X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Klucie, ból uda, nie mogę chodzić i spać - lekarze nic nie wiedzą - prosze o rady
Odpowiedz

Klucie, ból uda, nie mogę chodzić i spać - lekarze nic nie wiedzą - prosze o rady

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • zalamana89 Koleżanka
    Postów: 48 1

    Wysłany: 6 października 2018, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, może któraś z Was się z tym spotkała bo ja już nie mam siły.. Jestem w 23 tygodniu ciąży. Od początku ciąży biore clexan 40 oraz acard. Od 12 tygodnia ciąży zaczełło mi się coś dziać z nogą. Najpierw bołała pachwina i biodro podczas chodzenia i stania, po paru tygodniach zaczeło schodzić do przedniej części uda. Odczuwałam palenie starsznie skóry . Byłam u neurologa, on wysłał do fizjoterpaeuty, a fizjoterapeuci w Łodzi chyba są niedouczeni bo byłam u 6 i nikt nie jest w stanie mi pomóc, a najgorsze jest to że w tej chwili skóra na udzie jest jakby poparzona, ciągnie, nie da się jej dotknąć, pali, kłuje jakby ktoś wbijał szpilki. Najbardziej dokuczliwe jest to w nocy kiedy leże, ból mnie budzi w nocy. Nie ma pozycji która by mi pomogła, pogarsza się z tygodnia na tydzień. Byłam u 6 fizjoterapeutów, neurologa, neurochorurga oraz ortopedy. Jedyne co mi dawali to klejenie tasmami które mi nie pomogło, masaze nogi które też nie pomogły. Olfen masc który daje tylko ulge chwilowo i to tylko w niektórych punktach. Masc konska chlodzaca daje efekty na dluzej ale boje sie ja stosowac za czesto. przykladam sobie zimne oklady bo tylko to pomaga na jakies pol godiny.

    Na pewno jest wykluczona rwa kulszowa i rwa udowa na ktora mnie leczyli niektorzy lekarze. Prawdopodobnie jest to ucisk gdzies w biodrze, badz w pachwnie na wezadlo. Prawdopodobnie, poniewaz lekarze wedlug mnie sa nieduczenni i bez zdjecia nie potrafia leczyc. Nie wiedza jak mnie leczyc. Ja juz nie daje rady z bolu i z tego ciagniecia oraz klucia, lezenie jest koszmarem. Jadlam magnez ale nie pomogl. Zrobilam badania na witamine b12 mam na granicy normy.

    Nie wiem co robic, czy ktoras z Was w ciazy miala, ma moze podobnie, coś słyszała i moze doradzic bo zwariuje

  • Alala Ekspertka
    Postów: 190 196

    Wysłany: 7 października 2018, 01:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prawdopodobnie może to być ucisk przez rosnącą macicę, ale uśmiejesz się jeśli przeczytasz co zaraz napiszę. Borykałam się z okropnymi bólami bioder w ciązy (kłujący, prominiujący ból z przodu i na zewnątrz) od około 17 tygodnia. Nawet w nocy budził mnie okropny ból, zanim wstałam i "rozchodziłam" mijało kilkanaście minut. Lepiej czułam się tylko na basenie. Ok 23tc zdiagnozowano nietolerancję kilku zbóż. Po wyeliminowaniu nietolerowanych produktów z diety po tygodniu ból ustąpił i nie powracał o ile trzymałam się diety. Minął też m.in. ciągły katar, trądzik, waga przestała rosnąć jak szalona, a dziecko w końcu przybierało jak powinno. Bóle stawów to częsty objaw nietolerancji pokarmowej. Wpadła na to moja gin, chciałam ją potem po nogach całować. FIzjoterapeuta i neurolog rozkładali ręce.

    synuś <3 01.05.2018
    synuś <3 26.06.2019
    0d1yskjooixdxgsx.png
  • Domiluk Koleżanka
    Postów: 40 3

    Wysłany: 7 października 2018, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jestem specjalistką, ale moje drętwienie ud i 8 letnia walka z bólem bardziej nóg niż pleców to efekt przepuklin na kręgosłupie ledzwiowo-krzyzowym, które uciekają na nerwy. Uciski, palenia, prądy, drętwienia i kłucia w nogach. Żadne zdjęcie nie pokaże Ci przepuklin tylko rezonans magnetyczny, ale to raczej po ciąży.

    16udugpjm9p131x6.png
    Pierwsza ciąża wyczekiwana,
    Hashimoto + niedoczynność tarczycy,
    ANA2 dodatnie, dyskopatia
    12tydz. krwotok i krwiak - opanowany
    Cukrzyca ciążowa na insulinie doposiłkowej
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2018, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Męczyłam się z podobnymi obiawami. Oczywiście u mnie podobnie, lekarze wydawali kolejno recepty lecząc rwę kulszową sterydy i inne cuda ból tylko się zwiększał noga coraz w gorszym stanie, rehabilitacje (prądy masaże itp.) też nic nie dawała. Pod koniec roku nie mogłam chodzić ani leżeć z bólu trafiłam na rehabilitanta który obiecał pomóc ale po zrobieni rezonansu. Po badaniu okazało się ze rehabilitacja już nie pomoże bo przepuklina jest za duża. Po disektomi i odbarczaniu nerwu wszystkie problemy odeszły.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ