X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zdrowa ciąża po poronieniach nawykowych?
Odpowiedz

Zdrowa ciąża po poronieniach nawykowych?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • rozmaryn89 Koleżanka
    Postów: 71 8

    Wysłany: 18 marca 2019, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest szansa? Proszę napiszcie co pomogło Wam zajść i donosić ciążę?

    Moja historia: pierwsza ciaża pozamaciczna, następnie 5 ciąż biochemicznych. Za każdym razem udaje mi się uchwycić poziom Bhcg na poziomie ok 100, a przy następnym badaniu odnotowuje już spadek.
    Przerabiałam Clostilbegyt lub Letrozole, accard, czy fraxiparine.
    Zastanawiam się nad zasadnością podejścia do invitro. Mój organizm z zawziętością odrzuca zarodki.

    Ala97 lubi tę wiadomość

  • Mildred Autorytet
    Postów: 1393 3153

    Wysłany: 19 marca 2019, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A badałas przeciwciała ANA ? Przeciw lozyskowe, przeciw plemnikowe ? Mutacje Mthfr, Pai-1, ten cały zestaw na tromboffilie ? Są tutaj dziewczyny po wlewach i innych medycznych cudach i udaje im się donosić ciaze

    9ewns65gkf9ocqq6.png
  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 19 marca 2019, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może rzeczywiście te przeciwciała? Na forum kilka razy pojawiała się cała lista badań w tym przeciwciał. Wtedy może okaże się że jakiś steryd jest potrzebny? Np. Encorton. Np u mnie nic nie wyszło w takich podstawowych badaniach przeciwciał a i tak mam dostać steryd w kolejnej ciąży ponieważ w rodzinie są choroby autoimmunologiczne.

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • rozmaryn89 Koleżanka
    Postów: 71 8

    Wysłany: 19 marca 2019, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wykryte nieprawidłowe mutacje to czynnik V R2 w układnie heterozygotycznym i PAI-1 4G też w układzie heterozygotycznym.
    Zespół antyfosfolipidowy zbadany i w normie ( antykoagulant toczniowy oraz przeciwciała antykardiolipinowe i przeciwciała przeciwko beta2-glikoproteinie e normie ) Wydaje mi się że tu było wszystko w normie więc nigdy nie zlecono mi badania na przeciwciała ANA (I może to jest jakaś myśl aby to zbadać)

    TSH w normie, kariotypy prawidłowe.

    Dla pamięci:Przeciw lozyskowe, przeciw plemnikowe

    Będę wdzięczna za każdą radę!

  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym poszła w to ANA

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • Margo86 Nowa
    Postów: 4 2

    Wysłany: 9 maja 2019, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, jestem tu nowa - też szukam pomysłow jakie badania jeszcze mogę wykonać. Rozmaryn89 - czy udało się Tobie zrobić badanie ANA?
    Ja na ten moment mialam 1 poronienie, potem ciązę biochemiczną - jak to nazwała moja gin (pozytywny test, ale betę badalam dopiero w kolejnym dniu i byla bardzo niska i zaraz potem przyszedl okres). Staramy sie od ok. roku, mam podwyższone anty TG (6razy ponad normę), podwyzszone lekko anty TPO - lakarz jedynie zalecił witaminy...

    13.09.2018 - poronienie 6 tydz.
    15.01.2019 - ciąża biochemiczna
    Hashimoto
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 19 maja 2019, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2019, 18:46

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ