Zaczynasz starania o dziecko?

Sprawdź witaminy nr 1 w Europie dla kobiet
- od planowania ciąży do karmienia piersią.*
*Na podstawie wewnętrznej analizy firmy Procter & Gamble z wykorzystaniem danych z następującego źródła: IQVIA Global OTC Insights: OTC3 04A4 M/Vit+Miner Perinatal + 04B4 M/Vit W/O Miner Perinatal; Europa (23 kraje). Wielkość sprzedaży ilościowej według marki dla MAT z czerwca 2025 r., odzwierciedlająca szacunki rzeczywistej aktywności. Prawa autorskie IQVIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum › Poronienie › 🌱 Nowy początek 🌱
Odpowiedz

🌱 Nowy początek 🌱

Oceń ten wątek:
  • Malinka18 Ekspertka
    Postów: 187 194

    Wysłany: 26 czerwca, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Biochemiczko

    Mam do Ciebie pytanko, jak się czułaś po prografie? Bierzesz go cały czas? Byłam dziś u mojej P.doktor i zaleciła przy kolejnych staraniach accofil, encorton, prograf, neoparin i acard, także szykuje się żelazny zestaw ☠️

    Może inne dziewczyny też go brały? Będę wdzięczna za podzielenie się opinią ☺️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca, 15:44

    👩 28 👦 29 🐶 7
    Starania od października 2024r.
    07.11.2024 - Ciąża biochemiczna 👼
    07.02.2025 - Poronienie chybione
    7 tydzień 👼

    06.04.2026 - ⏸️ 7cs
    (Accofil, neoparin, besins, duphaston, propranolol)
    12.05 - 💔 ciąża obumarła 7+1

    ⏳sierpień - powrót do starań (accofil, prograf, besins, acard)

    ❗️mutacja PAI-1 homo
    ❗️KIR BX 1/5
    💗 tachykardia
  • Dudu13 Autorytet
    Postów: 888 1068

    Wysłany: 26 czerwca, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @sirenegirl - jeszcze jedno jest pewne - za dwa dni poprosimy o podzielenie się tu dwoma kreseczkami 🤞☀️🙆‍♀️
    @awokado - no mega wynik, lecisz z tym 💪💪

    @niecierpliwa, korzystaj ile wlezie z wakacji☀️🥹!

    ms.paranoya, Awokado30 lubią tę wiadomość

    👩‍❤️‍💋‍👨 29 starania od końca 24
    08.24 histeroskopia✅
    1-03.25 9/12tc💔
    11.25, 03.26💔 CB

    💃MTHFR,PAI: hetero, KIR AA 📌accofil
    🆘11.25 POI🥺 LH/FSH < 1
    ✅OGTT + hormony, DHEAS ⬇️
    MUCH, APS, b.C/S, ANA3, celiakia (geny), pasożyty, nied. tarczycy
    🕺 🧪 ✅
    hormony - niskie

    ✨🫪🌈
    17.07.26🤞⏸️ beta 🚀
    30.07 5+5, GS 0,98 ✅
    10.08 7+1, CRL 1,08 💓
    20.08 8+4 CRL 2,0 💓174BPM
    24.08 9+0 CRL 2,3 💓 172BPM
    31.08 10+1 CRL 3,3 💓 176BPM
    08.09 11+5 CRL 5,0 💓 180BPM
    15.09 12+4 CRL 6,0 🎀❓prenatalne🆗 przepływy🔍
    23.09 13+5, ok 🩷🎀, 💓 159BPM
    28.09 14+3, 🍊 104g, 💓154BPM
    20.10 17+4 ⏳
    preg.png
  • Daisy1 Autorytet
    Postów: 1034 2041

    Wysłany: 26 czerwca, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekająca7 wrote:
    U mnie częściowy "sukces" - mąż zgodził się na dodatkowe badania hormonów i ewentualne nowe rozdanie leków. Niestety na sprawdzenie żylaków i ewentualny zabieg nie ma szans, więc mam nadzieję, że poprawimy jego wyniki bez tego.

    Jutro u mnie testowanie 👀
    @Czekająca7, polubiłam za mały-duży sukces, bo też mam oporny przypadek i wiem jak to jest 😄 stosuję metodę małych kroczków i powolutku dokładam mu nowe suple, więc może i u Was też to nastawienie z czasem się zmieni. Oby kolejne poważniejsze badania nie były potrzebne - powodzenia jutro 🤞☘️

    👧🏼 37 🧑🏼 | starania od 02.2024
    💔 11tc 02.2025 | 💔 10tc 08.2025 Duphaston
    🩺 mini-histeroskopia (04.2026) | CD138+ 5/10 HPF
    🩺 kontrola (05.2026) | ✅️ brak cech zapalnych
    ⚠️ ANXA5 M2/N | KIR Bx (2DS2+) | HLA-C🧑🏼 C2C2 | Allo-MLR 0% | cross-match 26.5%
  • Daisy1 Autorytet
    Postów: 1034 2041

    Wysłany: 26 czerwca, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcykowa wrote:
    Ja biorę Clexane i Cyclogest i obydwa mam bezpłatne od pozytywnego testu, ale to też chyba zależy od lekarza, który wystawia receptę
    @Olcykowa, jak się czujesz? I jak tam Twoja wisienka? 🥰 🍒

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca, 23:40

    👧🏼 37 🧑🏼 | starania od 02.2024
    💔 11tc 02.2025 | 💔 10tc 08.2025 Duphaston
    🩺 mini-histeroskopia (04.2026) | CD138+ 5/10 HPF
    🩺 kontrola (05.2026) | ✅️ brak cech zapalnych
    ⚠️ ANXA5 M2/N | KIR Bx (2DS2+) | HLA-C🧑🏼 C2C2 | Allo-MLR 0% | cross-match 26.5%
  • May-girl Ekspertka
    Postów: 193 402

    Wysłany: 26 czerwca, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sirengirl92 wrote:
    Awokado, trzymam mocno kciuki 🥹🥰🌈

    Ja mam dziś imprezę wieczorem z pracy…
    26dc /10dpo. Wzięłam pinka dla świętego spokoju, czy mogę pić… nawet nie z porannego moczu. Pojawił się o czasie cień 🫣 i teraz nie wiem czy mnie pink oszukuje czy co…
    Jedno jest pewne, drinka już nie wypiję😂

    Trzymamy kciuki! Mnie właśnie pink pokazał 10 dpo cień cienia cienia :) zrob jeszcze jakiś, będziesz wiedziała, czy nie fabryczna (chociaż biorąc pod uwagę porę, to już może być bledsza, mnie następnego dnia wieczorem wyszła biel bieli i zgłupiałam). Kciuki!

    sirengirl92, Axana lubią tę wiadomość

    👧86
    👨84

    3 cs naturals
    3.02. pozytywny test
    4.02. Beta 236
    6.02. Beta 615
    19.02 ♥️ 133 i CRL 4,4
    11.03 poronienie zatrzymane 9+1(8+1)

    20.05 pozytywny test
    23.05 beta 103> 25.05: 266 > 27.05: 766 > 30.05: 2627
    3.06 pęcherzyk ciążowy 11mm
    11.06 ❤️140, crl 6,4, USG 6+3
    22.06 crl 1.78, OM 8+3, USG 8+2
    1.07 crl 2.8, OM 9+5, USG 9+4
    09.07 crl 4,01 OM 10+6, USG 11+0
    17.07 crl 5,58 OM 12+0, USG 12+0
    I prenatalne ryzyka niskie, Felia test ryzyka niskie, baby girl🩷

    preg.png
  • Czekająca7 Przyjaciółka
    Postów: 90 82

    Wysłany: 26 czerwca, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy1 wrote:
    @Czekająca7, polubiłam za mały-duży sukces, bo też mam oporny przypadek i wiem jak to jest 😄 stosuję metodę małych kroczków i powolutku dokładam mu nowe suple, więc może i u Was też to nastawienie z czasem się zmieni. Oby kolejne poważniejsze badania nie były potrzebne - powodzenia jutro 🤞☘️

    Dziękuję <3 Oj, to widzę, że mamy podobnie 😄 Metoda małych kroczków absolutnie konieczna, ile ja się natrudziłam, aby zmienił obcisłe gatki na luźne. W końcu przekonała go jakość premium z Intimisimi i cóż mogę powiedzieć... nawet moja bielizna tyle nie kosztuje, ale ważne, że się udało :P

    Daisy1 lubi tę wiadomość

    ⌛ 6 cs

    2 cs 01.2026 - poronienie samoistne 5/6 tydzień
    1 cs 04.2026 - poronienie zatrzymane 9 tydzień (rozwój zatrzymany w 6/7 tygodniu)

    👩🏻 AMH: 3
    ❌ MTHFR hetero | PAI homo | APS: P/c antykardiolipinowe IgG podwyższone
    ✅ Kariotyp
    ✅ TSH: 1,87 | homocysteina: 5 | celiakia wykluczona | wymazy Chlamydia, Mycoplasma, Ureaplasma, HPV - OK | trombofilia wykluczona

    👦🏻:
    ❌ Morfologia: 1% | DFI: 22% | Pływaków: 4,86 mln | Koncentracja: 4,05 /ml | Objętość: 1,2 ml | Ruch postępowy 30%
    ✅ Kariotyp
    ✅ Hormony i posiew
  • Awokado30 Autorytet
    Postów: 1253 2401

    Wysłany: 26 czerwca, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny 🥹 mam nadzieję że z tych 17 komórek wyjdzie kilka zarodeczkow no i conajmniej 2 prawidłowe pgta żebym czuła się bezpiecznie

    35 l | AMH 3,8

    IUI x3 ❌❌ 💔 (10 tc)

    IVF I (11.2020)
    5❄️ (3✅,2❌)
    FET1 (01.21) ❌
    FET2 (03.21) 🩷 24.11.21
    FET3 (11.23) ❌

    IVF II (11.2023)
    3❄️ PGT-A (2✅,1❌)
    FET4 (03.24) ❌
    FET5 (07.24) ❌

    Diagnostyka:
    ✅ kariotypy, Leiden, II, CD138, EndomeTrio, allo MLR 25%, trombofilia, APS
    ❌ MTHFR, PAI-1

    IVF III (08.2024)
    2❄️ PGT-A (2✅)
    FET6 (01.25) ❌
    FET7 (03.25)
    6dpt ⏸️ | 7dpt 89 → 9dpt 316 → 11dpt 968
    💔 6+4 tc

    IVF IV (12.2025)
    2❄️ PGT-A (2✅)
    FET8 (12.25) ❌

    FET9 (03.26) 🍀
    7dpt 53 → 9dpt 142 → 11dpt 435 → 14dpt 2044
    29 dpt jest ❤️ 120 bpm
    10+1 💔😭👼🏼

    IVF V (06.2026)
    1 ❄️ - PGTa ✅
    4 dpt II 💚 7,78 mlU/ml → 6 dpt 47,10 mlU/ml → 7 dpt 66,30 mlU/ml CB 😭
  • krakowiankq Autorytet
    Postów: 2812 4789

    Wysłany: 26 czerwca, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Awokado30 wrote:
    Dzięki dziewczyny 🥹 mam nadzieję że z tych 17 komórek wyjdzie kilka zarodeczkow no i conajmniej 2 prawidłowe pgta żebym czuła się bezpiecznie

    🤞💚

    👱‍♀️88' 👱81' starania od 10.2022
    IVF I: 03.24 14/10🥚5z 0️⃣❄️
    IVF II: 08.24 16/11🥚6z 4️⃣❄️
    FET I, FET II ❌, histeroskopia✔️
    FET III, FET IV ❌ Accofil,Smoflipid,Encorton, heparyna,HCQ-Jarosz
    IVF III 05.25 14/9🥚6z 2️⃣❄️->PGT-A0️⃣
    IVF IV 08.25 16/13🥚11z 7️⃣❄️->3️⃣❄️❄️❄️ PGT-A✅️
    11.25 histeroskopia: polipy, adeno, cd138❌️
    antybiotyki, 3msc Zoladex✔️
    02.26 FET V 5.1.1 Prograf, Accofil-Sydor
    7dpt 71 12dpt 684 14dpt 1457 18dpt 3269 32dpt 4807 brak zarodka 8tc❌️
    06.26 FET VI 4.1.2 6.d.7dpt 70 10dpt 299 14dpt 2062 18dpt 3560 21dpt 3270⬇️
    24dpt ❤️, 8+1/7+1, 10tc🩶

    usunięta przegroda macicy, AMH 2,2
    ❌️endometrioza III, adenomioza
    KIR Bx tylko 2DS2✔ ♀️C2 ♂️C1/C2
    ✖IL-10, PAI-1, V R2, ferrytyna, PRL
    IPKoD ⬆️⬇️ hiperreceptywność
    allo-MLR 41%
    ♂️m.0%
  • Olcykowa Autorytet
    Postów: 2162 2230

    Wysłany: 26 czerwca, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy1 wrote:
    @Olcykowa, jak się czujesz? I jak tam Twoja wisienka? 🥰

    Miło, że pytasz ♥️
    Ja się czuję średnio. Raz lepiej raz gorzej, zależy od dnia. Jestem na tabletkach na mdłości 😵‍💫
    Dzisiaj miałam wizytę, maluch rośnie prawidłowo, także oby tak dalej 🙂 20.07 mam prenatalne

    Jusia92, Daisy1, yecikowa, Dudu13, Laurelli lubią tę wiadomość

    👩🏻 93 👦🏻 92 👶 22
    Mięśniak macicy, PCOS, Pai-1 hetero
    💉 Acard, Clexane, Cyclogest

    2026r. ⏳
    👦🏻 badanie nasienia ✅ chromatyna ✅
    👩🏻 Androgeny ❌ HOMA-IR ✅
    biocenoza/posiew 🧫 🆗
    🔜biopsja?

    22.05.2026r. ⏸️ 🌈
    29dc - bhcg 146 ✨ prog 36
    32dc - bhcg 571, prog 51,9 (148%)
    35dc - bhcg 2265, prog 48,8 (151%)
    08.06 (6+3) - jest 💗
    26.06 (9+0) - 2,23 cm 🍒
    26.07 (13+2) - prenatalne 7,45 cm 🩵
    17.08 (16+3) - 207g małego cudu 🥹
    18.09 (21+0) - II prenatalne 449g 🩵

    Zostań z nami maluchu! 🍀

    preg.png

    07.2025r. - powrót do starań o rodzeństwo 🍀
    2cs- 8tc poronienie zatrzymane 6+2 💔 09.2025r.

    ✨23.08.2022r. F 🩵 🌈

    2021r. - 2x 5tc 💔
  • Olcykowa Autorytet
    Postów: 2162 2230

    Wysłany: 26 czerwca, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Awokado30 wrote:
    Dzięki dziewczyny 🥹 mam nadzieję że z tych 17 komórek wyjdzie kilka zarodeczkow no i conajmniej 2 prawidłowe pgta żebym czuła się bezpiecznie

    Trzymam mocno kciuki 🤞♥️

    👩🏻 93 👦🏻 92 👶 22
    Mięśniak macicy, PCOS, Pai-1 hetero
    💉 Acard, Clexane, Cyclogest

    2026r. ⏳
    👦🏻 badanie nasienia ✅ chromatyna ✅
    👩🏻 Androgeny ❌ HOMA-IR ✅
    biocenoza/posiew 🧫 🆗
    🔜biopsja?

    22.05.2026r. ⏸️ 🌈
    29dc - bhcg 146 ✨ prog 36
    32dc - bhcg 571, prog 51,9 (148%)
    35dc - bhcg 2265, prog 48,8 (151%)
    08.06 (6+3) - jest 💗
    26.06 (9+0) - 2,23 cm 🍒
    26.07 (13+2) - prenatalne 7,45 cm 🩵
    17.08 (16+3) - 207g małego cudu 🥹
    18.09 (21+0) - II prenatalne 449g 🩵

    Zostań z nami maluchu! 🍀

    preg.png

    07.2025r. - powrót do starań o rodzeństwo 🍀
    2cs- 8tc poronienie zatrzymane 6+2 💔 09.2025r.

    ✨23.08.2022r. F 🩵 🌈

    2021r. - 2x 5tc 💔
  • Niecierpliwa_ Autorytet
    Postów: 568 538

    Wysłany: 26 czerwca, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, u mnie chyba nic z tej ciąży nie będzie, ale już sama nie wiem co myśleć :(
    Jestem teoretycznie 6+4, dzisiaj miałam usg i zarodka jednoznacznie nie widać. Pęcherzyk już jest 28 mm, czyli teoretycznie się kwalifikuje do pustego jaja. Lekarka jednak twierdzi, że są przepływy i jej zdaniem zarodek może być ale mały. I w opis też wpisała że jest zarodek 0,37 z fhr.
    Jakoś mi ciężko w to uwierzyć, bo ona sama nie była pewna, ale podchodziła optymistycznie. Mój lekarz prowadzący na urlopie, radziła żebym na kolejną wizytę już poczekała na jego powrót - to dopiero 7.07 więc ja chyba zwariuję do tego momentu :( Jeszxze czuje się tragicznie od tygodnia, mdłości już sięgnęły zenitu ale wiem, że przy rosnącym pęcherzyku bez jaja też te objawy mogą byc. :/ Jestem już kłębkiem nerwów :(

    🙎‍♀️ 36 | 👨 34
    ⌛ od 08.2024

    08.2025 • IUI ❌
    02.2026 • IUI (L + Ovi) ✅ ⏸️
    04.2026 • 💔 9 tc
    06.2026 • ⏸️

    preg.png
  • Noname123 Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 26 czerwca, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa_ wrote:
    Dziewczyny, u mnie chyba nic z tej ciąży nie będzie, ale już sama nie wiem co myśleć :(
    Jestem teoretycznie 6+4, dzisiaj miałam usg i zarodka jednoznacznie nie widać. Pęcherzyk już jest 28 mm, czyli teoretycznie się kwalifikuje do pustego jaja. Lekarka jednak twierdzi, że są przepływy i jej zdaniem zarodek może być ale mały. I w opis też wpisała że jest zarodek 0,37 z fhr.
    Jakoś mi ciężko w to uwierzyć, bo ona sama nie była pewna, ale podchodziła optymistycznie. Mój lekarz prowadzący na urlopie, radziła żebym na kolejną wizytę już poczekała na jego powrót - to dopiero 7.07 więc ja chyba zwariuję do tego momentu :( Jeszxze czuje się tragicznie od tygodnia, mdłości już sięgnęły zenitu ale wiem, że przy rosnącym pęcherzyku bez jaja też te objawy mogą byc. :/ Jestem już kłębkiem nerwów :(


    Kochana postaraj się z całych sił nie stresować. Słyszałam przypadki, że u już stwierdzonego pustego jaja w późniejszym etapie zarodek rozwiną się prawidłowo :)

    👩 29 🧑30 🐶 4
    Starania od kwietnia 2024r.
    12.2024, 04.2025 - ciąża biochemiczna
    07.2025 - puste jajo płodowe
  • Szept_Flory Autorytet
    Postów: 261 641

    Wysłany: 26 czerwca, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    💐 Noname123, przepraszam, umknęła mi Twoja wiadomość. Bardzo mi przykro, że przeżywasz teraz takie rozterki. Tyle czasu starań, poświęceń. Nie dziwię się, że jesteś zmęczona już tym wszystkim. Sama nie wiem, co Ci poradzić. Dziewczyny tutaj mają większe doświadczenie, może bardziej coś podpowiedzą. 🫂

    💐 nadzieja09, dziękuję.
    „Spuściłam z siebie presję którą miałam od prawie dwóch lat” Dziewczyno, wow! 🙌 Wiesz jaka moc mają takie słowa!? Mega szacunek za Twoją drogę i to do czego doszłaś. 🙌 Udanego urlopu!

    💐 Claramente, w pierwszych rozmowach z mężem też właśnie tak to zaplanowaliśmy. Okres, później spokojny cykl, kolejna miesiączka i dopiero starania. Jednak już teraz zaczęłam się zastanawiać czy ten jeden miesiąc przerwy coś zmieni. I czy jednak nie zacząć starań już po pierwszym okresie. Póki co głośno myślę i się zastanawiam, ale skoro myślenie się pojawia, tzn że gotowość też wzrasta.
    Tule za biel. 😞🫂

    💐 Czekająca7, dziękuję. Małe kroki potrafią zdziałać cuda. 🤞 za jutrzejsze testowanie!

    💐 Olcykowa, super, że maluch rośnie prawidłowo. Mdłości nie zazdroszczę, ale podobno leki bardzo pomagają. Oby tak było i w Twoim przypadku.

    💐 Niecierpliwa_, jejku, ale to musi być dla Ciebie trudne. Może jednak konsultacja z innym lekarzem na lepszym sprzęcie? Ja w chwilach zwątpienia po badaniach wychodziłam z założenia, że jedyne co mogę robić, to pozytywne myśleć. Rozwój zarodka nie zależy od nas i na tym etapie ciężko jakkolwiek mu pomóc. Więc chyba można jedynie spróbować opanować nerwy i wysyłać do brzucha pozytywne emocje. 🫶

    Noname123 lubi tę wiadomość

    Ogród mojego serca:
    • W ramionach pachnący Kwiat 💐 (2024)
    • W sercu na zawsze Aniołek ☁️ (06.2026)
    • W brzuszku kiełkuje nowy Cud 🌱 (⏸️ 09.2026)
  • nadzieja09 Autorytet
    Postów: 482 532

    Wysłany: 27 czerwca, 01:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @ Niecierpliwa ja przy pustym jaju miałam okropne mdłości i wymiotowałam. Myślę że to dlatego że beta często normalnie rośnie. Trzymam kciuki żeby to nie było jednak puste jajo i żeby wszystko jednak ładnie się rozwinęło. Mój pęcherzyk miał 25mm i w środku nic, ani pęcherzyka żółtkowego ani zarodka i miałam już wtedy stwierdzone puste jajo. W tydzień do wywoływania urósł do 30mm i wtedy miałam już wywoływanie poronienia.

    @szept_flory oj to była bardzo długa droga. Dopiero teraz naprawdę czuję, że stres mi odpuścił i że potrafię zająć się czymś innym niż myśleniem tylko o staraniach i o tym że zaraz może będę mamą. 1,5 roku to była męczarnia. Sama się nakręcałam i jeszcze narzucałam na siebie ogromną presję że mam na to jakiś wpływ. Do tej pory zrobiłam już wszystko co mogłam i teraz już po prostu muszę czekać. Staram się cieszyć tym co mam. Za 2 tyg zarezerwowaliśmy z mężem na jego urodziny urlop we Włoszech także wejdę w nowy cykl wypoczęta - mam nadzieję 😅

    Starania od 09.2024
    👼🏼👼🏼👼🏼👼🏼👼🏼
    01.25 5+5, 04.25, 05.25, 10.25 cb, 06.26 7+1 puste jajo

    💁‍♀️98’, 🤵‍♂️93’

    ❌kariotyp żeński zrównoważony z translokacją wzajemną (6;12), KIR Bx (2DS2) + mąż c2c2, podwyższone CD3/CD56 w endometrium, dodatnie CD138 (wyleczone), podejrzenie APS (dodatnie przeciwciała IgM p. beta-2-glikoproteinie), hashimoto (hormony w normie), morfologia nasienia 1% (poprawiona na 4%)

    08.26 -> powrót do starań (euthyrox, metformina, acard, cyclogest, encorton, accofil, heparyna)
  • ms.paranoya Przyjaciółka
    Postów: 79 293

    Wysłany: 27 czerwca, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcykowa wrote:
    Miło, że pytasz ♥️
    Ja się czuję średnio. Raz lepiej raz gorzej, zależy od dnia. Jestem na tabletkach na mdłości 😵‍💫
    Dzisiaj miałam wizytę, maluch rośnie prawidłowo, także oby tak dalej 🙂 20.07 mam prenatalne

    Ja 21.07. 🤣😁 mam nadzieję, że mdłości szybko przejdą🤞

    🧑'93, 🧒'92, 🐈‍⬛🐕
    📍Katowice, śląskie

    29.12.2025 7tc(🥚5tc), krwiak, poronienie chybione ❤️‍🩹

    🌱 04.2026
    11.05. ⏺️
    21.05.⏸️
    25.05. 14 dpo Beta: 113,8/ Prog.: 31,47
    29.05. 🩺 - jest 2mm Kropka
    16.06. 🩺 - CRL 1,04cm 7w1d, jest ❤️
    23.06. 🩺 - CRL 1,73cm 8w1d
    15.07. 🩺 - prenatalne CRL 4,83cm 11w4d, ❤️186ud/min
    21.07. 🩺




    preg.png
  • ms.paranoya Przyjaciółka
    Postów: 79 293

    Wysłany: 27 czerwca, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałam przywitać nowe dziewczyny ale też przytulić te, które niedawno straciły nadzieję 🫂 pamiętajcie, że wszystko co się dzieje, dzieje się po coś. Dzisiaj jeszcze nie widzicie w tym sensu, ale być może za jakiś czas zrozumiecie, że po prostu tak musiało być i wtedy będzie zdecydowanie łatwiej.

    Na moim przykładzie - w zeszłym roku nie planowaliśmy dziecka. Wręcz przeciwnie - ja rozważałam rozstanie, bo bardzo się od siebie odsunęliśmy, wpadliśmy obydwoje w wir pracy i budowanie karier (ja w maju awansowałam na kierownika), więcej nie było mnie w domu niż byłam a jak byłam to i tak zazwyczaj pracowałam a on w żaden sposób nie próbował mnie zrozumieć, wesprzeć albo odciągnąć od tego, zaplanować czegokolwiek. Było mu wygodnie, bo mógł więcej czasu spędzić przy konsoli. Więc jak ja już byłam wolna, to on był w trakcie najważniejszej życiowej rozgrywki i tak oto się mijaliśmy - żyliśmy jak współlokatorzy a nie jak para z 8letnim stażem. Późną jesienią zaczynałam się już przygotowywać do ostatecznej rozmowy, żeby to poszło albo w jedną albo w drugą stronę. I nie zdążyłam się zebrać w sobie, aż przyszły święta, dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Zdążyliśmy się też ostro pokłócić w czasie świąt - powiedziałam mu wtedy jest egoistycznym dupkiem i że teraz nie on i jego potrzeby są najważniejsze, tylko dziecko i żeby sam przestał nim być (chciał kupić motocykl). 29.12. poroniłam i wtedy wszystko się zmieniło. On się zmienił. Wrócił ten, którego poznałam 10 lat temu - opiekuńczy, potrafiący poświęcić wszystko, żeby ktoś inny mógł mieć odrobinę lepiej. Ten, w którym się zakochałam. Od tamtego czasu przeżywamy drugą młodość związku. I gdyby ktoś mi powiedział w listopadzie, że tak się to skończy, powiedziałam - all-in, wchodzę w to na pełnej.

    Czasem te najtrudniejsze doświadczenia są najbardziej wartościowe i potrzebne w życiu. Głęboko wierzę w to, że każda z Was odnajdzie sens w tym co się dzieje i dla każdej z Was wyjdzie słońce po tych burzliwych czasach ☀️☀️
    A jeśli nie potraficie poradzić sobie z tym wszystkim same, to pamiętajcie, że nie musicie - idzie do specjalisty psychologa, psychiatry, oni będą wiedzieli jak Wam pomóc, nie jesteście same ! Ściskam Was bardzo, bardzo mocno 🫂

    Daisy1, sirengirl92, Jusia92, Noname123, Czekająca7, Dudu13, Dawdler34, Laurelli, Kata3333 lubią tę wiadomość

    🧑'93, 🧒'92, 🐈‍⬛🐕
    📍Katowice, śląskie

    29.12.2025 7tc(🥚5tc), krwiak, poronienie chybione ❤️‍🩹

    🌱 04.2026
    11.05. ⏺️
    21.05.⏸️
    25.05. 14 dpo Beta: 113,8/ Prog.: 31,47
    29.05. 🩺 - jest 2mm Kropka
    16.06. 🩺 - CRL 1,04cm 7w1d, jest ❤️
    23.06. 🩺 - CRL 1,73cm 8w1d
    15.07. 🩺 - prenatalne CRL 4,83cm 11w4d, ❤️186ud/min
    21.07. 🩺




    preg.png
  • Czekająca7 Przyjaciółka
    Postów: 90 82

    Wysłany: 27 czerwca, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa_ wrote:
    Dziewczyny, u mnie chyba nic z tej ciąży nie będzie, ale już sama nie wiem co myśleć :(
    Jestem teoretycznie 6+4, dzisiaj miałam usg i zarodka jednoznacznie nie widać. Pęcherzyk już jest 28 mm, czyli teoretycznie się kwalifikuje do pustego jaja. Lekarka jednak twierdzi, że są przepływy i jej zdaniem zarodek może być ale mały. I w opis też wpisała że jest zarodek 0,37 z fhr.
    Jakoś mi ciężko w to uwierzyć, bo ona sama nie była pewna, ale podchodziła optymistycznie. Mój lekarz prowadzący na urlopie, radziła żebym na kolejną wizytę już poczekała na jego powrót - to dopiero 7.07 więc ja chyba zwariuję do tego momentu :( Jeszxze czuje się tragicznie od tygodnia, mdłości już sięgnęły zenitu ale wiem, że przy rosnącym pęcherzyku bez jaja też te objawy mogą byc. :/ Jestem już kłębkiem nerwów :(

    Współczuję niepewności :( Masz możliwość wybrania się do innego lekarza wcześniej? Myślę, że wizyta w tygodniu ciąży 7+ byłaby pomocna i rozwiałaby wątpliwości. Na pewno będziesz spokojniejsza jak zobaczysz zarodek.

    ⌛ 6 cs

    2 cs 01.2026 - poronienie samoistne 5/6 tydzień
    1 cs 04.2026 - poronienie zatrzymane 9 tydzień (rozwój zatrzymany w 6/7 tygodniu)

    👩🏻 AMH: 3
    ❌ MTHFR hetero | PAI homo | APS: P/c antykardiolipinowe IgG podwyższone
    ✅ Kariotyp
    ✅ TSH: 1,87 | homocysteina: 5 | celiakia wykluczona | wymazy Chlamydia, Mycoplasma, Ureaplasma, HPV - OK | trombofilia wykluczona

    👦🏻:
    ❌ Morfologia: 1% | DFI: 22% | Pływaków: 4,86 mln | Koncentracja: 4,05 /ml | Objętość: 1,2 ml | Ruch postępowy 30%
    ✅ Kariotyp
    ✅ Hormony i posiew
  • Czekająca7 Przyjaciółka
    Postów: 90 82

    Wysłany: 27 czerwca, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś miałam testować, ale wczoraj zaczęło się plamienie i dziś przyszła @. Akurat na wiadomość o tym, że się w tym cyklu nie uda zajść w ciążę byłam gotowa i zaplanowałam sobie fajny weekend z masażem relaksacyjnym i basenem, na poprawę nastroju, ale na @ w 25dc już nie byłam przygotowana i z basenu nici :/ Najgorsze jest to, że zdałam sobie sprawę, że po łyżeczkowaniu moje 28 dniowe cykle skróciły się. W poprzednim miesiącu do 26 dni, w tym do 25. Ostatnia owulacja na 99% była 15.06 (ewentulanie 16.06 bo wtedy były resztki śluzu płodnego), więc krótsza jest faza lutealna :( Czuję, że to kolejne kłody pod nogi w naszych staraniach, jakbyśmy obecnych problemów już mieli mało.

    To co jeszcze się zmieniło w ostatnich 2 cyklach to to, ze biorę acard 75. Z tego co czytałam to nie wpływa on na sam cykl, więc nie mógł przyspieszyć miesiączki, ale już sama nie wiem... Czy któraś z Was może miała podobnie?

    ⌛ 6 cs

    2 cs 01.2026 - poronienie samoistne 5/6 tydzień
    1 cs 04.2026 - poronienie zatrzymane 9 tydzień (rozwój zatrzymany w 6/7 tygodniu)

    👩🏻 AMH: 3
    ❌ MTHFR hetero | PAI homo | APS: P/c antykardiolipinowe IgG podwyższone
    ✅ Kariotyp
    ✅ TSH: 1,87 | homocysteina: 5 | celiakia wykluczona | wymazy Chlamydia, Mycoplasma, Ureaplasma, HPV - OK | trombofilia wykluczona

    👦🏻:
    ❌ Morfologia: 1% | DFI: 22% | Pływaków: 4,86 mln | Koncentracja: 4,05 /ml | Objętość: 1,2 ml | Ruch postępowy 30%
    ✅ Kariotyp
    ✅ Hormony i posiew
  • Natkusia Ekspertka
    Postów: 128 202

    Wysłany: 27 czerwca, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny u mnie update,
    wczoraj zostałam przyjęta i po drugiej dawce Cytotecu ruszyło krwawienie, pęcherzyk „urodziłam” ale dzisiaj na usg endometrium jeszcze grube bo 16mm, nie wypuszczą mnie jak nie będzie poniżej 10mm. Z racji, że jestem u swoich i wiedzą, że bardzo chcę uniknąć zabiegu i dzisiaj mam kolejny cykl farmakologii, jutro rano USG.
    Trzymajcie kciuki żeby się obyło bez zabiegu 🤞🥺
    Psychicznie ok, gorsze dni przepłakane były po diagnozie.. teraz mój organizm działa zadaniowo.

    👩🏼’87 🧔🏻‍♂️’84

    10 cykl szczęśliwy 🥹
    05.26 ⏸️
    06.26 8tc 💔👼

    07.26 - kwalifikacja do ivf, na razie brak funduszy na ten rok 😢

    08.26 - wznowienie starań ze stymulacją w klinice

    mama:
    🧑🏼 2012
    🧑🏼 2014

    👩🏼‍⚕️ midwife
  • Czekająca7 Przyjaciółka
    Postów: 90 82

    Wysłany: 27 czerwca, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natkusia wrote:
    Dziewczyny u mnie update,
    wczoraj zostałam przyjęta i po drugiej dawce Cytotecu ruszyło krwawienie, pęcherzyk „urodziłam” ale dzisiaj na usg endometrium jeszcze grube bo 16mm, nie wypuszczą mnie jak nie będzie poniżej 10mm. Z racji, że jestem u swoich i wiedzą, że bardzo chcę uniknąć zabiegu i dzisiaj mam kolejny cykl farmakologii, jutro rano USG.
    Trzymajcie kciuki żeby się obyło bez zabiegu 🤞🥺
    Psychicznie ok, gorsze dni przepłakane były po diagnozie.. teraz mój organizm działa zadaniowo.

    Wysyłam dobre myśli! Dużo już za Tobą 🫂

    Natkusia lubi tę wiadomość

    ⌛ 6 cs

    2 cs 01.2026 - poronienie samoistne 5/6 tydzień
    1 cs 04.2026 - poronienie zatrzymane 9 tydzień (rozwój zatrzymany w 6/7 tygodniu)

    👩🏻 AMH: 3
    ❌ MTHFR hetero | PAI homo | APS: P/c antykardiolipinowe IgG podwyższone
    ✅ Kariotyp
    ✅ TSH: 1,87 | homocysteina: 5 | celiakia wykluczona | wymazy Chlamydia, Mycoplasma, Ureaplasma, HPV - OK | trombofilia wykluczona

    👦🏻:
    ❌ Morfologia: 1% | DFI: 22% | Pływaków: 4,86 mln | Koncentracja: 4,05 /ml | Objętość: 1,2 ml | Ruch postępowy 30%
    ✅ Kariotyp
    ✅ Hormony i posiew
‹‹ ‹ 289 290 291 292 293 › ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przygotowanie do porodu - o czym warto pamiętać?

Poród to wyjątkowe przeżycie dla każdej kobiety. Czy można się jakoś do niego przygotować? O czym warto pamiętać, kiedy termin porodu zbliża się wielkimi krokami? Kliknij i przeczytaj nasze sprawdzone sposoby! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza: niewidzialna choroba, która dotyka miliony Polek

Szacuje się, że w Polsce około 2 miliony kobiet cierpi na endometriozę. W artykule dowiesz się o najnowszych metodach diagnozowania i leczenia endometriozy, a także poznasz osobistą historię Małgorzaty, która walczyła z tą chorobą przez 5 lat, aby wreszcie zobaczyć światło w tunelu na swojej drodze do macierzyństwa.

CZYTAJ WIĘCEJ

10 mitów na temat premenopauzy, które warto wiedzieć mając 40 lat lub więcej

Premenopauza (perimenopauza) to nie tylko wciąż temat tabu, ale również etap życia kobiety, który często owiany jest mitami i nieporozumieniami. W rzeczywistości jest to naturalny okres przejściowy, który poprzedza menopauzę, a jego zrozumienie może zaoszczędzić Ci wiele stresu, lęku i znacząco wpłynąć na jakość życia i zdrowie hormonalne. Wraz z ekspertami zebraliśmy dla Ciebie 10 najpowszechniejszych mitów dotyczących premenopauzy i menopauzy, opierając się na najbardziej wiarygodnych i aktualnych danych naukowych.  

CZYTAJ WIĘCEJ