X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Po łyżeczkowaniu...co robić itp...
Odpowiedz

Po łyżeczkowaniu...co robić itp...

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kamila ;) Autorytet
    Postów: 1006 538

    Wysłany: 19 listopada 2015, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie...
    wczoraj wróciłam do domu z szpitala, miałam nadzieje ze jak wróce do domu bedzie mi lżej ale myliłam sie. Do szpitała trafiłam w 8 tyg ciąża obumarła. Nie mialam żadnych objawów ze poroniłam po prostu poczułam to! czulam ze cos sie stało taki smutek poczułam, maż patrzył na mnie z zdzwanianiem. Przecież kilka dni wcześniej zabiło serduszko...Poszłam do gina ze chyba maleństwo zmarło lekarz zdziwiony zrobil USG. Następnego dnia poszłam do szpitala na zabieg.
    Nie chce pisac o bólu jaki jest we mnie, musze nauczyć sie zyc z nim.
    Ale nie poddaje sie, chce zostac mama!!
    W dniu po zabiegu lekko krwawiłam później krwawienie nasiliło sie 3-ciego dnia po zabiegu do wczoraj. W szpitalu po i przed zabiegiem mialam robiona bete i usg. Z szpitala wyszłam 6-tego dnia pobytu.
    Jestem obolała po zabiegu ale to chyba normalne...
    Co dalej...jakieś badania?
    Poradźcie mi cos proszę...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2015, 17:21

    ma6n13bx3stfpcr8.png
  • pati87 Autorytet
    Postów: 2474 1509

    Wysłany: 19 listopada 2015, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej,
    na pewno musisz przez okolo 4tygodnie prowadzic oszczedzajacy tryb zycia, po 1 @ wizyta u gina wez od razu ze soba wynik histopatologii

    pytaj jeszcze jak czegos nie wiesz?

    iv09df9hp0ju3od9.png
    28.09.2015 mój kochany aniołek Ksawierek 20tc [*]
    polimorfizm C.677C/T heterozygota MTHFR

  • pati87 Autorytet
    Postów: 2474 1509

    Wysłany: 19 listopada 2015, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ginekolodzy mowia ze juz po 3miesiacach mozna siee starac o dziecko, psycholodzy, ze po 6miesiacach,
    ale ty sama bedziesz wiedziala kiedy bedziesz gotowa, kazdy jest inny

    iv09df9hp0ju3od9.png
    28.09.2015 mój kochany aniołek Ksawierek 20tc [*]
    polimorfizm C.677C/T heterozygota MTHFR

  • Kamila ;) Autorytet
    Postów: 1006 538

    Wysłany: 19 listopada 2015, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem ze mam powtórzyć bete, jakis jeszcze badania beda mnie czekac?

    wynik histopatologii bede miala za 10 dni, mam nadzieje ze nie będzie w nim nic niepokojącego.

    ma6n13bx3stfpcr8.png
  • pati87 Autorytet
    Postów: 2474 1509

    Wysłany: 19 listopada 2015, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pewnie bedziesz miala badania zlecone przez gina jesli bedziesz sie chciala starac o kolejne dziecko, mi bety nikt nie kazał robic, tylko moze dlatego, ze ja aniołka urodziłam w 20tc

    pewnie badania zaleza od tego czy 1 raz poroniłas czy kolejny

    ja w histopatologii mialam wszystko w normie

    iv09df9hp0ju3od9.png
    28.09.2015 mój kochany aniołek Ksawierek 20tc [*]
    polimorfizm C.677C/T heterozygota MTHFR

  • Kamila ;) Autorytet
    Postów: 1006 538

    Wysłany: 19 listopada 2015, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaszłam w ciąże w pierwszym cyklu starań, to była moja pierwsza ciąża.

    Bardzo chce zostać mamą, będę dalej sie starać jeśli będę mogła...

    ma6n13bx3stfpcr8.png
  • pati87 Autorytet
    Postów: 2474 1509

    Wysłany: 19 listopada 2015, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sadze, ze nie bedziesz miala zadnych przeciwskazan, standardowo lekarze ginekolodze kaza tylko odczekac 3 miesiace, a i koniecznie zrob badania na toksoplazmoze i cytomegalie, bo czesto te wirusy powoduja poronienia lub ciezkie wady u dzieci

    moja znajoma w 8tc poronila, jakies 2miesiace po poronieniu gin kazal jej zrobic badania, wyszlo w nich ze ma wlasnie toksplazmoze, dlatego czekala ze staraniami az nie bedzie miala toksoplazmozy czyli jakies troche ponad po pół roku wyszlo jej ze ma wyniki ok

    iv09df9hp0ju3od9.png
    28.09.2015 mój kochany aniołek Ksawierek 20tc [*]
    polimorfizm C.677C/T heterozygota MTHFR

  • Kamila ;) Autorytet
    Postów: 1006 538

    Wysłany: 19 listopada 2015, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po pierwszej wizycie u gina jak bylam w ciazy zrobiłam badania THS, morfologia, mocz, glukoza wyszla 102, HIV, WR, toksoplazmoza wyszla - i - i standardowo gr. krwi Wszystko bylo ok. Ale cytomegali nie mialam Zaraz o niej poczytam.
    Dziękuję :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2015, 18:05

    ma6n13bx3stfpcr8.png
  • pati87 Autorytet
    Postów: 2474 1509

    Wysłany: 19 listopada 2015, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie badanie cytomegalii igg i igm kosztuje łacznie okolo 60zl, w skrócie cmv sie pisze

    iv09df9hp0ju3od9.png
    28.09.2015 mój kochany aniołek Ksawierek 20tc [*]
    polimorfizm C.677C/T heterozygota MTHFR

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2015, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, Kamila nie martw się na zapas , na pewno zostaniesz jeszcze mamą, ja także straciłam ciąże. W 8 tygodniu byłam na wizycie, serduszko biło, wszystko było dobrze, potem w 12 tyg. okazało się ze płód obumarł w 8 tygodniu, na drugi dzień miałam łyżeczkowanie . Wiem co przeżywasz, mój lekarz mówił, że co piąta ciąża się tak kończy . Pani pielęgniarka już po całej operacji rozmawiała ze mną, akurat dobrze sie trafiło, że była polką, mówiłam jej ze czytałam ,że po trzech miesiącach można sie starać, ale ona mówiła, że lepiej poczekać do szóstego, bo po trzech organizm może ją odrzucić.

    Ja zrobiłam tak jak napisała pati, organizm sam wiedział kiedy chce kolejny raz , zaszłam po 5 miesiącach , nie zabezpieczałam się, oczywiście wpadałam w panikę za każdym razem kiedy dostawałam okres, bo byłam powiadomiona o skutkach ubocznych o tym , że już mogę nie zajść itd. ale udało się, narazie byłam w 9tyg. i wszsystko jest dobrze. u Ciebie też będzie, głowa do góry , jest ciężko, ale trzeba żyć dalej, musisz , dla następnej dzidzi :*

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2015, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mój ginekolog sam opowiadał o swojej żonie, urodziła jedno dziecko zdrowe , drugie poroniła, a potem znowu sie udało.
    To już czasem tak jest że nie każdemu od razu wychodzi.

    Fakt wkurza mnie jeden, że ja nie mogłam utrzymać dzidzi przy życiu (miałaby 19 dni) gdybym donosiła , a mam znajome, która paliłą całą ciąze i po ciązy karmiła dziecko piersią mimo ,że jarała naprawde jak smok . druga cpała amfetamine do 3miesiąca ciązy i dziecko urodziła. Życie niestety nie jest sprawiedliwe

  • Kamila ;) Autorytet
    Postów: 1006 538

    Wysłany: 19 listopada 2015, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobie te badania na pewno jak tylko lekarz powie ze mam szanse i moge znow próbować...

    ma6n13bx3stfpcr8.png
  • Kamila ;) Autorytet
    Postów: 1006 538

    Wysłany: 19 listopada 2015, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KiKi97 jest niesprawiedliwe, nigdy nie zrozumiem tego ze ktos pije, ćpa itp w ciazy.

    Bardzo chce zostac mama, jak zacznę miec regularne cykle zaczne sie starać tak mówił mi lekarz, mam nadzieje ze strach mnie "nie sparaliżuje".
    O skutkach ubocznych po łyżeczkowaniu staram sie nie myśleć, wiadomo dlaczego....
    Bede kontrolować sie u lekarza aby miec pewność ze moje ciało jest juz gotowe...Tylko by przetrzymać ten czas...

    Zycze Ci spokojnych miesięcy ciąży az do porodu :)

    ma6n13bx3stfpcr8.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ