X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Ból okolic spojenia łonowego - entezopatia
Odpowiedz

Ból okolic spojenia łonowego - entezopatia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Carisma Koleżanka
    Postów: 87 13

    Wysłany: 16 lutego 2018, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musze się wygadać..

    Do zeszłej środy wszystko było u mnie ok, żadnych dolegliwości. Rano byłam na wizycie u ginekologa, a po południu poszłam na szkołę rodzenia.. i tam się „uszkodziłam” na ćwiczeniach. Jakieś 2 godziny po powrocie do domu zaczęłam odczuwać kłucie w okolicach spojenia łonowego. Nie zwróciłam na to początkowo uwagi, bo na tym etapie ciąży (34 tydzień) to już ciągle coś zaboli, coś zakłuje itp. Ale później poszłam się myć i złapał mnie ból podczas rozbierania się i wchodzenia do wanny. W nocy obudził mnie ból kiedy przewracałam się z boku na bok. W kilku kolejnych dniach doszedł ból kiedy wstawałam, chodziłam, wchodziłam po schodach. Nie jest to ból silny czy uciążliwy, ale nieprzyjemne igiełki w okolicach spojenia łonowego. Teraz doszło ciągnięcie w pachwinach i pobolewanie kręgosłupa.

    Zapaliła mi się czerwona lampka alarmowa, bo w bliskim otoczeniu mam dwie koleżanki, które cierpiały przez rozejście się spojenia łonowego, a porody naturalne (nikt nie widział wskazań do CC) skończyły się dla obu bardzo kiepsko…

    Wczoraj byłam u ortopedy (prywatnie). Zrobił mi USG i zdiagnozował entezopatię. ‘’To bolesne zmiany przeciążeniowo – zwyrodnieniowe przyczepów ścięgnistych mięśni aż do kośćca. Dolegliwości związane są z działaniem nasilonych naprężeń i odprężeń, które mogą doprowadzić do osłabienia wydolności ścięgien, a w konsekwencji do ich przerwania w miejscu połączenia z kością." Nic się z tym w ciąży nie da zrobić, bo zabiegów brać nie wolno. Póki ból jest niewielki to leków przeciwbólowych lepiej też unikać. Mam ograniczyć chodzenie i siedzenie, więcej przebywać w pozycji półleżącej i leżącej i absolutnie nic nie dźwigać. Robić wszystko żeby brzuszek (mam na szczęście dość mały) nie naciskał na dolne rejony. Ale ból będzie się nasilać.

    Z tą przypadłością można rodzić naturalnie, ale… po porodzie może być albo dobrze albo źle. Jedna kobieta urodzi i stan się nie pogorszy – trochę zabiegów i będzie ok. U drugiej może dojść do pozrywania się tych wszystkich przyczepów, a wtedy robi się duży problem – ból niesamowity i właściwie nic nie można robić. Długie leczenie.

    Ortopeda spytał się mnie jaki poród bym wolała. Ogólnie miałam nadzieję, na poród naturalny, nastawiałam się na niego pozytywnie. Mąż chce być przy porodzie, przecinać pępowinę. Ale teraz nie wiem.. Mój synek jest prognozowany nawet na 4300g (ma po kim, oboje jesteśmy bardzo wysocy) i przeciskanie go przez obolałe i „uszkodzone” rejony może się u mnie skończyć marnie. Ortopeda stwierdził, że podkładkę do CC bez problemu mi da jeśli tylko będę chciała. 1 marca idę jeszcze raz na USG i zadecyduję.. ale dla własnego spokoju psychicznego wezmę chyba to wskazanie... 6 marca dowiem się co na to moja Pani ginekolog.

    Wiem, że CC to poważna sprawa, po której trochę się do siebie dochodzi. Ale teraz bardzo się boję, że po porodzie naturalnym, zamiast iść do domu, cieszyć macierzyństwem i opiekować maluszkiem, będę skazana na ból, leżenie i bardzo długie leczenie..

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2655

    Wysłany: 8 marca 2018, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spedzilam ostatnio 5 dni w szpitalu, bo w nocy z czwartku na piątek obudzil mnie brzuch jak kamien (ale myslalam ze to skurcz BH) oraz przeokropny bol podbrzusza-łona, tak jakby ktos mi je scisnal pasem najmocniej jak mogl. Nie moglam sie ruszyc z godzine. Pojechalismy na IP, zostawili mnie w szpitalu. To podbrzusze i łono cały czas mnie pobolewalo, szczegolnie jak siadałam czy jak chodzilam, a chodzilam tylko na badania, do toalety i do kuchni. Zgłaszałam te dolegliwosci. Profesor - ordynator stwierdzil, ze bol łona nie jest normalny (to nie szyjka, macica ani wiezadla), lekko ponaciskal, mnie bardzo bolalo i na wypisie dostalam skierowanie do ortopedy. Udało mi sie wczoraj dostac. Ortopeda zrobil ze mna wywiad, co, gdzie, jak i kiedy mnie boli, potem mnie zbadał recznie, ponaciskal w roznych miejscach, za kazdym razem mnie bolalo i powiedzial ze wlasnie rozchodzi mi sie spojenie. I wypisał od razu zaswiadczenie o rozejsciu sie i wskazanie do cc. Wzial tez pod uwage moj niski wzrost (150cm), ciezko jeszcze ocenic wielkosc syna, w 33 tc0d wazyl okolo 2050g.

    Tez mnie nastraszyl jakie są powikłania po porodzie sn przy rozejsciu. Tez chcialabym uniknac lezenia z miednica na wysiegniku przez kilka mcy. A niektore kobiety nie wracaja juz nigdy do pelnej sprawnosci.

    Zastanawiam sie jeszcze czy isc do innego, ktory zrobi mi usg. Ten nie mial usg w gabinecie. Ty jakos specjalnie szukalas ortopedy z usg, czy robilas gdzie indziej po jego skierowaniu?

    dqprqps6kaqxmc83.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ