X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cholestaza..
Odpowiedz

Cholestaza..

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • klaudia. Znajoma
    Postów: 26 3

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkich.

    Mam pytanie dodtyczace cholestazy w ciąży.
    Czy są mamy, które ten problem spotkał?

    Ja w pierwszej ciązy miałam cholestaza w 39 tygodniu.

    Teraz jestem w 6 tygodniu i przeczytałam, że w kolejnych ciazach jest duze prawdopodobienstwo że cholestaza wystąpi, na dodatek z większym nasileniem.

    Jak było u Was w kolejnych ciązach??

    Pozdrawiam :)

    https://www.maluchy.pl/li-69543.png
    37hib90.png
  • na_cik Ekspertka
    Postów: 218 86

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopytałam koleżanki co i jak i powiedział,że w drugiej ciąży cholestazę miała wczesniej i bardziej nasiloną. Ale lekarz powiedział jej,że gdyby brała proszki na wątrobę już od poczatku ciąży to mozliwe,że wyniki były by dłużej w normie. Miał na myśli takie dostępne bez recepty,ziołowe chyba.
    Życzę powodzenia!

    f2wlclb1tn9vsryr.png
    relgqps6zkgkuc7f.png
  • polska_dziewczyna Autorytet
    Postów: 880 706

    Wysłany: 26 grudnia 2014, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia..

    ja miałam cholestazę ciążową w 36 tygodniu się zaczęła. Wszystko mnie swędziało uporczywie... po nowym roku staramy się z mężem o drugie i bardzo się boję... bo w drugiej przychodzi już około 20 tygodnia ... i Jak będę się drapać już w tym tygodniu to zwariuje do rozwiązania...a najbardziej będę się bać o dzidzie:(

    16uddqk3fqi6lktr.png
    km5se6yd1k6f9ats.png

  • Sarah88 Autorytet
    Postów: 1393 1141

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jak raz wykonałam już badania w kierunku cholestazy(w 26tc) i nic nie wyszło a teraz swędzi mnie wszystko jeszcze bardziej to trzeba wykonac jeszcze raz?

    polska_dziewczyna lubi tę wiadomość

    qb3c2n0aibsaj33t.png
  • polska_dziewczyna Autorytet
    Postów: 880 706

    Wysłany: 15 stycznia 2015, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sarah

    ja bym powtórzyła badania....
    a w pierwszej ciąży miałaś cholestazę?

    16uddqk3fqi6lktr.png
    km5se6yd1k6f9ats.png

  • Sarah88 Autorytet
    Postów: 1393 1141

    Wysłany: 17 stycznia 2015, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to jest moja pierwsza ciąża...badania powtórze w czwartek

    polska_dziewczyna lubi tę wiadomość

    qb3c2n0aibsaj33t.png
  • polska_dziewczyna Autorytet
    Postów: 880 706

    Wysłany: 10 lutego 2015, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sarah
    jak się czujesz? swędzi mocno? dajesz radę?miałam to samo więc wiem co to znaczy...

    16uddqk3fqi6lktr.png
    km5se6yd1k6f9ats.png

  • Sarah88 Autorytet
    Postów: 1393 1141

    Wysłany: 10 lutego 2015, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    badania powtorzone, alat, aspat i bilirubina w normie czyli nie mam cholestazy, za to fosfataza zasadowa wyszla ponad norme, przepisano mi żelazo i jutro powtarzam badanie na fosfataze, podobno to z tego moze swedziec tez...nic juz nie wiem ;/ na szczescie to nie cholestaza

    a co do swedzenia to dalej swedzi jak cholera!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lutego 2015, 13:31

    qb3c2n0aibsaj33t.png
  • polska_dziewczyna Autorytet
    Postów: 880 706

    Wysłany: 15 lutego 2015, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to się ciesz, że nie cholestaza... obyś wytrzymała z tym drapaniem ... juz niedużo ci zostało... powodzenia no życzę aby poród naturalny bez komplikacji się zdarzył:)

    16uddqk3fqi6lktr.png
    km5se6yd1k6f9ats.png

  • Aska87 Autorytet
    Postów: 1402 2079

    Wysłany: 26 maja 2015, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej! a powiedzcie mi czy oprócz swędzenia są jakieś inne objawy? Czy tylko badania krwi mogą potwierdzić albo wykluczyć ?
    kurcze bo mnie ostatnio wszystko swędzi i stopy od spodu trochę też, ale nie jakoś uporczywie, tylko że ja od zawsze mam problemy skórne alergie, łuszczyce itp i do swędzenia przyzwyczajona jestem, boję się że moge coś przegapić przez to :/

    udało się w <3 9 <3 msc s
    SYNEK :*Patryk :* ur. 22.08.15 3170g 57cm 10 pkt :)
    relg3e5e4hiu7llr.png
    [*] 8.10.2016 7tc <3
  • Kunita Ekspertka
    Postów: 165 103

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, Dziewczyny:)
    Wątek jest już co prawda stary, ale może znajdą się dziewczyny, które mają doświadczenia z cholestazą (lub jej brakiem) w 2. ciąży?

  • Kai Autorytet
    Postów: 1808 1793

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W drugiej to nie wiem, bo ja dopiero jedno dziecko mam :-). W pierwszej ciąży mialam ostrą cholestaze w 39 tygodniu.

    f2wli09kh9pki1f2.png
    km5stv73bm121sip.png
  • jenni Przyjaciółka
    Postów: 78 38

    Wysłany: 15 lutego 2017, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mialam cholestaze w pierwszej ciazy, zaczela sie w 36 tygodniu. teraz jestem w 14 tygodniu drugiej ciazy i tez sie zastanawiam czy znowu pojawi sie cholestaza a jesli tak to kiedy :( Nie wiem, czy sa tu jakies osoby ktore mialy cholestaze w pierwszej ciazy a w drugiej udalo sie im jej uniknac? jest taka szansa?

    w4sqdqk3mfw34azb.png


    "Daj każde­mu dniu szansę sta­nia się naj­piękniej­szym w całym twoim życiu. "

    Mark Twain
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ