X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Poradnia genetyczna- badania genetyczne
Odpowiedz

Poradnia genetyczna- badania genetyczne

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Incognitka Autorytet
    Postów: 454 567

    Wysłany: 15 stycznia, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak długo czeka się na pobranie materiału (krew od pary) i wyniki w poradni genetycznej?
    Macie jakieś doświadczenie?

    Duplikacja chromosomu u dziecka- jest któraś z was po podobny wynik z amniopunkcji?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 stycznia, 15:24

    18.03.2023⏸️➡️04.2023 8/9tc💔19.08.23⏸️18.12.2023 19+6tc💔
    Mój Maleńki wraz z Tobą odeszła część Nas
    Nie umiem przestać o Tobie myśleć😭😭
    Tak bardzo czekaliśmy na spotkanie z Tobą💔
    Tak bardzo chcieliśmy żebyś z Nami został👣
    Mam nadzieję, że czułeś jak bardzo Cię kochaliśmy❤️
    Kiedyś Cię przytulę😍
  • Magdanka Autorytet
    Postów: 776 604

    Wysłany: 15 stycznia, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Incognitka wrote:
    Jak długo czeka się na pobranie materiału (krew od pary) i wyniki w poradni genetycznej?
    Macie jakieś doświadczenie?

    Duplikacja chromosomu u dziecka- jest któraś z was po podobny wynik z amniopunkcji?

    Hej, czy chodzi Ci o badanie kariotypów?
    Czy macie już umówioną wizytę w poradni genetycznej, czy czekacie po prostu na pobranie krwi?

    Ja również jestem po stracie i oboje dostaliśmy skierowanie do poradni genetycznej, zapisywałam nas na początku października i wizytę mamy końcem stycznia. Dopiero na wizycie dostaniemy skierowanie na kariotypy, które można pobrać raz w tygodniu akurat w tej klinice, ale kolejek nie ma. Na wyniki oczekuje się do miesiąca.
    Dodam, że jeśli chodzi o NFZ to terminy mogą być długie, jeśli nie chcecie czekać to możecie pobrać kariotypy prywatnie, dla pary to koszt ok 1000 zł.
    Pozdrawiam 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 stycznia, 18:23

    Aciunia lubi tę wiadomość

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 15 stycznia, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od pobrania do wyniku czekałam poniżej 3 tygodni ale prywatnie. Ile się czeka na nfz to w dużej mierze zależy od kolejek w danym mieście. Ja bym musiała czekać pół roku do samego pobrania krwi, więc odpuściłam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 stycznia, 19:23

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Incognitka Autorytet
    Postów: 454 567

    Wysłany: 15 stycznia, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdanka wrote:
    Hej, czy chodzi Ci o badanie kariotypów?
    Czy macie już umówioną wizytę w poradni genetycznej, czy czekacie po prostu na pobranie krwi?

    Ja również jestem po stracie i oboje dostaliśmy skierowanie do poradni genetycznej, zapisywałam nas na początku października i wizytę mamy końcem stycznia. Dopiero na wizycie dostaniemy skierowanie na kariotypy, które można pobrać raz w tygodniu akurat w tej klinice, ale kolejek nie ma. Na wyniki oczekuje się do miesiąca.
    Dodam, że jeśli chodzi o NFZ to terminy mogą być długie, jeśli nie chcecie czekać to możecie pobrać kariotypy prywatnie, dla pary to koszt ok 1000 zł.
    Pozdrawiam 🙂

    W środę odbieraliśmy wyniki z amniopunkcji na których lekarka kazała załatwić skierowanie dla męża do poradni (skierowanie dla mnie wypisała ona od razu) na badanie kariotypów. Woli żebyś się przebadali od razu razem. Kazała dzwonić pod koniec tego tygodnia na ustalenie terminu. Ale czy faktycznie od razu pobiorą materiał to nie wiem.

    18.03.2023⏸️➡️04.2023 8/9tc💔19.08.23⏸️18.12.2023 19+6tc💔
    Mój Maleńki wraz z Tobą odeszła część Nas
    Nie umiem przestać o Tobie myśleć😭😭
    Tak bardzo czekaliśmy na spotkanie z Tobą💔
    Tak bardzo chcieliśmy żebyś z Nami został👣
    Mam nadzieję, że czułeś jak bardzo Cię kochaliśmy❤️
    Kiedyś Cię przytulę😍
  • Magdanka Autorytet
    Postów: 776 604

    Wysłany: 15 stycznia, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Incognitka wrote:
    W środę odbieraliśmy wyniki z amniopunkcji na których lekarka kazała załatwić skierowanie dla męża do poradni (skierowanie dla mnie wypisała ona od razu) na badanie kariotypów. Woli żebyś się przebadali od razu razem. Kazała dzwonić pod koniec tego tygodnia na ustalenie terminu. Ale czy faktycznie od razu pobiorą materiał to nie wiem.

    Sprecyzuj czy jest to skierowanie na kariotyp czy do poradni genetycznej. I z jakiego jesteś miasta, jeśli Warszawa to mam wszędzie obeznane terminy to mogę podpowiedzieć 🙂
    Ja dla męża też musiałam załatwić do poradni genetycznej i dopiero na wizycie dostaniemy skierowania na pobranie krwi. Nam nie zależało na czasie, gdybym chciała starać się od razu na pewno nie czekałabym na wizytę na NFZ bo to długo trwa.

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔
  • Incognitka Autorytet
    Postów: 454 567

    Wysłany: 16 stycznia, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdanka wrote:
    Sprecyzuj czy jest to skierowanie na kariotyp czy do poradni genetycznej. I z jakiego jesteś miasta, jeśli Warszawa to mam wszędzie obeznane terminy to mogę podpowiedzieć 🙂
    Ja dla męża też musiałam załatwić do poradni genetycznej i dopiero na wizycie dostaniemy skierowania na pobranie krwi. Nam nie zależało na czasie, gdybym chciała starać się od razu na pewno nie czekałabym na wizytę na NFZ bo to długo trwa.

    Jest to na razie skierowanie do poradni genetycznej.
    Do zbadania mamy kariotypy. Ahhh myślałam, że to pobranie pójdzie od razu do badań, a tu kolejne skierowanie 🙄
    Mieszkam na północy.
    Zobaczę jak odległy będzie termin, bo jeżeli faktycznie koło roku to nie chcę tak długo czekać😓 Wtedy zrobię to prywatnie. Tylko w tym wypadku będę musiała poszukać genetyka prywatnie. No ale jeżeli będzie miało to przyśpieszyć moje marzenie to zrobię wszystko co będzie trzeba.

    18.03.2023⏸️➡️04.2023 8/9tc💔19.08.23⏸️18.12.2023 19+6tc💔
    Mój Maleńki wraz z Tobą odeszła część Nas
    Nie umiem przestać o Tobie myśleć😭😭
    Tak bardzo czekaliśmy na spotkanie z Tobą💔
    Tak bardzo chcieliśmy żebyś z Nami został👣
    Mam nadzieję, że czułeś jak bardzo Cię kochaliśmy❤️
    Kiedyś Cię przytulę😍
  • Megi_85 Autorytet
    Postów: 684 527

    Wysłany: 16 stycznia, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Incognitka wrote:
    Jest to na razie skierowanie do poradni genetycznej.
    Do zbadania mamy kariotypy. Ahhh myślałam, że to pobranie pójdzie od razu do badań, a tu kolejne skierowanie 🙄
    Mieszkam na północy.
    Zobaczę jak odległy będzie termin, bo jeżeli faktycznie koło roku to nie chcę tak długo czekać😓 Wtedy zrobię to prywatnie. Tylko w tym wypadku będę musiała poszukać genetyka prywatnie. No ale jeżeli będzie miało to przyśpieszyć moje marzenie to zrobię wszystko co będzie trzeba.

    Ja miałam skierowanie do poradni genetycznej i badanie kariotypow na nfz zapisywałam nas w listopadzie 2021 w lutym 2022 byliśmy na wizycie i badaniu na wyniki czekaliśmy około 3 tygodni, badania robilam na Śląsku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia, 19:20

    10.10.2023 - 4010 g 57 cm jesteśmy w końcu razem 💜
    21.09.2023 - 3480 g 38 tydzień
    07.09.2023 - 2823 g 36 tydzień - jeszcze tylko miesiąc 💗
    24.08.2023 - 2390 g 34 tydzień 💗
    04.08.2023 - 1660 g 31 tygodni 💫
    13.07.2023 - III badania prenatalne prawidłowe 1300 g rośniemy🌸
    07.07.2023 - 1090 g 27 tygodni słoneczka:)
    16.06.2023 - 630 g 24 tygodnie:)
    27.05.2023 - badania połówkowe prawidłowe córcia rośnie 450 g🌸
    19.05.2023 - 335 g:)
    28.04.2023 - rośniemy 180 g prawdopodobnie córeczka 🌸
    24.03.2023 - usg prenatalne pomiary prawidłowe 5,5 cm 😍
    17.03.2023 - rośniemy 4.3 cm :)
    10.02.2023 - mamy❤
    04.02.2023 - beta 2161 🤞
    30.01.2023 - beta 169 🤞
    27.01.2023 ⏸️ beta 22.50
    30.12.2022 🙏

    07.2021 r. [*] Lenka 9 tydzień
    11.2021 r. [*] 7 tydzień 👼
  • Incognitka Autorytet
    Postów: 454 567

    Wysłany: 16 stycznia, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megi_85 wrote:
    Ja miałam skierowanie do poradni genetycznej i badanie kariotypow na nfz zapisywałam nas w listopadzie 2021 w lutym 2022 byliśmy na wizycie i badaniu na wyniki czekaliśmy około 3 tygodni, badania robilam na Śląsku.

    Dziękuję za odpowiedź 🙂
    Liczę na podobne terminy.

    18.03.2023⏸️➡️04.2023 8/9tc💔19.08.23⏸️18.12.2023 19+6tc💔
    Mój Maleńki wraz z Tobą odeszła część Nas
    Nie umiem przestać o Tobie myśleć😭😭
    Tak bardzo czekaliśmy na spotkanie z Tobą💔
    Tak bardzo chcieliśmy żebyś z Nami został👣
    Mam nadzieję, że czułeś jak bardzo Cię kochaliśmy❤️
    Kiedyś Cię przytulę😍
  • Magdanka Autorytet
    Postów: 776 604

    Wysłany: 17 stycznia, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Incognitka wrote:
    Jest to na razie skierowanie do poradni genetycznej.
    Do zbadania mamy kariotypy. Ahhh myślałam, że to pobranie pójdzie od razu do badań, a tu kolejne skierowanie 🙄
    Mieszkam na północy.
    Zobaczę jak odległy będzie termin, bo jeżeli faktycznie koło roku to nie chcę tak długo czekać😓 Wtedy zrobię to prywatnie. Tylko w tym wypadku będę musiała poszukać genetyka prywatnie. No ale jeżeli będzie miało to przyśpieszyć moje marzenie to zrobię wszystko co będzie trzeba.

    Jeśli terminy nie będą wam odpowiadać, to lepiej umówić się na pobranie kariotypów prywatnie, wtedy umawiasz termin na kiedy chcesz. Jesli kariotypy wyjdą nieprawidłowe no to wtedy do genetyka, bo jeśli wyjdą dobre to znaczy że była to losowa wada dzieciątka.

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 17 stycznia, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Incognitka wrote:
    Jest to na razie skierowanie do poradni genetycznej.
    Do zbadania mamy kariotypy. Ahhh myślałam, że to pobranie pójdzie od razu do badań, a tu kolejne skierowanie 🙄
    Mieszkam na północy.
    Zobaczę jak odległy będzie termin, bo jeżeli faktycznie koło roku to nie chcę tak długo czekać😓 Wtedy zrobię to prywatnie. Tylko w tym wypadku będę musiała poszukać genetyka prywatnie. No ale jeżeli będzie miało to przyśpieszyć moje marzenie to zrobię wszystko co będzie trzeba.
    Ja do genetyka dostałam się szybko na nfz ale na pobranie właśnie za długo się czekało. Zrobiłam prywatnie i zaniosłam do genetyka na nfz. Przynajmniej za te wizyty nie musiałam płacić. Także można spokojnie do lekarza nfz iść z prywatnymi wynikami.
    Wszystko robiłam w Gdańsku.

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Incognitka Autorytet
    Postów: 454 567

    Wysłany: 17 stycznia, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka wrote:
    Ja do genetyka dostałam się szybko na nfz ale na pobranie właśnie za długo się czekało. Zrobiłam prywatnie i zaniosłam do genetyka na nfz. Przynajmniej za te wizyty nie musiałam płacić. Także można spokojnie do lekarza nfz iść z prywatnymi wynikami.
    Wszystko robiłam w Gdańsku.


    Dziękuję za tak konkretne informacje 🙂
    Nie myślałam, że tak można. To forum to skarbnica wiedzy.

    Babulka lubi tę wiadomość

    18.03.2023⏸️➡️04.2023 8/9tc💔19.08.23⏸️18.12.2023 19+6tc💔
    Mój Maleńki wraz z Tobą odeszła część Nas
    Nie umiem przestać o Tobie myśleć😭😭
    Tak bardzo czekaliśmy na spotkanie z Tobą💔
    Tak bardzo chcieliśmy żebyś z Nami został👣
    Mam nadzieję, że czułeś jak bardzo Cię kochaliśmy❤️
    Kiedyś Cię przytulę😍
  • avelaa Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 18 stycznia, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Incognitka wrote:
    Jest to na razie skierowanie do poradni genetycznej.
    Do zbadania mamy kariotypy. Ahhh myślałam, że to pobranie pójdzie od razu do badań, a tu kolejne skierowanie 🙄
    Mieszkam na północy.
    Zobaczę jak odległy będzie termin, bo jeżeli faktycznie koło roku to nie chcę tak długo czekać😓 Wtedy zrobię to prywatnie. Tylko w tym wypadku będę musiała poszukać genetyka prywatnie. No ale jeżeli będzie miało to przyśpieszyć moje marzenie to zrobię wszystko co będzie trzeba.

    Jak już masz zalecenie wykonania kariotypów do, żeby badanie zrobić prywatnie nie musisz mieć wizyty u genetyka. Możesz się po prostu umówić na takie badanie w laboratorium.

  • patka94 Znajoma
    Postów: 23 2

    Wysłany: 19 stycznia, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdanka wrote:
    Sprecyzuj czy jest to skierowanie na kariotyp czy do poradni genetycznej. I z jakiego jesteś miasta, jeśli Warszawa to mam wszędzie obeznane terminy to mogę podpowiedzieć 🙂
    Ja dla męża też musiałam załatwić do poradni genetycznej i dopiero na wizycie dostaniemy skierowania na pobranie krwi. Nam nie zależało na czasie, gdybym chciała starać się od razu na pewno nie czekałabym na wizytę na NFZ bo to długo trwa.

    Podpowiesz jakie terminy ma Warszawa?

  • Magdanka Autorytet
    Postów: 776 604

    Wysłany: 21 stycznia, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patka94 wrote:
    Podpowiesz jakie terminy ma Warszawa?
    Najszybsze terminy były w MSWiA na Wołoskiej i Invicta na Złotej. Około 2-3 miesiące. Reszta poradni genetycznych czas oczekiwania nawet do 2 lat

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia, 11:34

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ