X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Nasilenie krwawienia po łyżeczkowaniu.
Odpowiedz

Nasilenie krwawienia po łyżeczkowaniu.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ojkaojka Autorytet
    Postów: 579 185

    Wysłany: 9 września 2018, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3 dni (czwartek)temu miałam zabieg oczyszczania macicy po poronieniu (17tc), jak to zwykle bywa dostałam szczątkowe zalecenia ze szpitala, więc nie za bardzo wiem co i jak.
    Do wczoraj moje plamienie było skąpe, podobnie jak ból, ledwo wyczuwalny. Dzisiaj wszystkie objawy się nasiliły, jest więcej żywoczerwonej krwi, pojawiły się też skrzepy, takie do 2-3cm. Zastanawiam się czy to dobry objaw?
    Dodam, że biorę antybiotyk (doxycyclinum 2x1), ponieważ poroniona ciąża była martwa.
    Nie wiem czy takie skrzepy sugerują naturalne doczyszczanie i nie ma się czym martwić, czy wręcz odwrotnie? Czy łyżeczkowanie nie powinno już wszystkiego dokładnie wyczyścić?
    Jak to u was było? Ile trwało krwawienie?
    To mój pierwszy takie zabieg i nie bardzo wiem co i jak. Planowaną kontrolę mam mieć za 1,5 tygodnia.

  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 9 września 2018, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przykro mi z powodu Twojej straty :(
    U mnie zabieg był wykonywany w 13tc o godzinę 23, więc rano jak się obudziłam było sporo krwi (po całej nocy). Później krwawiłam z różną intensywnością tak przez 3-4 dni. Jak więcej chodziłam na spacery czy coś podnosiłam to było mocniejsze. Potem jeszcze przez 1,5 tyg plamiłam. Czasem przez pół dnia nic nie leciało, a popołudniu takie śluzowe czerwone "nitki",
    a czasem przez cały dzień miałam delikatne krwawienie. Tydzień po zabiegu myślałam że już się kończy, a potem jednego dnia znów się nieco bardziej rozkręciło. Ogólnie 2 tyg to trwało.
    Mi lekarka mówiła, że około 10-14 dni się wszytko oczyszcza. Jak prowadzisz spokojny tryb życia to pewnie krawienia będą mniejsze. Ja ogólnie starałam się oszczędzać i nie przemęczać.
    Pierwsza kontrolę miałam po 1,5 tyg i lekarka mówiła, że ładnie się goi, a 3 tyg po zabiegu już było całkowicie wygojone.

    A jak się czujesz?

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • Ojkaojka Autorytet
    Postów: 579 185

    Wysłany: 9 września 2018, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Całkiem dobrze, czuję takie nagłe kłucia w dole macicy lub takie ciągnięcie.
    Panicznie boję się zrostów tym bardziej że wcześniej nic nie miałam.
    Stosowałaś jakieś środki zapobiegające? słyszałam o borowinach i ziołach.

  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 9 września 2018, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojkaojka wrote:
    Całkiem dobrze, czuję takie nagłe kłucia w dole macicy lub takie ciągnięcie.
    Panicznie boję się zrostów tym bardziej że wcześniej nic nie miałam.
    Stosowałaś jakieś środki zapobiegające? słyszałam o borowinach i ziołach.
    Ja brałam Tylko antybiotyk przez tydzień po zabiegu. Teraz łykam witaminy, bo mi hormoby szaleją i przez nie strasznie włosy wypadają :/ Nie wiem czy ewentualne zrosty będą widoczne na kontrolnym USG. Jakbyś miała niepokojące krwawienia przy kolejnych cyklach to pewnie warto od lekarza załatwić skierowanie na histeroskopię. Myślę jednak, że zrosty występują sporadycznie i na chwilę obecną bym się nimi nie przejmowała.

    Ojkaojka lubi tę wiadomość

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ