X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie pierwszy syn a drugie poronienie
Odpowiedz

pierwszy syn a drugie poronienie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • kwiatek2004 Koleżanka
    Postów: 57 7

    Wysłany: 13 marca 2013, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zgadzacie się z tym, że jeśli pierwsze dziecko jest synkiem, to jest większa szansa na poronienie drugiego dziecka. Niestety mi się to przydarzyło.

    http://www.zdrowie.med.pl/nowosc.phtml?slowo=urodzi&nr=13

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2013, 09:30

    Spero lubi tę wiadomość

    oncf7ddlzcuroo8c.png

    f2wl3e5epqqifoai.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2013, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pierwszy raz o tym słyszę ale jakoś hmm nie chce mi się w to wierzyć mam nadzieję że to nie prawda .... Kwiatuszku trzymaj się przykro mi z powodu twojej straty

  • kwiatek2004 Koleżanka
    Postów: 57 7

    Wysłany: 13 marca 2013, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miriam wrote:
    pierwszy raz o tym słyszę ale jakoś hmm nie chce mi się w to wierzyć mam nadzieję że to nie prawda .... Kwiatuszku trzymaj się przykro mi z powodu twojej straty

    Bardzo dziękuję. Pozdrowienka

    oncf7ddlzcuroo8c.png

    f2wl3e5epqqifoai.png
  • asiank Ekspertka
    Postów: 325 68

    Wysłany: 14 marca 2013, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwiatuszku nie stresuj się tym. Badania na 181 kobietach to żadne badania. Pierwszą urodziłam córeczkę a poroniłam drugą ciąże. Myślę, że nie ma reguły.

    eiktrjjgehcrgla0.png Mój Aniołek 17.07.2012 (8tc)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 maja 2013, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam pierwszego synka, druga ciaze poronilam... Moze faktycznie cos w tym jest... Az ciary Mnie przechodza na mysl, ze mogla bym po raz kolejny poronic :(

  • Effcia28 Autorytet
    Postów: 3546 7330

    Wysłany: 4 maja 2013, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak dla mnie to też bujda na resorach i lepiej sobie takimi rzeczami głowy nie zaśmiecać-pozdrawiam

    Matylda36, Suzy Lee lubią tę wiadomość

    frgt5b8.png 546fc3c5c96d17b5.png
  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1654

    Wysłany: 4 maja 2013, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdzie Wy takie rzeczy czytacie!!!!???
    Dziewczyny przestańcie się nakręcać takimi bzdurami. Każda z nas ma mnóstwo problemów. Sama poroniłam dwa razy, byłam w kilku szpitalach, na razie mam problem z zajściem w kolejną ciążę, spotkałam się z mnóstwem lekarzy i w Polsce i za granicą i nigdy i nigdzie nie słyszałam niczego tak absurdalnego.
    Przez ten czas dowiedziałam się jednej ważnej rzeczy: każda z nas jest inna, każda ma inny organizm i rzadko która wpasowuje się w kalendarz i opisy książkowe, do każdej z nas trzeba podejść bardzo indywidualnie ...

    Effcia28, gosia89 lubią tę wiadomość

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2013, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ja też myślę że to nie prawda. wogóle co ma płeć dziecka do poronienia. dziewczyny nie czytajcie takich bzdur i myślcie logicznie.

    Matylda36 lubi tę wiadomość

  • Effcia28 Autorytet
    Postów: 3546 7330

    Wysłany: 5 maja 2013, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matylda36 wrote:
    Gdzie Wy takie rzeczy czytacie!!!!???
    Dziewczyny przestańcie się nakręcać takimi bzdurami. Każda z nas ma mnóstwo problemów. Sama poroniłam dwa razy, byłam w kilku szpitalach, na razie mam problem z zajściem w kolejną ciążę, spotkałam się z mnóstwem lekarzy i w Polsce i za granicą i nigdy i nigdzie nie słyszałam niczego tak absurdalnego.
    Przez ten czas dowiedziałam się jednej ważnej rzeczy: każda z nas jest inna, każda ma inny organizm i rzadko która wpasowuje się w kalendarz i opisy książkowe, do każdej z nas trzeba podejść bardzo indywidualnie ...

    oj Matyldo gdyby to było możliwe polubiłabym twój wpis co najmniej dwa razy :)

    Matylda36 lubi tę wiadomość

    frgt5b8.png 546fc3c5c96d17b5.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 9 maja 2013, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A już myślałam, że to z cyklu "amerykańscy naukowcy udowodnili, że...". Tak, jak piszą przedmówczynie - nie ma potrzeby przykładać, jakąś wielką wagę do tego typu "rewelacji".
    Statystyczne podsumowanie kobiet z jednego szpitala nie stanowi podstawy do tak daleko idących wniosków. Brakuje w tym wszystkim szczegółowych badań (potwierdzających chociażby obecność przeciwciał w krwi matki, wykluczających z grupy badawczej maleństwa z wadliwymi genami), które ograniczyłyby grupę badawczą do osób, których faktycznie opisany problem dotyczy.
    Zresztą - problem, o którym piszą (jeśli dobrze zrozumiałam opisywaną przyczynę) dotyczy również kobiet, które urodziły, jako pierwsze dziecko dziewczynkę.

    Oj bardzo grubymi nićmi szyta historia. A biorąc pod uwagę fakt, że artykuł sprzed 10 lat, tym mniej bym się nim interesowała.

    Effcia28, Matylda36 lubią tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • ania83 Koleżanka
    Postów: 57 67

    Wysłany: 12 września 2013, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale ja też mam synka a potem 3 poronienia....
    Ale nie wydaje mi się żeby coś w tym było bo niby jak?
    A wiem że tak się dzieje że po ciąży i porodzie hormonki się przestawiają...

    Oskarek 15.02.2008 g 22.55 cc 3460/55cm
    Maja 24.06.2015 g 12.06 cc 3570/52cm
    Aniołki : 06.2004 (7tc), 10.2012 (5tc), 07.2013 (5tc), 11.2013 (5tc), 09.2014 (5tc)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ