X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie starania w 2 cyklu po poronieniu?
Odpowiedz

starania w 2 cyklu po poronieniu?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ania2071 Przyjaciółka
    Postów: 100 46

    Wysłany: 18 listopada 2014, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny!

    Proszę Was o radę. Na pewno lepiej znacie się na temacie. Czy starania w 2 cyklu pp są w ogóle możliwe czy lepiej poczekać? Łyżeczkowanie z powodu poronienia zatrzymanego w 9tc miałam 2 października. Miesiączka wywołana niestety luteiną, ponieważ cykl bezowulacyjny po łyżeczkowaniu i pęcherzyk nie pękł. Teraz 2 cykl, czy zacząć działać? Czy za wczesne starania mogą doprowadzić do kolejnego poronienia w razie w? A może lepiej znów zacząć, bo jak długo to potrwa jak ostatnio? :(

    f2w3pc0z30b8gt3t.png
  • pszczoła10 Autorytet
    Postów: 648 527

    Wysłany: 18 listopada 2014, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja miałam zabieg 16 października, zamierzam po pierwszej @ (na która nadal czekam) zacząć staranka, oczywiście o ile na kontroli wszystko będzie ok. Różne są opinię na ten temat, powiem szczerze że myślę że zależy to od organizmu, od szczęścia. Jest wiele przypadków że dziewczyny zachodziły w ciążę nie dostając nawet 1@ i szczęśliwie urodziły maleństwo, a takie które czekały pół roku niestety znowu traciły dziecko, ja tego się trzymam, jeśli lekarz nie widzi żadnych przeszkód to ja bym działała. Powodzenia:-)

    Aniołek [*] 16.10.2014 - 10 tc
    wff2ej284uclkyvx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2014, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pszczola10 jeszcze jej nie dostalas..?
    Ja tez niedawno poronilam i jestem w pierwszym cyklu po..Moj lekarz kazal odczekac nam do pierwszej @.. inni znow mowia by odczekac 3-6 mies. ale moim zdaniem to bzdura.. tak jak pszczola10 juz napisala,dziewczyny zachodza w ciaze po @ mies od poronienia,i rodza zdrowe dzieci,sa tez i takie ktore po poronieniu odrazu przechodza drugie.. :/ Ja jestem zdania, ze jesli nasze cialo nie jest jescze gotowe to i w ciaze nie zajdziemy..
    Postanowilismy starac sie od razu od pierwszego cyklu, bo moze i on bedzie tym szczesliwym=)

  • pszczoła10 Autorytet
    Postów: 648 527

    Wysłany: 20 listopada 2014, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie nie dostalam, zaczynam się martwić, dziś mija 5 tygodni, czekam jeszcze tydzień i jak nie dostanę to dzwonię do gina.

    Aniołek [*] 16.10.2014 - 10 tc
    wff2ej284uclkyvx.png
  • eM Autorytet
    Postów: 1567 1531

    Wysłany: 20 listopada 2014, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu a lekarz dał Ci zielone światło? Najlepiej gina popytać, bo on zna twój przypadek. Spora część dziewczyn stara się w zaraz po 1@, ale są i takie które czekają 3@ czasem dłużej. Ryzyka z tego co wiem są głównie z donoszeniem ciąży, skracanie szyjki itp, ale ja lekarzem nie jestem... Gin powinna zrobić usg i powiedzieć czy można czy nie.

    Co do czekanie na 1@, ja czekałam ponad 6tyg, ale obserwowałam temp i widziałam że owu była i że @ przyjdzie przed upływem 7tyg.

    Aniołek 12tc -18.04.2014 [*]
    Aniołek 8tc -25.08.2014 [*]
    Maks - ur 08.09.2015
    Nataniel 18tc - 20.12.2017 [*]
  • ania2071 Przyjaciółka
    Postów: 100 46

    Wysłany: 20 listopada 2014, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam na kontrolnym usg po 30 dniach od zabiegu. Powiedział, ze tam wszystko jest ok, na kolejną wizytę kazał przyjść kiedy nie będę mogła zajść w ciążę, albo jak już w niej będę. Powiedział, żeby odczekać przynajmniej do końca grudnia, ale nie powiedział dlaczego. Pewnie dlatego, ze taki jest schemat. Okres dostałam po duphastonie, bo cykl po łyżeczkowaniu był prawdopodobnie bezowulacyjny i mógł się jeszcze ciągnąc. Teraz zaczynam drugi cykl i zastanawiam się nad staraniami. Ale boję się poronienia. Poprzednie było zatrzymane, prawdopodobnie wada zarodka. Nie niski progesteron czy słabe endometrium.

    f2w3pc0z30b8gt3t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2014, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniu jak lekarz twierdzi ze wszystko ok, to nic tylko wierzyc i czekac az spotka nas ten maly wielki cud =)

  • Natka88 Autorytet
    Postów: 2600 6054

    Wysłany: 20 listopada 2014, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi ginekolog pozwolil sie starac po pierwszej @ od zabiegu.
    Generalnie scepytcznie wypowiadala sie co do czekania pol roku. Stwierdzila, ze skoro jest wszystko dobrze, to nie ma po co czekac.

    Aniołek <3 29.10.2014 <3 10tc
    Marysia <3 25.09.2015, 3440g i 55cm szczęścia <3
    74didf9h1v4xctmm.png
  • ania2071 Przyjaciółka
    Postów: 100 46

    Wysłany: 20 listopada 2014, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka88 a nie mówiła nic o prawdopodobieństwie kolejnego poronienia? Boje się czy endometrium będzie ok, ale chyba jakby było za cienkie to wcale nie dojdzie do zapłodnienia? I czy z szyjką wszystko ok. Mam nadzieję, ze owulacja tez będzie. Ty zaczynasz po okresie?

    f2w3pc0z30b8gt3t.png
  • Natka88 Autorytet
    Postów: 2600 6054

    Wysłany: 20 listopada 2014, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mowila, powiedziała tylko, ze poronienia zdarzaja sie bardzo często (u niej, z ciaz które prowadzi-ok 30%) i to jedno o niczym nie przesądza.

    Bylas na kontroli? Mi właśnie na niej wszystko sprawdziła: grubosc sluzowki, szyjke, czy nie ma zrostow, jajniki, pomierzyla pecherzyk. Wszystko wyszlo swietnie i pozwoliła starac sie po 1 okresie :)

    Juz doczytalam- bylas na kontroli ;)
    I tak, zamierzamy starac sie odrazu:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2014, 20:50

    Aniołek <3 29.10.2014 <3 10tc
    Marysia <3 25.09.2015, 3440g i 55cm szczęścia <3
    74didf9h1v4xctmm.png
  • ania2071 Przyjaciółka
    Postów: 100 46

    Wysłany: 20 listopada 2014, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba pójdę jeszcze na zapas koło 14 dc:) Zobaczę co mi wtedy powie:) Ale co ma być to będzie. Wcześniej starałam się z mężem 6 miesięcy i mam nadzieję, ze nie będę musiała tyle czekać. A obawa jest i będzie jak u każdej dziewczyny po takim przeżyciu niestety:(

    f2w3pc0z30b8gt3t.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ