X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zdrowa ciąża po poronieniach nawykowych?
Odpowiedz

Zdrowa ciąża po poronieniach nawykowych?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • rozmaryn89 Koleżanka
    Postów: 71 8

    Wysłany: 18 marca 2019, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest szansa? Proszę napiszcie co pomogło Wam zajść i donosić ciążę?

    Moja historia: pierwsza ciaża pozamaciczna, następnie 5 ciąż biochemicznych. Za każdym razem udaje mi się uchwycić poziom Bhcg na poziomie ok 100, a przy następnym badaniu odnotowuje już spadek.
    Przerabiałam Clostilbegyt lub Letrozole, accard, czy fraxiparine.
    Zastanawiam się nad zasadnością podejścia do invitro. Mój organizm z zawziętością odrzuca zarodki.

    Ala97 lubi tę wiadomość

  • Mildred Autorytet
    Postów: 1393 3153

    Wysłany: 19 marca 2019, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A badałas przeciwciała ANA ? Przeciw lozyskowe, przeciw plemnikowe ? Mutacje Mthfr, Pai-1, ten cały zestaw na tromboffilie ? Są tutaj dziewczyny po wlewach i innych medycznych cudach i udaje im się donosić ciaze

    9ewns65gkf9ocqq6.png
  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 19 marca 2019, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może rzeczywiście te przeciwciała? Na forum kilka razy pojawiała się cała lista badań w tym przeciwciał. Wtedy może okaże się że jakiś steryd jest potrzebny? Np. Encorton. Np u mnie nic nie wyszło w takich podstawowych badaniach przeciwciał a i tak mam dostać steryd w kolejnej ciąży ponieważ w rodzinie są choroby autoimmunologiczne.

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • rozmaryn89 Koleżanka
    Postów: 71 8

    Wysłany: 19 marca 2019, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wykryte nieprawidłowe mutacje to czynnik V R2 w układnie heterozygotycznym i PAI-1 4G też w układzie heterozygotycznym.
    Zespół antyfosfolipidowy zbadany i w normie ( antykoagulant toczniowy oraz przeciwciała antykardiolipinowe i przeciwciała przeciwko beta2-glikoproteinie e normie ) Wydaje mi się że tu było wszystko w normie więc nigdy nie zlecono mi badania na przeciwciała ANA (I może to jest jakaś myśl aby to zbadać)

    TSH w normie, kariotypy prawidłowe.

    Dla pamięci:Przeciw lozyskowe, przeciw plemnikowe

    Będę wdzięczna za każdą radę!

  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym poszła w to ANA

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • Margo86 Nowa
    Postów: 4 2

    Wysłany: 9 maja 2019, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, jestem tu nowa - też szukam pomysłow jakie badania jeszcze mogę wykonać. Rozmaryn89 - czy udało się Tobie zrobić badanie ANA?
    Ja na ten moment mialam 1 poronienie, potem ciązę biochemiczną - jak to nazwała moja gin (pozytywny test, ale betę badalam dopiero w kolejnym dniu i byla bardzo niska i zaraz potem przyszedl okres). Staramy sie od ok. roku, mam podwyższone anty TG (6razy ponad normę), podwyzszone lekko anty TPO - lakarz jedynie zalecił witaminy...

    13.09.2018 - poronienie 6 tydz.
    15.01.2019 - ciąża biochemiczna
    Hashimoto
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 19 maja 2019, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2019, 18:46

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Karmienie piersią - wszystko o diecie, która zapewni zdrowie Twojemu dziecku

Podawanie mleka matki to najlepszy, naturalny sposób karmienia niemowląt. Zapewnia on dziecku prawidłowy rozwój, zdrowie i umacnia więź emocjonalną z matką. Należy także pamiętać, że znaczenie ma długość okresu karmienia piersią. Najlepiej, jeśli do ukończenia szóstego miesiąca życia dieta malca składa się wyłącznie z mleka mamy.

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta wegetariańska i dieta wegańska w ciąży i podczas laktacji

Czy dieta wegetariańska i wegańska w ciąży oraz podczas laktacji to dobry pomysł? Na co należy zwrócić uwagę nie jedząc w tym okresie mięsa lub żadnych produktów pochodzenia zwięrzęcego? Czy jest to bezpieczne dla ciąży i rozwoju płodu, a potem niemowlęcia? Przeczytaj jak powinna wyglądać dieta mamy karmiącej i czy spożywane przez nią pokarmy mogą wpływać na dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ