X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Poronienie, ujemna grupa krwi i problemy z zajściem w ciążę
Odpowiedz

Poronienie, ujemna grupa krwi i problemy z zajściem w ciążę

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 300 58

    Wysłany: 7 kwietnia, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Dwa lata temu przeszłam ciążę pozamaciczną. Był to wtedy 1cykl starań, wystarczyło jedno współżycie aby się udało. Okazało się że mam ujemną grupę krwi, podano mi immunoglobuline. Był rok przerwy w staraniach. W tamtym roku robiłam badanie drożności, jajowody drożne, zaczęły się starania, które nie dają żadnego efektu , to już 9 cykl. Czy to prawda, że przy kolejnej ciąży zawsze występuje konflikt serologiczny i trudniej jest zajść w ciążę? Ginekologicznie wszystko ok, miesiączki zazwyczaj regularne, owulacje też występują a w ciążę zajść się nie udaje

  • Silenka Autorytet
    Postów: 579 697

    Wysłany: 7 kwietnia, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo Lina wrote:
    Cześć. Dwa lata temu przeszłam ciążę pozamaciczną. Był to wtedy 1cykl starań, wystarczyło jedno współżycie aby się udało. Okazało się że mam ujemną grupę krwi, podano mi immunoglobuline. Był rok przerwy w staraniach. W tamtym roku robiłam badanie drożności, jajowody drożne, zaczęły się starania, które nie dają żadnego efektu , to już 9 cykl. Czy to prawda, że przy kolejnej ciąży zawsze występuje konflikt serologiczny i trudniej jest zajść w ciążę? Ginekologicznie wszystko ok, miesiączki zazwyczaj regularne, owulacje też występują a w ciążę zajść się nie udaje
    Grupa krwi nie ma żadnego wpływu na zapłodnienie. Przy ujemnej grupie krwi matki sprawdza się przeciwciała będąc już w ciazy

    🙍‍♀️ 33 --> brak jajowodów
    🙍‍♂️ 34 --> Asthenozoospermia

    02.2022 💔 ciąża pozamaciczna, laparoskopia - prawy jajowód usunięty
    12.2022 💔 ciąża pozamaciczna, metotreksat, laparoskopia - lewy jajowód usunięty

    💉 I procedura IVF 28.09.2023
    18.11 ET 1.2.2 9dpt beta <1,10 ❌
    brak ❄️

    💉 II procedura IVF 01.12.2023
    27.02 FET 1.1.1 -- Atosiban+EG -- 8dpt beta <1.10 ❌

    25.03 FET 4.1.1 i 4.2.1 -- Atosiban+EG --
    5dpt ⏸️ 11 mlU/ml 🔹️ 8dpt 100 mlU/ml 🔹️ 10dpt 249mlU/ml 🔹️12dpt 506mlU/ml 🔹️ 14dpt 1536 mlU/ml 🔹️16 dpt 2 pecherzyki ciazowe🫣, 1 z ciałkiem żółtym 🔹️21 dpt 15678 mlU/ml 🔹️ 28 dpt 39966 mlU/ i ❤️❤️
    6+5 CRL 0.65 i 0.53 💓💓
    7+5 CRL 1.51 i 1.19


    preg.png

    ❄️ 3.1.1
    ❄️ 3.3.3
  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 300 58

    Wysłany: 7 kwietnia, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuję. A czy przy ewentualnej kolejnej utracie ciąży należy podać kolejny raz immunoglobulinę czy wystarczy ją przyjąć raz w życiu? Przecież czasami kobieta nie wie, że jest w ciąży, normalnie dostaje okres, co w takiej sytuacji ?

  • Silenka Autorytet
    Postów: 579 697

    Wysłany: 7 kwietnia, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo Lina wrote:
    Dziekuję. A czy przy ewentualnej kolejnej utracie ciąży należy podać kolejny raz immunoglobulinę czy wystarczy ją przyjąć raz w życiu? Przecież czasami kobieta nie wie, że jest w ciąży, normalnie dostaje okres, co w takiej sytuacji ?
    Mi przy drugiej cp podali immunoglobuliny tak samo jak w pierwszej. Jak już bedzie ciaza lekarz prowadzący na pewno zleci badania w kierunku konfliktu, więc nie martw się. Jedyne co powinnas teraz wiedziec, to to , że na starania nie ma to najmniejszego wplywu, więc spokojnie ❤️

    🙍‍♀️ 33 --> brak jajowodów
    🙍‍♂️ 34 --> Asthenozoospermia

    02.2022 💔 ciąża pozamaciczna, laparoskopia - prawy jajowód usunięty
    12.2022 💔 ciąża pozamaciczna, metotreksat, laparoskopia - lewy jajowód usunięty

    💉 I procedura IVF 28.09.2023
    18.11 ET 1.2.2 9dpt beta <1,10 ❌
    brak ❄️

    💉 II procedura IVF 01.12.2023
    27.02 FET 1.1.1 -- Atosiban+EG -- 8dpt beta <1.10 ❌

    25.03 FET 4.1.1 i 4.2.1 -- Atosiban+EG --
    5dpt ⏸️ 11 mlU/ml 🔹️ 8dpt 100 mlU/ml 🔹️ 10dpt 249mlU/ml 🔹️12dpt 506mlU/ml 🔹️ 14dpt 1536 mlU/ml 🔹️16 dpt 2 pecherzyki ciazowe🫣, 1 z ciałkiem żółtym 🔹️21 dpt 15678 mlU/ml 🔹️ 28 dpt 39966 mlU/ i ❤️❤️
    6+5 CRL 0.65 i 0.53 💓💓
    7+5 CRL 1.51 i 1.19


    preg.png

    ❄️ 3.1.1
    ❄️ 3.3.3
  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 300 58

    Wysłany: 7 kwietnia, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Silenka wrote:
    Mi przy drugiej cp podali immunoglobuliny tak samo jak w pierwszej. Jak już bedzie ciaza lekarz prowadzący na pewno zleci badania w kierunku konfliktu, więc nie martw się. Jedyne co powinnas teraz wiedziec, to to , że na starania nie ma to najmniejszego wplywu, więc spokojnie ❤️
    Dziękuję za rozjaśnienie mi tego problemu 🤩 martwiłam się, że przyczyną niepowodzeń może być właśnie konflikt. Więc przyczyn trzeba szukać gdzieś indziej

    Silenka lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ