X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Wycięty jajowod po ciąży pozamaczicnej co dalej
Odpowiedz

Wycięty jajowod po ciąży pozamaczicnej co dalej

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ewann Koleżanka
    Postów: 78 8

    Wysłany: 4 marca 2022, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem właśnie po laparoskopowym wycięciu jajowodu z powodu ciąży pozamacicznej , czy któraś z was również przez to przeszła a mimo to udało się zajść w ciąże naturalnie ? Jak długo czekaliście ze staraniami ?

  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 4 marca 2022, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewann wrote:
    Jestem właśnie po laparoskopowym wycięciu jajowodu z powodu ciąży pozamacicznej , czy któraś z was również przez to przeszła a mimo to udało się zajść w ciąże naturalnie ? Jak długo czekaliście ze staraniami ?

    Ewann, ja zaszłam w ciążę naturalnie, w drugim cyklu starań po operacji. Komórka pochodziła z jajnika, który nie ma jajowodu.
    Przed operacją dostałam dwie dawki metotreksatu, więc musiałam zrobić 6mc przerwy od starań. Z tego co wiem, po samej operacji można starać się wcześniej, ale tu musiałby się lekarz wypowiedzieć.

    Mysiorek5555 lubi tę wiadomość

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • Karo Lina Przyjaciółka
    Postów: 275 46

    Wysłany: 4 marca 2022, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie po operacji ciąży pozamacicznej lekarz zalecił 3-4 miesiące bezwzględnej przerwy od starań. Musi wszystko się zagoić i macica musi odpocząć z tego co mówili lekarze. Ale nie usuwali jajowodu.

  • ewann Koleżanka
    Postów: 78 8

    Wysłany: 4 marca 2022, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja teraz miałam usunięty jajowod z ciąża która pochodziła z owulacji z przeciwnego jajnika .. 😏 lekarz mówi ze ten jajowod który został może wyłapać owulacje z tego jajnika bez jajowodu ale i tak strasznie się boje powtórki cp 😒

    Co do starań powiedzieli że można się starać w następnym cyklu ale lepiej odczekać te 2 miesiące

  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 4 marca 2022, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewann wrote:
    Ja teraz miałam usunięty jajowod z ciąża która pochodziła z owulacji z przeciwnego jajnika .. 😏 lekarz mówi ze ten jajowod który został może wyłapać owulacje z tego jajnika bez jajowodu ale i tak strasznie się boje powtórki cp 😒

    Co do starań powiedzieli że można się starać w następnym cyklu ale lepiej odczekać te 2 miesiące
    OoO, a to się ponoc nie zdarza zbyt często 🤔
    Niestety, strach będzie nam pewnie już zawsze towarzyszył. Ja walczyłam o pierwsze dziecko, byłam bardzo zdeterminowana. Nie myślałam za bardzo o tym, ze może być kolejna CP. „Trzeba być dobrej myśli, bo po co być złej”. Chyba nie ma innego wyjścia :)
    Kciuki!

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • ewann Koleżanka
    Postów: 78 8

    Wysłany: 5 marca 2022, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również walczę o 1 dziecko , 3 już straciłam . Dam sobie chwile oddechu i walczę dalej

  • ewann Koleżanka
    Postów: 78 8

    Wysłany: 19 marca 2022, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janinka wrote:
    Ewann, ja zaszłam w ciążę naturalnie, w drugim cyklu starań po operacji. Komórka pochodziła z jajnika, który nie ma jajowodu.
    Przed operacją dostałam dwie dawki metotreksatu, więc musiałam zrobić 6mc przerwy od starań. Z tego co wiem, po samej operacji można starać się wcześniej, ale tu musiałby się lekarz wypowiedzieć.


    A kiedy wystąpiła u Ciebie pierwsza miesiączka po operacji ?

  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 19 marca 2022, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewann wrote:
    A kiedy wystąpiła u Ciebie pierwsza miesiączka po operacji ?
    Jakieś 2-3dni po operacji dość silne krwawienie, które trwało jakiś tydzień (oczyszczająca się macica). Po tym krwawienie miesiączka po jakichś 28dniach (czyli jakby cykl od razu wrócił).

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • Aneta2506 Autorytet
    Postów: 3286 5560

    Wysłany: 19 marca 2022, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja przyjaciółka przeszła dwie ciążę pozamaciczne w ciągu roku, w pierwszej usunięcie jajowodu, w drugie wchlonela się na szczescie sama... Po drugiej ciąży pozamacicznej zaszła w ciążę po 6 miesiącach, a starała się po pierwszej miesiączce bo lekarz nie widział przeciwwskazań.. Aktualnie jest w 33 tygodniu ciąży, wszystko rozwija się prawidłowo 🥰🥰🥰

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2022, 23:01

    Mysiorek5555, frezja87 lubią tę wiadomość

    15 lat 👫 5 lata 👰🤵
    5 lat walki

    👩 - 30
    Niedoczynność + Hashi ⏩ euthyrox
    Badania 3dc ⏩ FSH 10,24 🤯 reszta ok.
    AMH - 1,11 🥲 ⏩ styczeń 0,8 😪
    inne badania w normie
    🧔 - 32
    WSZYSTKIE WYNIKI W NORMIE 💚

    💊 Stymulacja 💊
    (2 x letrozole) ❌

    2023 klinika InVimed
    HSG (prawy jajowód nie do oceny)
    03.23r. IUI ❌
    04.23.r IUI odwołane - owu z prawego
    ______________________________


    IUI ODWOŁANE ➡️ NATURALNY CUD... ♥️

    Nasze szczęście jest już z nami 🤍
    🤍 Franek 🤍 SN - 3200g, 52cm 🤍

    _____________________________
    10.2021 (10 tc) 👼 [*]

    age.png
  • Mysiorek5555 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 28 kwietnia 2022, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janinka wrote:
    Ewann, ja zaszłam w ciążę naturalnie, w drugim cyklu starań po operacji. Komórka pochodziła z jajnika, który nie ma jajowodu.
    Przed operacją dostałam dwie dawki metotreksatu, więc musiałam zrobić 6mc przerwy od starań. Z tego co wiem, po samej operacji można starać się wcześniej, ale tu musiałby się lekarz wypowiedzieć.


    Czy brałaś jakieś leki podczas starań? Też nie mam jednego jajowodu...a ostatnio owulki z tej strony bez jajowodu..

  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 5 maja 2022, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysiorek5555 wrote:
    Czy brałaś jakieś leki podczas starań? Też nie mam jednego jajowodu...a ostatnio owulki z tej strony bez jajowodu..
    Leczę się reumatologicznie, więc jestem „na stałe” na małej dawce Encortonu. Poza tym nic. Po prostu kwestia szczęścia. W grupie ciąża pozamaciczna było więcej takich przypadków. Powodzenia!!

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • miska122 Autorytet
    Postów: 4308 7296

    Wysłany: 6 maja 2022, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po usunięciu jajowodu zaszłam w ciążę, ale dopiero w 13cs, jak na złość miałam ciągle owulacje z jajnika po stronie usuniętego jajowodu. Udało się akurat jak zaczęliśmy się przygotowywać do in vitro. Synek jutro kończy 5 miesięcy.

    Hashimoto, IO, hiperinsulinemia
    Czynnik V (R2), MTHFR C677T, PAI-1 4G - hetero

    On: Morfologia 21.09 - 2%, 11.01 - 3%
    DFI 21.09 - 38% , 11.01 - 37%

    10.19 - cb
    02.20 - cp, wycięty jajowód
    04.21 - II
    7.12.21 - Aleksy 53cm, 2680 gram <3
    7/8.23 - cb
    age.png
    15.2.24 - II
    preg.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ