X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Mutacja MTHFR heterozygota
Odpowiedz

Mutacja MTHFR heterozygota

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • KAMA Przyjaciółka
    Postów: 66 88

    Wysłany: 11 stycznia 2022, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, po 1 poronieniu zatrzymanym, i 1 ciąży biochemicznej zrobiłam badania genetyczne, zdiagnozowano mutacje w genie MTHFR, w układzie heterozygotycznym. Fladze zalecenia to zwiększony kwas foliowy do 5 mg formy zmetylowanej +suplementy dla starszej ale też z tym zmetylowanym kwasem.
    Jak powiodły się wasze starania przy tej mutacji? Jakie dostaliście zalecenia?
    Pozdrawiam

    preg.png
    Starania o pierwsze 👶od 12.2020
    Marzec 2021- puste jajo 💔
    Listopad 2021- ciąża biochemiczna 💔
    Mutacja MTHFR heterozygota
  • jo_ana Autorytet
    Postów: 3663 3409

    Wysłany: 12 stycznia 2022, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć po pierwsze należy sprawdzić poziom homocysteiny, kwasu foliowego i b12. Jeśli poziom homocysteiny nie przekroczy 8 to jest ok, jeśli będzie wyższy to należy zbić go metylowanymi witaminami z grupy b. Niestety ale hiperhomocysteinemia przyczynia się do poronien dlatego trzeba kontrolować poziom. Polecam witaminy firmy Jarrow

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2022, 11:34

    🌱Rozpoczęcie starań 01/2021
    👼🏻 Poronienie 9/12 tc 11/2021

    ♀ 90’
    ✖️ AMH 9,89 | PAI 1 homo | MTHFR hetero | niedobór białka S wolnego 62% | podwyższony czynnik krzepnięcia VIII 169% | cienkie endometrium
    ✔️histeroskopia | CD138 poniżej 1/10 HPF

    ♂87’
    ✖️ Teratozoospermia morfo 0%
    ✔️ Ilość, ruch, fragmentacja DNA 11% , USG prawidłowe

    Moje ♡ 𝑊𝑒𝑟𝑜𝑛𝑖𝑘𝑎 04.2011
    ———————————————————
    Od 2023 KLINIKA W NL
    🔸 5 x stymulacja
    🔸 3 x IUI
    🍀 03/2024 IVF protokół krótki
    pobrano 31 🥚 zapłodniono 24, mamy 18 ❄️
  • KAMA Przyjaciółka
    Postów: 66 88

    Wysłany: 12 stycznia 2022, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkie te badania, które napisałaś robiłam, są w normie. B6,B12, kwas foliowy, homocysteina..
    Dostosowałam też dietę..
    Ale boje sie co będzie dalej

    preg.png
    Starania o pierwsze 👶od 12.2020
    Marzec 2021- puste jajo 💔
    Listopad 2021- ciąża biochemiczna 💔
    Mutacja MTHFR heterozygota
  • AnnaZK Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 28 stycznia 2022, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) Ja jestem po dwóch poronieniach zatrzymanych i dopiero kilka dni temu odebrałam wynik mutacji w genie MTHFR. Na razie czekam jeszcze na resztę wyników badań ale sama myśl o tym wszystkim mnie dołuje. Nadzieja jest taka, że moja siostra z tą mutacją ma dwójkę dzieci także trzeba być dobrej myśli ...mimo wszystko...

  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 28 stycznia 2022, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie zamartwiaj się tą mutacją. Jeden z jej wariantów ma większość kobiet, sama ona nie wskazuje jeszcze jak radzisz sobie z metylacją. Zbadaj poziom homocysteiny i utrzymuj ją w przedziale 6-8.

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ