X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Poronienie a rozpoczęcie starania
Odpowiedz

Poronienie a rozpoczęcie starania

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Roksana65 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 10 maja 2022, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. W 9 tyg ciąży wykryto u mnie poronienie chybione. Maleństwo zatrzymało się na 7 tyg serduszko przestało bić.. wizyta 4 kwietnia na następny dzień do szpitala 5 kwietnia podane tabletki na poronienie na następny dzień usg w którym zostało jeszcze 16mm wiec nie obyło się bez zabiegu. W tym samym dniu zabieg wyszłam po paru godzinach. I teraz mam do was pytanie.. Minęło trochę ponad 4 tygodnie od zabiegu, dostałam 5 maja brązowe plamienia na następny dzień poleciała delikatnie plama krwi i do dnia dzisiejszego mam bóle piersi podbrzusza i ciemno brązowe plamienia lecz tylko w środku bo na zewnątrz delikatnie poplamuje.. czy któraś z was miała taka sytuacje? I kiedy udało się wam zajść w ciąże? martwię się, ponieważ to była pierwsza ciąża hormonalne wszystko było dobrze a mam teraz wrażenie, ze się wszystko popsuło.. Miałam tez wizytę kontrolna 2 tyg po zabiegu wszystko było okej

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 maja 2022, 13:27

  • Gusia_ Autorytet
    Postów: 2383 2371

    Wysłany: 12 maja 2022, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po poronieniu pierwszy okres moze byc dziwny - u mnie był bardzo skąpy, ale juz dokładnie nie pamietam ile trwał. Mnie lekarze w szpitalu po zabiegu mówili, zeby poczekac dwa pełne cykle staran, ale lekarz prowadzący juz po na kontroli po trzech tygodniach stwierdził, ze wszystko jest okej i mozemy wrócic do gry. Udało nam sie w pierwszym cyklu po tej wizycie. A wczesniej o ciaze sie staralismy 10 miesiecy

    🤰06.07.2022 bhcg 1471
    🤰30.06.2022 bhcg 73,58
    🤰28.06.2022 II kreski
    👧02.2021 córeczka
    😢 03.2020 poronienie zatrzymane - 8 tydz. ciąży

    Hashimoto
    Hiperprolaktynemia przed pierwszą ciążą potem prolaktyna ok
  • Mila88 Ekspertka
    Postów: 165 135

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie po lyzeczkowaniu dwie miesiączki były skąpe, praktycznie samo plamienie ale trwały trochę dłużej niż zwykle. Dopiero 3 miesiączka była normalna. W kolejna ciążę udało się zajść w 2cs, 4 miesięce po zabiegu- 5cykl.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2022, 08:51

    preg.png
  • Vanessa 85 Autorytet
    Postów: 269 419

    Wysłany: 26 lipca 2022, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny
    Jestem 3 tyg po poronieniu
    Wizyta kontrolna była i jest ok
    Nie mam jeszcze pierwszej miesiączki
    Kiedy udać się do kliniki bezpłodności?
    Po pierwszej miesiączce czy mogę juz teraz?

  • Roxie_eS Autorytet
    Postów: 947 828

    Wysłany: 26 lipca 2022, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym się wybrała wtedy, kiedy dorwę termin, bo podobno często długo się czeka ;) a im szybciej tym lepiej. Powodzenia!

    Kir AA, MTHFR, wysokie NK maciczne i we krwi obwodowej, rozjechane cytokiny.

    W latach 2022-2023 - 7 ciąż biochemicznych.
    03.23 - 8+6 poronienie chybione na etapie 6+1- synuś z trisomią chromosomu 3 🥺

    Nowe rozdanie:
    18dpo - beta 1084
    20dpo - beta 2297
    22dpo (5+0) - GS 7,4mm
    27.11 (6+0) - CRL 2,4mm - serduszko 105ud/min (5+5 z USG)
    07.12 (7+3) - CRL 1,39cm - serduszko 157ud./min (7+5 z USG)
    21.12 (9+3) - CRL 2,73cm - serduszko 184ud./min (9+4 z USG)
    05.01 (11+4) - CRL 5,89cm - USG prenatalne prawidłowe. Chyba dziewczynka 😍 (12+3 z USG)

    Acard, Accofil, Hydroxychloroquine, Intralipidy
  • Vanessa 85 Autorytet
    Postów: 269 419

    Wysłany: 27 lipca 2022, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roxie_eS wrote:
    Ja bym się wybrała wtedy, kiedy dorwę termin, bo podobno często długo się czeka ;) a im szybciej tym lepiej. Powodzenia!
    Ja się zapisałam już na 8 sierpnia i trochę się obawiam ze miesiaczka zdąży przyjść 🙈 i tak ogólnie się zastanawiałam czy u nich jest taki wymóg żeby dopiero po tej pierwszej miesiączce przyjść bo np nie będą mogli zrobić wszystkich badań....wiadomo lekarze zawsze mają jakieś "ale"

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ