X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zwolnienie lekarskie po poronieniu
Odpowiedz

Zwolnienie lekarskie po poronieniu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Mirabelkaaa Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szukam odpowiedzi na kilka spraw odnośnie zwolnienia. Nie znalazłam odpowiedzi na moje pytania i postanowiłam założyć nowy wątek.
    Od 2019 roku jestem na zwolnieniu lekarskim, początkowo był to kod B jednakże poroniłam i aktulanie jest to zwolnienie od psychiatry. Wiem, że kobiecie w ciąży przysługuje 270 dni zwolnienia, w moim przypadku jest już to 182 dni. Jak to prawnie wygląda jeśli w ciągu tych 182 dni zajdę ponownie w ciąże? Czy przekształca się to wtedy w 270 dni (liczonych od stycznia 2019)? Jeśli tak, to co w momencie gdy te 270 dni się skończy, a ja w będąc w ciąży nie będę mogła pracować (specyfika pracy). Jak to wygląda dalej? Lub jeśli zaistnieje inna sytuacja np. wrócę do pracy po 182 dniach i np. zajdę wówczas w ciąże, znowu będę musiała pójść na zwolnienie to co wtedy? Jak liczyć te dni, czy przerwa miedzy zwolnieniami z tego samego powodu czyli kod B musi wynosić 60 dni, czy liczy się to inaczej? Jaki musi być okres przepracowany aby te 270 dni liczyło się odnowa. Może mi ktoś to wytłumaczyć ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2019, 20:51

    21.02.18 Aniołek [*] ciąża obumarła 8tc
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ