X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Czy któraś z Was tak miała?
Odpowiedz

Czy któraś z Was tak miała?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • aga2319 Ekspertka
    Postów: 262 97

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :):):)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2017, 20:23

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tez tak mam opisałam to tu https://bellybestfriend.pl/forum/problemy-i-komplikacje/glowka-nisko-w-kanale,3311.html

  • karina.82 Koleżanka
    Postów: 37 10

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie pomogę, ale ja bym na Twoim miejscu wyjaśniła dokładnie z lekarką co miała na myśli po badaniu palcem, bo z tego co piszesz to nic nikt Ci raczej nie powie, ponieważ nawet nie wiadomo czy ta główka faktycznie jest nisko czy tylko lekarka coś innego wyczuła palcem, a potem się zreflektowała. Ja bym nawet telefonicznie wyjaśniała, że mnie zaniepokoiła i niech tłumaczy. A jak wytłumaczy to trzeba zaufać lekarzowi albo iść do drugiego, moim zdaniem każda z nas powinna mieć lekarza, któremu ufa.

    aga2319 lubi tę wiadomość

    f2w3rjjg6438hu6q.png
  • aga2319 Ekspertka
    Postów: 262 97

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :):):)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2017, 20:23

  • karina.82 Koleżanka
    Postów: 37 10

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotrwacie na pewno, tylko spokojnie i na wszelki wypadek oszczędzaj się do soboty ... Ja bym leżała ...Trzymaj się

    aga2319 lubi tę wiadomość

    f2w3rjjg6438hu6q.png
  • aga2319 Ekspertka
    Postów: 262 97

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :):):)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2017, 20:23

  • karina.82 Koleżanka
    Postów: 37 10

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 06:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na lewym boku i najlepiej aby nogi i pupa były wyżej niż reszta ciała, chociaż w 23 tyg to jeszcze chyba nie ma różnicy który bok ... na plecach w tym etapie ciąży też jeszce można.

    f2w3rjjg6438hu6q.png
  • KUNIAK Autorytet
    Postów: 727 1325

    Wysłany: 16 czerwca 2014, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę ja mam podobnie , a jestem dopiero w 18 tyg Mam miękka szyjke , lekarka w badaniu palpitacyjnym wyczuła nawet rozwarcie , choć na usg podobno wyglada to nie najgorzej . Na razie mam leżeć 2 tygodnie pózniej zobaczymy :(( A co u Ciebie?

    aga2319 lubi tę wiadomość

    gg64l6d8uplrbvce.png
  • aga2319 Ekspertka
    Postów: 262 97

    Wysłany: 16 czerwca 2014, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :):):)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2017, 20:23

  • ISZTAR Koleżanka
    Postów: 82 15

    Wysłany: 16 czerwca 2014, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja myślała, że mój Piotruś też jest nisko ale okazało się że na tym etapie jest dobrze ułożony. Szyjkę mam na 35 mm i zaknięta. Mój lek co tydzien robi mi usg szyjki. Do tego biorę luteine 2x1 i magnez. No spy nie biorę ponieważ no spa skraca szyjkę tzn rozluźnia ja tak jak pozostałe tkanki.

    ganns65gk1nf21bw.png
    f2w3rjjgoonjbtgg.png
  • desou Autorytet
    Postów: 314 529

    Wysłany: 16 czerwca 2014, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2014, 20:07

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2014, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ISZTAR wrote:
    A No spy nie biorę ponieważ no spa skraca szyjkę tzn rozluźnia ja tak jak pozostałe tkanki.
    nie do końca się z tym zgodzę. szyjka się skraca pod wpływem skurczy macicy, a nospa własnie niweluje te skurcze. nie jestem jakimś fanatykiem tego leku ale muszę go brać...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 czerwca 2014, 20:05

    aga2319 lubi tę wiadomość

  • aga2319 Ekspertka
    Postów: 262 97

    Wysłany: 16 czerwca 2014, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :):):)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2017, 20:23

  • karina.82 Koleżanka
    Postów: 37 10

    Wysłany: 17 czerwca 2014, 04:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwne bardzo z tą no spą, też jestem przekonana, że pomagam mojej miękkiej szyjce uspokajając twardy brzuch no spą. Bardzo dziwne ....

    aga2319 lubi tę wiadomość

    f2w3rjjg6438hu6q.png
  • aga2319 Ekspertka
    Postów: 262 97

    Wysłany: 17 czerwca 2014, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :):):)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2017, 20:23

  • Ancia77 Autorytet
    Postów: 305 196

    Wysłany: 17 czerwca 2014, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej nie martw sie ja tez tak miałam problemy ze skurczami od 25 tyg ciazy glowka tez byla nisko musisz sie nie przemeczac duzo odpoczywac i nie denerwowac sie .Ja bralam duzo lekow ktore pomogly po 35 tyg odstawiłam i sie nic nie działo urodziłam dopiero w 39 tyg. :) wazne ze szyjka sie nie skraca jest twarda i zamknieta chodzi o to zebys jak najmniej chodziła bo dzidzius napierajac na szyjke moze powodowac jej skracanie

    aga2319 lubi tę wiadomość

    iv092n0amkzp6vtf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2014, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    robię małą reaktywacje, więc oto co mój lekarz powiedział w temacie leków rozkurczowych. Nospa jak najbardziej na skurcze macicy, on pierwsze słyszy żeby nospa miała rozmiękczać szyjkę, wręcz przeciwnie. Szyjka się skraca i rozwiera kiedy są skurcze, a nospa skurcze własnie niweluje. z tym że mała uwaga, nospa nie działa przeciwbólowo i należy ją brać zanim skurcze się pojawią, żeby do nich nie dopuszczać - tak się ją prawidłowo przyjmuje. jeżeli bierze się okazjonalnie, wtedy jak skurcze już są i brzuch napięty to jest duży błąd i że tak powiem po ptokach. natomiast buscopan jest tez lekiem przeciwskurczwym jednak o nieco odmiennym działaniu niż nospa, ale generalnie efekt dają ten sam.
    generalnie oba leki znam z autopsji, oba biorę. efekt jest taki, że mimo, że główka nadal nisko to szyjka się nie skraca, nie rozmiękcza, rozwarcia nie ma, skurczy też zdecydowanie mniej i brzuch już też nie twardnieje. żadnych sztucznych progesteronów brac juz nie musze a synuś jest wielki i zdrowy. oczywście nadal mam odpoczywać ale funkcjonować mogę normalnie.
    z tym, że dziewczyny, słuchajcie swoich lekarzy, bo każda ciąza jest inna. w moim przypadku skurcze to duży problem - ja mam nieprawidłową budowe macicy i więc żadne magnezy łykane nie pomogą. co nie oznacza, że u Was nie zniwelują skurczy bez zastosowania leków stricte rozkurczowych. dlatego nie sugerujcie sie tym co innym lekarz przepisuje, bo każda ma inny problem i trzeba zaufać swojemu ginowi :)

  • desou Autorytet
    Postów: 314 529

    Wysłany: 17 lipca 2014, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2014, 20:07

  • karina.82 Koleżanka
    Postów: 37 10

    Wysłany: 17 lipca 2014, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co z nospą, mi lekarz zalecał ją na twardnienie i pomagało, ładnie miękł brzuch. Brałam na początku 3xpo1 forte co odpowiada 6 zwykłym na dobę. Po tygodniu już zaczynalam zmniejszać dawkę, brałam tylko gdy czułam twardnienie. Po jakichś dwóch kolejnych mogłam odstawić całkiem. Zostałam na magnezie i luteinie, ale co jeszcze zauważyłam, że magnez jednak nie kazdy się wchłania i ważne, zeby sprawdzić ile go faktycznie przyjmujesz na dobę. Ja brałam asmag 3x2 i czulam skurcze łydek, jak doczytałam to okzalo się, ze jeden asmag ma tylko 20 mg magnezu, czyli brałam go zdecydowanie za mało. Myślę, że z nospą spokojnie możesz podzialać, tak mówił moj lekarz. Chociaż mi zalecał wiecej niz ogolnie zaleca sie ciezarnym, wszedzie slyszalam, ze mozna 3xpo1 ale tej normalnej anie forte.

    f2w3rjjg6438hu6q.png
  • desou Autorytet
    Postów: 314 529

    Wysłany: 17 lipca 2014, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2014, 20:07

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ