X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Poronienie od czego zacząć aby nie zwariować
Odpowiedz

Poronienie od czego zacząć aby nie zwariować

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Lubieczekolade Znajoma
    Postów: 20 10

    Wysłany: 16 kwietnia, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć!
    Nigdy nie sądziłam że znajdę się w tym miejscu. 6cs wzięłam sobie na straty ze względu na perturbacje miesiąca.. a tutaj zaskoczenie "prezent na zajączka" 🐰
    Niestety, ciąża stracona. Wada genetyczna, zarodek większy niż powinien być widoczne echo zarodka. Indukcja farmakologiczna bezskuteczna. Łyżeczkowanie.. a następnie pustka w sercu i ocean łez 😭🤧

    Z natłoku informacji dostępnych na forum i w internecie dostaję do głowy 🫣
    Nie chce zrobić sobie też krzywdy.
    ➡️Dziewczyny od czego polecacie zacząć diagnostykę po poronieniu chybionym?
    ➡️Jakie badania wykonać na pierwszy rzut?
    ➡️Czym się wspomóc aby wrócić szybciej do starań, do formy?
    ➡️Co polecacie suplementować?
    ➡️Czy u Was po łyżeczkowaniu było wszystko w porządku, czy wystąpiły komplikacje?

    29.03.24 ⏸️ beta 291
    02.04.24 beta 1678
    06.04.24 beta 9879 progesteron 14,71
    10.04.24 wizyta - diagnoza❌️

    11.04.24 💔 poronienie chybione wada genetyczna (6+1).

    Czekając na rozpoczęcie 7 cs❤️‍🩹
    Czekając na lepsze jutro 🥺
    Czekając na zagojenie ran 😢

    👱‍♀️27 l. PCOS
    (Fertistim, pueria uno,magnez,cynk)

    🧔‍♂️ 28 l. ✅️
  • Eedzia11 Autorytet
    Postów: 351 129

    Wysłany: 16 kwietnia, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ➡️Dziewczyny od czego polecacie zacząć diagnostykę po poronieniu chybionym?
    - ja za pierwszym razem nic nie robiłam, teraz też chyba nic nie zrobię ale na pewno dziewczyny wypiszą co i jak
    ➡️Jakie badania wykonać na pierwszy rzut
    - jak wyżej
    ➡️Czym się wspomóc aby wrócić szybciej do starań, do formy?
    - nie dźwigaj po łyżeczkowaniu, to ważne. Nie naciągaj brzucha (sport), spacery nie męczące. I czekaj, tam są spore rany do zagojenia. Mnie nawet bolało jak się najadłam obiadu.
    ➡️Co polecacie suplementować?
    - ja bym na to nie stawiała, że coś pomoże się szybciej odbudować. Od normalnego okresu zacznę z powrotem pić zioła ojca Sroki. Gdy piłam, zaszłam w pozytywną ciążę. Dwa razy nie piłam i dwa razy poronienia. Widzę w tym sens.
    ➡️Czy u Was po łyżeczkowaniu było wszystko w porządku, czy wystąpiły komplikacje?
    - na szczęście jest ok ale 3 tyg bólu w domu. Daj sobie czas i czekaj na usg. Koniecznie tego nie olej. Tam wyjdą np ewentualne zrosty, których ci nie życzę.

    3jgxgzu39cero8h3.png

    _____________________________
    01.02 beta 24,53 💛 progesteron 24,58 (3 tygodnie i 5 dni)
    11.02 beta 2403,0 (5 tydzień i 1 dzień)
    17.02 beta 11870,0
    18.02 CRL 3,7 mm mamy serduszko ❤
    23.02 CRL 6,2mm
    ❤❤❤ 11.10.2022 urodził się Synuś ❤❤❤
  • Lubieczekolade Znajoma
    Postów: 20 10

    Wysłany: 16 kwietnia, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź!

    Co do ziół, rozumiem że w momencie kiedy już dowiedziałaś się o ciąży to skończyłaś pić?

    Na mnie czekają zioła ojca Klimuszki widzę akurat że więcej jest poleceń ojca Sroki i się zastanawiam czy pić te co mam czy jednak zakupić od Sroki 🤔

    Już czekam na wizytę u lekarza, mam takie szczęście w tym nieszczęściu że mój lekarz wykonywał zabieg 🙏

    29.03.24 ⏸️ beta 291
    02.04.24 beta 1678
    06.04.24 beta 9879 progesteron 14,71
    10.04.24 wizyta - diagnoza❌️

    11.04.24 💔 poronienie chybione wada genetyczna (6+1).

    Czekając na rozpoczęcie 7 cs❤️‍🩹
    Czekając na lepsze jutro 🥺
    Czekając na zagojenie ran 😢

    👱‍♀️27 l. PCOS
    (Fertistim, pueria uno,magnez,cynk)

    🧔‍♂️ 28 l. ✅️
  • OldMe-NewMe Przyjaciółka
    Postów: 67 30

    Wysłany: 16 kwietnia, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubieczekolade wrote:
    Cześć!
    Nigdy nie sądziłam że znajdę się w tym miejscu. 6cs wzięłam sobie na straty ze względu na perturbacje miesiąca.. a tutaj zaskoczenie "prezent na zajączka" 🐰
    Niestety, ciąża stracona. Wada genetyczna, zarodek większy niż powinien być widoczne echo zarodka. Indukcja farmakologiczna bezskuteczna. Łyżeczkowanie.. a następnie pustka w sercu i ocean łez 😭🤧

    Z natłoku informacji dostępnych na forum i w internecie dostaję do głowy 🫣
    Nie chce zrobić sobie też krzywdy.
    ➡️Dziewczyny od czego polecacie zacząć diagnostykę po poronieniu chybionym?
    ➡️Jakie badania wykonać na pierwszy rzut?
    ➡️Czym się wspomóc aby wrócić szybciej do starań, do formy?
    ➡️Co polecacie suplementować?
    ➡️Czy u Was po łyżeczkowaniu było wszystko w porządku, czy wystąpiły komplikacje?

    Hej ❤️bardzo mi przykro że też tego doświadczyłaś 😞 to jest okropnie smutne kiedy pojawia się tu kolejna kobieta. Masz rację, czytając to wszystko można zwariować. Ja czułam się na początku tak samo. Za dużo informacji na raz i nie wiadomo od czego zacząć. Pamiętaj że mimo że przechodzimy to samo to każdy ogranizm jest inny więc trzeba podejść indywidualne. Mogę Ci opisać jak to było u mnie.
    Z diagnostyką można iść naprawdę daleko. Zależy na ile chcesz się w to zagłębiać. Ja wyczytałam różne rzeczy w necie i na forum i na kontroli po łyżeczkowaniu zapytałam Ginekolog co z tych badań poleca zrobić. Ostatecznie badaliśmy z mężem nasze kariotypy, ja miałam wymazy z pochwy na ureaplasme itp, cytologia (ale to akurat wypadał ten miesiąc w roku kiedy i tak to badam), usg narządu rodnego jako sprawdzenie po łyżeczkowaniu, usg tarczycy ( z uwagi na moją niedoczynność miałam takie zalecenie od Endo), zespół antyfosfolipidowy, trombofilia, cały ten zestaw ANA (nie pamiętam dokładnej nazwy), antykoagulant toczniowy, cały pakiet tarczycowy (tsh, ft3,ft4, anty tpo, anty tg), żelazo, ferrytyna , witamina D3 i b12, kwas foliowy, glukoza, insulina, morfologia, badanie moczu, homocysteina. Badałam też co jakiś czas betę bo w szpitalu mówili że po wypisie muszę badać czy spada.

    Czym się wspomóc by szybciej wrócić ?
    Na wypisie ze szpitala miałam w zaleceniach 4 tyg zakaz współżycia, kolejna ciąża za min 3 miesiące, 7 dni zakaz jakiegokolwiek sportu i pierwsze dni po zabiegu ogólnie odpoczywać. No i kontrola u ginekologa po pierwszej miesięczce. Musisz dać organizmowi dojść do siebie. Potrzeba czasu żeby się zregenerował. Jesli chodzi o powrót to formy to dobra jest joga - nie męczy mocno ciała a działa na jego korzyść, dodatkowo działa też relaksująco. Jesli chodzi o suple to musisz dostosować indywidualnie do siebie względem wyników badań. Teraz są zalecenia najnowsze żeby przyjmować metylowana formę kwasu foliowego więc warto sprawdzić jaką formę ma Twój suplement ciążowy. Ja oprócz tego co kazał brać lekarz biorę jeszcze koenzym q10 bo poprawia jakość komórek. Ja z supli biorę witaminę d3, omega 3, little me z health Labs (tam jest ten metylowany kwas foliowy). Mąż też dostał zalecania syplematcji (kwas foliowy, omega 3, witamina d, b12, selen, cynk i koenzym).
    Warto wybrać się też do fizjo uroginekologicznej po jakimś czasie. Żeby sprawdzić stan mięśni, dno miednicy itp. Ale to moim zdaniem jest już tak dodatkowo. Ja wolałam sprawdzić czy nie trzeba tam nic porozluźniac. Faktycznie mięśnie były mocno spięte 😞

  • Sisi1905 Przyjaciółka
    Postów: 99 48

    Wysłany: 16 kwietnia, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja bym chyba zaczęła od kariotypów jeśli wiesz że problemem była wada genetyczna ale mogła być to tez wada losowa niezależna od kariotypów. Prócz tego oczywiscie podstawy tarczyca, glukoza ale to pewnie robiłaś. Dziewczyny wyżej opisały już sporo a ja tylko dodam od siebie jako osoba z pcos-moja gin zaleciła mi brać NAC, zbadać poziom d3 i tak jak było wspomniane foliany w formie metylowanej ale feristim taką ma, ja biorę jeszcze osobno dodatkowo. Odpoczywaj, dobrze się odżywiaj, unikaj słodyczy. I wybierz dobrego ginekologa to połowa sukcesu.

    👩🏼36,PCOS ,Hashimoto, mthfr c677t homo
    2012 synek💙
    Marzec2023💔listopad2023💔
    Marzec2024⏸️
    29.03 beta 43, prog31
    02.04 beta 275
    04.04 beta 579 prog29
    15.04 0,29cm❤️
    29.04 1,61cm❤️
  • Eedzia11 Autorytet
    Postów: 351 129

    Wysłany: 16 kwietnia, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubieczekolade wrote:
    Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź!

    Co do ziół, rozumiem że w momencie kiedy już dowiedziałaś się o ciąży to skończyłaś pić?

    Na mnie czekają zioła ojca Klimuszki widzę akurat że więcej jest poleceń ojca Sroki i się zastanawiam czy pić te co mam czy jednak zakupić od Sroki 🤔

    Już czekam na wizytę u lekarza, mam takie szczęście w tym nieszczęściu że mój lekarz wykonywał zabieg 🙏
    ja ci polecam Srokę a to dlatego, że zdarzylo się mnóstwo cudów zdrowotnych tu w grupach u dziewczyn, którym dawano małe szanse na ciążę, dziewczyn które miały problemy z owulacja, okresem a do tego miały inne choroby. Ja ogólnie chorób nie mam ale jednak dzieje się co się dzieje. Tak, pilnowałam owulacji i robiłam testy ciążowe i wtedy rozdałam moją herbatkę. A tu od nowa wracam do niej. Wiem, ze działa. Skróciła mi okres, wyregulowała cykl do równych dni, mniejsze bóle okresowe. Polecam tą wersję 3m-ce i 1 m-c przerwy.

    3jgxgzu39cero8h3.png

    _____________________________
    01.02 beta 24,53 💛 progesteron 24,58 (3 tygodnie i 5 dni)
    11.02 beta 2403,0 (5 tydzień i 1 dzień)
    17.02 beta 11870,0
    18.02 CRL 3,7 mm mamy serduszko ❤
    23.02 CRL 6,2mm
    ❤❤❤ 11.10.2022 urodził się Synuś ❤❤❤
  • MariolkaBB Znajoma
    Postów: 21 0

    Wysłany: 28 kwietnia, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zostało mi sie jedno opakowanie tabletek z mojego udanego zabiegu.
    Stosowałam je bedac w 9tygodniu ciaży i za pomoca tych tabletek doszło do wydalenia zarodka.
    Zaleta tych tabletek prócz skuteczności jest to ze można stosowac je dyskretnie
    w domu bez nadzoru lekarza. Jesli jest jakas dziewczyna w trudnej sytuacji ktora potrzebuje pomocy
    to chetnie odsprzedam tabletki oraz podziele sie doswiadczeniem z mojego zabiegu.
    Mi sie udało i Tobie również sie uda. Pokieruje Cie w dniu kuracji
    i podziele sie moim doświadczeniem. Kontakt 502-427-780
    RoH6FE.jpg

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ