X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zwolnienie lekarskie po poronieniu
Odpowiedz

Zwolnienie lekarskie po poronieniu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Mirabelkaaa Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szukam odpowiedzi na kilka spraw odnośnie zwolnienia. Nie znalazłam odpowiedzi na moje pytania i postanowiłam założyć nowy wątek.
    Od 2019 roku jestem na zwolnieniu lekarskim, początkowo był to kod B jednakże poroniłam i aktulanie jest to zwolnienie od psychiatry. Wiem, że kobiecie w ciąży przysługuje 270 dni zwolnienia, w moim przypadku jest już to 182 dni. Jak to prawnie wygląda jeśli w ciągu tych 182 dni zajdę ponownie w ciąże? Czy przekształca się to wtedy w 270 dni (liczonych od stycznia 2019)? Jeśli tak, to co w momencie gdy te 270 dni się skończy, a ja w będąc w ciąży nie będę mogła pracować (specyfika pracy). Jak to wygląda dalej? Lub jeśli zaistnieje inna sytuacja np. wrócę do pracy po 182 dniach i np. zajdę wówczas w ciąże, znowu będę musiała pójść na zwolnienie to co wtedy? Jak liczyć te dni, czy przerwa miedzy zwolnieniami z tego samego powodu czyli kod B musi wynosić 60 dni, czy liczy się to inaczej? Jaki musi być okres przepracowany aby te 270 dni liczyło się odnowa. Może mi ktoś to wytłumaczyć ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2019, 20:51

    21.02.18 Aniołek [*] ciąża obumarła 8tc
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 najczęstszych obaw kobiet w ciąży, czyli czego boją się kobiety w ciąży

Lęk i różnego rodzaju obawy to naturalny towarzysz kobiety w ciąży. Czego boi się większość kobiet oczekujących dziecka? Bólu porodowego, urodzenia chorego dziecka, utraty atrakcyjności czy może zrujnowania życia seksualnego po porodzie? Czego obawiasz się Ty? Przeczytaj czy zasadne jest zamartwianie się i jak sobie radzić, aby nasze obawy nie sprawdziły się.

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ