X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Beta hcg - proszę o opinie
Odpowiedz

Beta hcg - proszę o opinie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • eN. Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 13 marca 2018, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Jeżeli, źle umieściłam temat proszę o przeniesienie.
    Najpierw się przedstawię. Mam na imię Natalia, w kwietniu skończę 31 lat. Jestem w 2 ciąży. Pierwsza 9 lat temu i cudowna córeczka teraz czekam na bliźnięta - rodzimy we wrześniu.

    Mam jednak pytanie.
    Kobieta mi bliska (nie chce personalizować) Ostatnią miesiączkę miała 2 lutego 2018.
    Owulacja prawdopodobnie między 16-18 02
    Plamienie implantacyjne : 27 02
    2 testy pozytywne 03 i 04.03
    05.03 badanie beta hcg = 98.3
    Więc mamy ciąże.
    Ale... Na badaniach lekarz powiedział, że ciąża mega mega meeeegaaaaa wczesna. Lekarz zalecił powtórzyć badanie hormonu w pn 12.03
    Na nim wynik: 400.3

    Mamy się martwić? Co sądzicie? Jak u Was było z przyrostem?

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 13 marca 2018, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A skąd pomysł na jakiekolwiek martwienie się wynikiem bety? oO

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • eN. Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 15 marca 2018, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ponieważ jej przyrost zazwyczaj bywa dość wysoki. O ile nie można powiedzieć że z dnia na dzień się podwaja.
    Moja 1 beta hcg w 4 tc ciąży wynosiła 4812.
    A Tu na tym samym etapie praktycznie wyniosła 98.3 a po tygodniu wzrosła niespełna o 300.

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 15 marca 2018, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciąża to nie matematyka. Beta rośnie i dobrze. U jednych rośnie wolniej, u drugich szybciej. Podwajanie się z dnia na dzień czyli co 24 h to jakaś bajka, nie wiem skąd sobie to wzięłaś? W niektórych, poważniejszych, publikacjach naukowych można spotkać się z twierdzeniem, że beta powinna przyrastać min. ok. 66% co 48h, ale i z tym bywa różnie i nie daje to gwarancji ani zdrowej ciąży, ani patologii ciąży. Teraz trzeba poczekać na USG, nie wcześniej niż w skończonym 6 tygodniu ciąży - wcześniej nic raczej nie będzie widać. A robienie bety najlepiej sobie w ogóle odpuścić - bo co to da?

    Dopóki nie ma krwawień, plamień i ostrych bóli to czekać do USG, a jak się pojawią te objawy to migiem na IP.

    Frufru lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ