Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie 🌱 Nowy początek 🌱
Odpowiedz

🌱 Nowy początek 🌱

Oceń ten wątek:
  • yecikowa Przyjaciółka
    Postów: 102 196

    Wysłany: 18 marca, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milunia wrote:
    Niestety nie mam. Badania muszę zrobić do konsultacji z dietetykiem. Wgl nie mam swojego ginekologa 🙈 Do 2 lekarzy ostatnio straciłam zaufanie. Szukam kogoś nowego, ale na zadupiu to proste nie jest. No nic, zapłacę ile trzeba i trudno.

    Oj, przykro mi, ze masz takie doświadczenia:(

    Jesli chodzi o diagnostykę, to minimalne zniżki są przy zakupie badań online w porównaniu z cenami na miejscu.

    Milunia lubi tę wiadomość

    '89 👷‍♀️ & 👷'88

    💓👶2023, cc

    ⏸️ 11.2025
    💔 12.2025 poronienie samoistne 10tc / (6+4)
    💔 03.2026 cb

    ⏸️ 20.04.2026 🌱🌈 + 💉 Neoparin
    9dpo beta 23,27; 11dpo beta 103,54; 14dpo beta 566,3; 16dpo beta 1133,25; 18dpo beta 2414,7; 24dpo beta 17682,2; 30dpo beta 60560,56

    06.05 jest ❤️
    15.05 1,1cm 🧡
    29.05 2,33cm 💛
    12.06 4,74cm 💚
    NIPT - niskie ryzyka i 🩷

    ✅️ tsh, zespół antyfosfolipidowy
    ⚠️ trombofilia, mutacje MTHFR (hetero), V-Leiden, PAI-1 4G/5G

    preg.png
  • Mq1991 Autorytet
    Postów: 3637 4067

    Wysłany: 18 marca, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milunia wrote:
    Dziewczyny, nie wiecie czy jest jakiś kod rabatowy na badania w diagnostyce? Musze zrobić sporo świeżych przed wizytą i jednak kwota zacna wychodzi. Patrzyłam z tych gotowych pakietów, ale nic mi się nie zgrywa. Muszę zrobić w tym labie bo tam na miejscu badają homocysteine i mam najbliżej choć i tak daleko 😉
    Milunia niestety w Diagnostyce nie ma chyba tak często kodów jak w ALABie albo Synevo. Jedynie jak kupujesz online to czasem badania są taniej, albo na miejscu możesz poprosić o założenie karty stałego klienta (to daje 5% znizki)

    Milunia lubi tę wiadomość

    👱‍♀️ 34l👦🏻36l
    Starania od 08.2020, CP 💔 w 2022, Klinika leczenia niepłodności (Ovum Lublin) od 10.2023, 4 x stymulacja owulacji, 3 x IUI, 2x histeroskopia

    2025 I IVF
    -25.01 stymulacja (Ovaleap, Cetrotide, Gonapeptyl)
    -10.02 punkcja, 5 x ❄️
    -08.03/08.04 I i II FET ❌️
    -08.05 III FET poronienie 21dpt 💔
    -17.07 IV FET ❌️
    -08-12.2025 leczenie immunologiczne
    -20.12 V FET CB 💔
    2026 II IVF
    -10.01 stymulacja (Ovaleap, Cetrotide, Gonapeptyl)
    -22.01 punkcja, 6 x ❄️
    -12.02 VI FET (Estrofem, Besins, Cyclogest, Prolutex, Accofil, Encorton, Acard, Neoparin, Prograf) poronienie 20dpt 💔
    -04-06.2026 Ryeqo
    5 x ❄️ na zimowisku
  • Megmery Ekspertka
    Postów: 180 296

    Wysłany: 18 marca, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W diagnostyce dzwoniąc na infolinię można też dostać zniżki - nawet 15% i podpowiadaja jak np. Rozbić badania, żeby za część dostać zniżkę 15 %, a za kolejną część 20% ;)

    Mq1991, Daisy1, Milunia lubią tę wiadomość

    02.25 cb💔
    10.25 cb💔

    ✅kariotypy, regularna owulacja, poziomy witamin i minerałów, homocysteina, kortyzol, nadnercza, hormony, ferrytyna, krzywa cukrowa, wykluczona celiakia, wykluczona trombofilia, AMH 3,47 💕

    🚩insulina, ANA1 1:640 (bez choroby autoimmunologicznej), kir AA, MTHFR, cd138 5/10

    ⏸️12.02.26
    18.02.26 - 2,8 mm Sezamka
    03.03.26 - 0,67 cm i ❤️
    26.03.26 - 2,77 cm bobaska

    preg.png[/url]

    Jestem dobrej myśli 🙏💖
  • Mq1991 Autorytet
    Postów: 3637 4067

    Wysłany: 18 marca, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megmery wrote:
    W diagnostyce dzwoniąc na infolinię można też dostać zniżki - nawet 15% i podpowiadaja jak np. Rozbić badania, żeby za część dostać zniżkę 15 %, a za kolejną część 20% ;)
    Dobrze wiedzieć ❤️❤️

    👱‍♀️ 34l👦🏻36l
    Starania od 08.2020, CP 💔 w 2022, Klinika leczenia niepłodności (Ovum Lublin) od 10.2023, 4 x stymulacja owulacji, 3 x IUI, 2x histeroskopia

    2025 I IVF
    -25.01 stymulacja (Ovaleap, Cetrotide, Gonapeptyl)
    -10.02 punkcja, 5 x ❄️
    -08.03/08.04 I i II FET ❌️
    -08.05 III FET poronienie 21dpt 💔
    -17.07 IV FET ❌️
    -08-12.2025 leczenie immunologiczne
    -20.12 V FET CB 💔
    2026 II IVF
    -10.01 stymulacja (Ovaleap, Cetrotide, Gonapeptyl)
    -22.01 punkcja, 6 x ❄️
    -12.02 VI FET (Estrofem, Besins, Cyclogest, Prolutex, Accofil, Encorton, Acard, Neoparin, Prograf) poronienie 20dpt 💔
    -04-06.2026 Ryeqo
    5 x ❄️ na zimowisku
  • Milunia Autorytet
    Postów: 587 489

    Wysłany: 18 marca, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megmery wrote:
    W diagnostyce dzwoniąc na infolinię można też dostać zniżki - nawet 15% i podpowiadaja jak np. Rozbić badania, żeby za część dostać zniżkę 15 %, a za kolejną część 20% ;)

    Zadzwonić i co powiedzieć? Jakie mam do zrobienia badania i sami dadzą zniżkę?

    👩🏼‍💼’89 👨🏻‍💻’87
    Marzymy o pierwszym bobo ✨
    5 cs
    06.09.2025 - ⏸️- 10 dpo
    08.09 - b-hcg 65 mlU/mL, progesteron 28,1 ng/mL
    10.09 - b-hcg 260 mlU/mL, progesteron 28,5 ng/mL
    15.09 - b-hcg 1469 mlU/mL progesteron 28,4 ng/mL
    22.09 - 5+4 widoczny pęcherzyk ciążowy i żółtkowy
    09.10 - 💔
    10.10.2025 - poronienie zatrzymane 8/6 tyg. Nasze serca rozpadły się na miliony kawałków 😭💔

    Suplementacja:
    - Prenacaps multi 1
    - Magnez
    - Biocardine Omega-3
    - Ubiquinol (CoQ10)
    - Witamina B12
    - Laktoferyna
    - Witamina D
    - Witamina A+E
    - Olej z wiesiołka
    - Regulator homocysteiny
    - sok z granata
    - sok z kiszonych buraków
  • Zaczytana29 Przyjaciółka
    Postów: 78 118

    Wysłany: 18 marca, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Milunia ja jak robiłam prywatnie to najwięcej zniżki dostawałam w Alabie. Przy karcie stałego klienta od razu 10%, maksymalnie do 20% bo zawsze jakieś zniżki dodatkowo dawały w zależności ile kosztowały badania.

    Chociaż szczerze Ci powiem, że już drugi raz zarejestrowałam się do mniej obleganego lekarza na NFZ i wprost powiedziałam, że jestem na etapie starań o dziecko i chciałabym zrobic sobie dane badanie. Przez dwa razy mi się udało dostać, dobre i to.

    🙋‍♀97
    Hashimoto

    🙋‍♂ 92
    Starania od 2023

    05.2025 operacja żylaków powrózka nasiennego III stopnia

    25.11.2025 upragnione II kreski
    04.12.2025 ❤️️
    29.12.2025 💔poronienie samoistne 9+3 (zatrzymane serduszko 8+5)
  • Zaczytana29 Przyjaciółka
    Postów: 78 118

    Wysłany: 18 marca, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Milunia teraz widzę, że w Alabie jest jakaś promka 30% przy zamówieniu badań na kwotę min. 300 zl 😊

    🙋‍♀97
    Hashimoto

    🙋‍♂ 92
    Starania od 2023

    05.2025 operacja żylaków powrózka nasiennego III stopnia

    25.11.2025 upragnione II kreski
    04.12.2025 ❤️️
    29.12.2025 💔poronienie samoistne 9+3 (zatrzymane serduszko 8+5)
  • Megmery Ekspertka
    Postów: 180 296

    Wysłany: 18 marca, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milunia wrote:
    Zadzwonić i co powiedzieć? Jakie mam do zrobienia badania i sami dadzą zniżkę?

    Tak, ja tak zadzwoniłam, powiedziałam, że chce się upewnić, czy w najbliższej placówce można wykonać te badania, a pani mi powiedziała o zniżce. I powiedziała, żeby zawsze dzwonić, jak będę chciała robić jakieś większe pakiety.

    02.25 cb💔
    10.25 cb💔

    ✅kariotypy, regularna owulacja, poziomy witamin i minerałów, homocysteina, kortyzol, nadnercza, hormony, ferrytyna, krzywa cukrowa, wykluczona celiakia, wykluczona trombofilia, AMH 3,47 💕

    🚩insulina, ANA1 1:640 (bez choroby autoimmunologicznej), kir AA, MTHFR, cd138 5/10

    ⏸️12.02.26
    18.02.26 - 2,8 mm Sezamka
    03.03.26 - 0,67 cm i ❤️
    26.03.26 - 2,77 cm bobaska

    preg.png[/url]

    Jestem dobrej myśli 🙏💖
  • Milunia Autorytet
    Postów: 587 489

    Wysłany: 18 marca, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczytana29 wrote:
    @Milunia ja jak robiłam prywatnie to najwięcej zniżki dostawałam w Alabie. Przy karcie stałego klienta od razu 10%, maksymalnie do 20% bo zawsze jakieś zniżki dodatkowo dawały w zależności ile kosztowały badania.

    Chociaż szczerze Ci powiem, że już drugi raz zarejestrowałam się do mniej obleganego lekarza na NFZ i wprost powiedziałam, że jestem na etapie starań o dziecko i chciałabym zrobic sobie dane badanie. Przez dwa razy mi się udało dostać, dobre i to.

    Za pierwszym razem też tak zrobiłam. Teraz już mi się nie uda, pytałam. Ale napisałam na bok diagnostyki, zobaczymy co odpiszą.

    👩🏼‍💼’89 👨🏻‍💻’87
    Marzymy o pierwszym bobo ✨
    5 cs
    06.09.2025 - ⏸️- 10 dpo
    08.09 - b-hcg 65 mlU/mL, progesteron 28,1 ng/mL
    10.09 - b-hcg 260 mlU/mL, progesteron 28,5 ng/mL
    15.09 - b-hcg 1469 mlU/mL progesteron 28,4 ng/mL
    22.09 - 5+4 widoczny pęcherzyk ciążowy i żółtkowy
    09.10 - 💔
    10.10.2025 - poronienie zatrzymane 8/6 tyg. Nasze serca rozpadły się na miliony kawałków 😭💔

    Suplementacja:
    - Prenacaps multi 1
    - Magnez
    - Biocardine Omega-3
    - Ubiquinol (CoQ10)
    - Witamina B12
    - Laktoferyna
    - Witamina D
    - Witamina A+E
    - Olej z wiesiołka
    - Regulator homocysteiny
    - sok z granata
    - sok z kiszonych buraków
  • Milunia Autorytet
    Postów: 587 489

    Wysłany: 18 marca, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczytana29 wrote:
    @Milunia teraz widzę, że w Alabie jest jakaś promka 30% przy zamówieniu badań na kwotę min. 300 zl 😊

    W moim najbliższym alabie nie zrobią mi homocysteiny niestety.

    👩🏼‍💼’89 👨🏻‍💻’87
    Marzymy o pierwszym bobo ✨
    5 cs
    06.09.2025 - ⏸️- 10 dpo
    08.09 - b-hcg 65 mlU/mL, progesteron 28,1 ng/mL
    10.09 - b-hcg 260 mlU/mL, progesteron 28,5 ng/mL
    15.09 - b-hcg 1469 mlU/mL progesteron 28,4 ng/mL
    22.09 - 5+4 widoczny pęcherzyk ciążowy i żółtkowy
    09.10 - 💔
    10.10.2025 - poronienie zatrzymane 8/6 tyg. Nasze serca rozpadły się na miliony kawałków 😭💔

    Suplementacja:
    - Prenacaps multi 1
    - Magnez
    - Biocardine Omega-3
    - Ubiquinol (CoQ10)
    - Witamina B12
    - Laktoferyna
    - Witamina D
    - Witamina A+E
    - Olej z wiesiołka
    - Regulator homocysteiny
    - sok z granata
    - sok z kiszonych buraków
  • Milunia Autorytet
    Postów: 587 489

    Wysłany: 18 marca, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wgl mam wrażenie jakiegoś deja vu. W tym miesiącu piki na teście dokładnie w dniach w których poprzednio doszło do zaplodnienia. Dziś pojawiła się opryszczka, dokładnie w tym dniu jak wtedy. W szpitalu powiedzieli mi, że poronienie mogło być przez opryszczkę. Boję się co wydarzy się dalej 🤯

    👩🏼‍💼’89 👨🏻‍💻’87
    Marzymy o pierwszym bobo ✨
    5 cs
    06.09.2025 - ⏸️- 10 dpo
    08.09 - b-hcg 65 mlU/mL, progesteron 28,1 ng/mL
    10.09 - b-hcg 260 mlU/mL, progesteron 28,5 ng/mL
    15.09 - b-hcg 1469 mlU/mL progesteron 28,4 ng/mL
    22.09 - 5+4 widoczny pęcherzyk ciążowy i żółtkowy
    09.10 - 💔
    10.10.2025 - poronienie zatrzymane 8/6 tyg. Nasze serca rozpadły się na miliony kawałków 😭💔

    Suplementacja:
    - Prenacaps multi 1
    - Magnez
    - Biocardine Omega-3
    - Ubiquinol (CoQ10)
    - Witamina B12
    - Laktoferyna
    - Witamina D
    - Witamina A+E
    - Olej z wiesiołka
    - Regulator homocysteiny
    - sok z granata
    - sok z kiszonych buraków
  • Cień Autorytet
    Postów: 1420 1549

    Wysłany: 18 marca, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milunia wrote:
    Wgl mam wrażenie jakiegoś deja vu. W tym miesiącu piki na teście dokładnie w dniach w których poprzednio doszło do zaplodnienia. Dziś pojawiła się opryszczka, dokładnie w tym dniu jak wtedy. W szpitalu powiedzieli mi, że poronienie mogło być przez opryszczkę. Boję się co wydarzy się dalej 🤯



    Uspokoję Cię w kwestii opryszczki — jeśli to opryszczka wtórna, wszystko jest w porządku. Problem pojawia się przy pierwszym zakażeniu, bo wtedy może być niebezpieczne dla płodu.
    Ja mam opryszczkę praktycznie przed każdym okresem. W tej nieudanej ciąży też ją dostałam i martwiłam się, że mogła przyczynić się do poronienia. Ginekolodzy jednak uspokajali, że nie miało to wpływu, bo była to opryszczka wtórna, a nie pierwotne zakażenie.

    40+|Hashimoto | 🌺 endo/adeno
    🧪 AMH 0,34
    🧬 MTHFR C677T | PAI-1 4G/5G
    🧬 KIR Bx (2DS1+, brak 2DS3)
    💉 IVF od 2019 r.
    → 9 procedur IVF/ICSI
    → bardzo niska odpowiedź (0–1 oocyt)
    → 6 transferów ET/KET
    → 2× CB 🤍
    → VI 2025 transfer: ciąża → poronienie w 8 tc 💔
    🧫 CD56 ↑ (54)
    🧪 Th1 ↑ (TNF ↑, IL-10 ↓)
    → V 2026: transfer na lekach immunologicznych
    β-hCG: 0

    Na tym zakończymy.
  • Cień Autorytet
    Postów: 1420 1549

    Wysłany: 18 marca, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Laurelli

    Jak po wizycie?

    Laurelli lubi tę wiadomość

    40+|Hashimoto | 🌺 endo/adeno
    🧪 AMH 0,34
    🧬 MTHFR C677T | PAI-1 4G/5G
    🧬 KIR Bx (2DS1+, brak 2DS3)
    💉 IVF od 2019 r.
    → 9 procedur IVF/ICSI
    → bardzo niska odpowiedź (0–1 oocyt)
    → 6 transferów ET/KET
    → 2× CB 🤍
    → VI 2025 transfer: ciąża → poronienie w 8 tc 💔
    🧫 CD56 ↑ (54)
    🧪 Th1 ↑ (TNF ↑, IL-10 ↓)
    → V 2026: transfer na lekach immunologicznych
    β-hCG: 0

    Na tym zakończymy.
  • Laurelli Autorytet
    Postów: 1190 1458

    Wysłany: 18 marca, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cień wrote:
    @Laurelli

    Jak po wizycie?
    Dziękuję że pytasz 🥰 jestem po prenatalnym USG. Wszystko dobrze ☀️
    Ale mała nie chciała się za bardzo pokazywać 🙈
    Ale słodkie takie stópki i słuchaliśmy serduszko 🩷
    Ale z tego całego zaoferowania nie wiem ile ma 🤣 na zdj nie widzę pomiarów ale mąż mówi że widział chyba 7 cm niecałe 🙈

    Z ciekawostek położna powiedziała że nipt będzie od maja w Islandii prawdopodobnie standardem u ciężarnych bez opłat.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca, 17:45

    Cień, Biochemiczka, Mq1991, Zaczytana29, Daisy1, yecikowa, Cerva, _Dysia_, nadzieja09, Paola2604, Olcykowa, Iskierka ✨, emciak, ms.paranoya, Wixa🌸, 19Maggie94, Jusia92, Mysa1111, Claramente lubią tę wiadomość

    💃🏻35 🧔🏻‍♂️39
    🧬 PAI-1 4G/4G

    🌍 Życie & ciąża za granicą
    👧🏻 First baby girl 💖

    👼 10.2025 🕊️

    🤰🏻 03.02.2026 💖
    ✨ NIPT low risk & prenatalne OK
    🌸 13.05.2026 II prenatalne wszystko OK 🩷💎
    preg.png
  • Cień Autorytet
    Postów: 1420 1549

    Wysłany: 18 marca, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Laurelli

    Cieszę się bardzo, że wszystko idzie w dobrą stronę.
    Super, że ten test będzie dostępny nieodpłatnie dla pacjentek.😊

    Laurelli lubi tę wiadomość

    40+|Hashimoto | 🌺 endo/adeno
    🧪 AMH 0,34
    🧬 MTHFR C677T | PAI-1 4G/5G
    🧬 KIR Bx (2DS1+, brak 2DS3)
    💉 IVF od 2019 r.
    → 9 procedur IVF/ICSI
    → bardzo niska odpowiedź (0–1 oocyt)
    → 6 transferów ET/KET
    → 2× CB 🤍
    → VI 2025 transfer: ciąża → poronienie w 8 tc 💔
    🧫 CD56 ↑ (54)
    🧪 Th1 ↑ (TNF ↑, IL-10 ↓)
    → V 2026: transfer na lekach immunologicznych
    β-hCG: 0

    Na tym zakończymy.
  • Mq1991 Autorytet
    Postów: 3637 4067

    Wysłany: 18 marca, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Milunia tak jak pisze Cień- wargowa opryszczka wtórna nie jest tak groźna w ciąży. Ja polecam się przeleczyc heviranem - u mnie lekarz zastosował taką dłuższą kurację, brałam kilka razy dziennie w małej dawce. Od tej pory mam dużo rzadziej i mniejsze opryszczki.

    @Laurelli ależ to musi być wspaniałe uczucie 🥰 cieszę się, że z malutką wszystko w porządku 💕 a jak to wygląda u Was na Islandii? Pracuje się do konca ciąży, czy jest możliwośc pójścia na zwolnienie?

    Laurelli lubi tę wiadomość

    👱‍♀️ 34l👦🏻36l
    Starania od 08.2020, CP 💔 w 2022, Klinika leczenia niepłodności (Ovum Lublin) od 10.2023, 4 x stymulacja owulacji, 3 x IUI, 2x histeroskopia

    2025 I IVF
    -25.01 stymulacja (Ovaleap, Cetrotide, Gonapeptyl)
    -10.02 punkcja, 5 x ❄️
    -08.03/08.04 I i II FET ❌️
    -08.05 III FET poronienie 21dpt 💔
    -17.07 IV FET ❌️
    -08-12.2025 leczenie immunologiczne
    -20.12 V FET CB 💔
    2026 II IVF
    -10.01 stymulacja (Ovaleap, Cetrotide, Gonapeptyl)
    -22.01 punkcja, 6 x ❄️
    -12.02 VI FET (Estrofem, Besins, Cyclogest, Prolutex, Accofil, Encorton, Acard, Neoparin, Prograf) poronienie 20dpt 💔
    -04-06.2026 Ryeqo
    5 x ❄️ na zimowisku
  • Zaczytana29 Przyjaciółka
    Postów: 78 118

    Wysłany: 18 marca, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Laurelii
    Bardzo się cieszę, że wszystko w porządku ❤️

    Laurelli lubi tę wiadomość

    🙋‍♀97
    Hashimoto

    🙋‍♂ 92
    Starania od 2023

    05.2025 operacja żylaków powrózka nasiennego III stopnia

    25.11.2025 upragnione II kreski
    04.12.2025 ❤️️
    29.12.2025 💔poronienie samoistne 9+3 (zatrzymane serduszko 8+5)
  • Laurelli Autorytet
    Postów: 1190 1458

    Wysłany: 18 marca, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mq1991 wrote:
    @Milunia tak jak pisze Cień- wargowa opryszczka wtórna nie jest tak groźna w ciąży. Ja polecam się przeleczyc heviranem - u mnie lekarz zastosował taką dłuższą kurację, brałam kilka razy dziennie w małej dawce. Od tej pory mam dużo rzadziej i mniejsze opryszczki.

    @Laurelli ależ to musi być wspaniałe uczucie 🥰 cieszę się, że z malutką wszystko w porządku 💕 a jak to wygląda u Was na Islandii? Pracuje się do konca ciąży, czy jest możliwośc pójścia na zwolnienie?

    Dziękuję dziewczyny 😘🌸

    Pracuje się do końca, nie istnieje coś takiego jak w Polsce, uprzejme wysyłanie na zwolnienie jeśli tylko mama wykazuje ochotę. Tutaj to nawet ciężko o takie zwolnienie przy fizycznej pracy. Poprostu jest wtedy informacja dla pracodawcy o ciąży pracownika i żeby wyznaczyć lżejsze obowiązki. Można pójść poprostu na wcześniejszy macierzyński, około 2 miesięcy przed porodem. Ale to też z uzasadnieniem od lekarza.
    A jeszcze z ciekawostek to :
    Macierzyński przysługuje 6 miesięcy dla obojga rodziców. Można rozłożyć na rok ale kwota jest wyliczana z 6 miesięcy dzielona wtedy na 12. Jest liczony z dochodów z 9 miesięcy przed ciążą i 3 miesiącu pierwszych ciąży. Później już się przychód nie liczy ale trzeba mieć ciągłość przychodów. Jeden dzień braku przychodu i już nie dostaje się wypracowanego macierzyńskiego tylko zasiłek który jest „ groszowymi sprawami „
    aha i ojciec z swojego tacierzyńskiego może oddać matce 6 tyg. i np nie trzeba wybierać całego naraz- do ukończenia 2 roku życia dziecka powinno się wybrać. Jesli nie to przepadnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca, 19:30

    💃🏻35 🧔🏻‍♂️39
    🧬 PAI-1 4G/4G

    🌍 Życie & ciąża za granicą
    👧🏻 First baby girl 💖

    👼 10.2025 🕊️

    🤰🏻 03.02.2026 💖
    ✨ NIPT low risk & prenatalne OK
    🌸 13.05.2026 II prenatalne wszystko OK 🩷💎
    preg.png
  • Fox Autorytet
    Postów: 622 1136

    Wysłany: 18 marca, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milunia wrote:
    Wgl mam wrażenie jakiegoś deja vu. W tym miesiącu piki na teście dokładnie w dniach w których poprzednio doszło do zaplodnienia. Dziś pojawiła się opryszczka, dokładnie w tym dniu jak wtedy. W szpitalu powiedzieli mi, że poronienie mogło być przez opryszczkę. Boję się co wydarzy się dalej 🤯

    Przepraszam, że tak jak dzik w szyszki, ale gdyby opryszczka byla powodem poronienia, to nie miałabym nigdy dziecka. Mam ją co chwilę. W samej tej ciąży juz 4 raz. Pytanie czy ją leczysz, czy dajesz jej hulać?

    91'
    10.2023⏸️->07.2024 🩵Synek

    07.2025 💔 7+2 (puste jajo)
    10.2025 💔 10+1 (chłopiec triploidia)

    21.12 ⏸️ 10 dpo
    27.12 beta 239,4 mIU/ml || Prog 26,70
    29.12 beta 339,0 mIU/ml 💔 || prog 25,64
    31.12 beta 569,8 mIU/ml || prog 19,58
    02.01.2026 beta 1281,7 mIU/ml 🤯 || prog 18,95

    23.02 I prenatalne - 6,25cm FHR: 151bpm - ryzyka niskie- 🩵
    15.04 II prenatalne - 346g chłopiec 🩵
    26.05 - 977g 🐻
    11.06 - 1309g 🐻
    preg.png
  • Daisy1 Autorytet
    Postów: 758 1458

    Wysłany: 18 marca, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milunia wrote:
    Wgl mam wrażenie jakiegoś deja vu. W tym miesiącu piki na teście dokładnie w dniach w których poprzednio doszło do zaplodnienia. Dziś pojawiła się opryszczka, dokładnie w tym dniu jak wtedy. W szpitalu powiedzieli mi, że poronienie mogło być przez opryszczkę. Boję się co wydarzy się dalej 🤯
    @Milunia, oby to był tylko dobry znak ✨ na forum widać, że czasami choroba potrafi sprzyjać zajściu w ciążę 🙂

    @Laurelli, gratulacje 😊 rośnijcie zdrowo! 💖

    Laurelli lubi tę wiadomość

    👧🏼 37 🧑🏼 | starania od 02.2024
    💔 11tc 02.2025 | 💔 10tc 08.2025 Duphaston
    ➡️ po 6cs mini-histeroskopia (04.2026) | CD138+ 5/10 HPF | ✂️mięśniaki + zrosty | 💊 leczenie
    ➡️ kontrolna mini-histeroskopia (05.2026) | ✅️ brak cech zapalnych
    ☘️ powrót do starań | 💊 Encorton + Accofil
    ⚠️ ANXA5 M2/N | KIR Bx (2DS2+) | HLA-C C2C2 | Allo-MLR 0% | cross-match 26.5%
‹‹ 134 135 136 137 138 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak rozszerzać dietę dziecka? Poradnik krok po kroku

Kiedy zacząć rozszerzanie diety dziecka? Eksperci zalecają start około 6. miesiąca życia, kiedy niemowlę jest gotowe na odkrywanie nowych smaków, a mleko matki pozostaje kluczowym elementem jadłospisu. Jak rozpoznać gotowość malucha i które metody wprowadzania pokarmów wybrać? Dowiedz się, jak stopniowo uzupełniać dietę dziecka, unikając potencjalnych zagrożeń i wspierając zdrowy rozwój poprzez bezpieczne i zróżnicowane posiłki!

CZYTAJ WIĘCEJ

7 pytań o poród, których wiele kobiet wstydzi się zadać!

Poród zbliża się wielkimi krokami, a w Twojej głowie w dalszym ciągu kłębią się pytania, których wstydzisz się zadać? Niektóre tematy są na tyle krępujące, że ciężko je poruszyć z partnerem,  na rutynowej wizycie u lekarza, czy przy kawie z koleżankami…Nadszedł jednak czas, żeby rozwiać Twoje wątpliwości! Przeczytaj odpowiedzi na 7 najbardziej wstydliwych pytań związanych z porodem.

CZYTAJ WIĘCEJ