starania od nowa

♀️ 32l.
    ❌ TROMBOFILIA:
    • niedobór białka S wolnego 62%
    • podwyższony czynnik krzepnięcia VIII 169%
    • PAI 1 4G homozygota
    • MTHFR 677C>T heterozygota

♂️35l.
    • zakładamy, że wszystko w normie

Moje ♡ Weronika 04.2011
  • KAMA Przyjaciółka

Wysłany: 12 stycznia, 15:05

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkie te badania, które napisałaś robiłam, są w normie. B6,B12, kwas foliowy, homocysteina..
    Dostosowałam też dietę..
    Ale boje sie co będzie dalej

preg.png
    Starania o pierwsze 👶od 12.2020
    Marzec 2021- puste jajo 💔
    Listopad 2021- ciąża biochemiczna 💔
  • AnnaZK Nowa

Wysłany: 28 stycznia, 12:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) Ja jestem po dwóch poronieniach zatrzymanych i dopiero kilka dni temu odebrałam wynik mutacji w genie MTHFR. Na razie czekam jeszcze na resztę wyników badań ale sama myśl o tym wszystkim mnie dołuje. Nadzieja jest taka, że moja siostra z tą mutacją ma dwójkę dzieci także trzeba być dobrej myśli ...mimo wszystko...

• Babulka Autorytet

Wysłany: 28 stycznia, 12:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie zamartwiaj się tą mutacją. Jeden z jej wariantów ma większość kobiet, sama ona nie wskazuje jeszcze jak radzisz sobie z metylacją. Zbadaj poziom homocysteiny i utrzymuj ją w przedziale 6-8.

0zCCp2.png
    MbKpp2.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ