X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Leki w trakcie choroby.
Odpowiedz

Leki w trakcie choroby.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2013, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, które leki brałyście podczas choroby w ciąży? Które są dozwolone dla kobiet w ciąży?

    Ja biore Prenalen, Rutinoscorbin, No spe i na ból głowy Apap. Niestety boli mnie gardło, mam niesamowity kaszel i katar też mi doskwiera.

    I nie piszcie żeby iść do lekarza, bo u mnie sytuacja z lekarzem jest conajmniej "chora", chodzi mi o domowe sposoby (prócz syropu z cebuli, czosnku)

  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 27 czerwca 2013, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co wiem to Tantum verde mozna psikac i ja woda morska psikalam do nosa przy katarze zeby oczyscic i nawilzyc nos a na nawilzenie gardla i bol Isla tabletki do ssania raczej cukierki z jakiegos krzaka i porzeczki z wit c.

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 27 czerwca 2013, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jest caly obszerny temat w starszych tematach na drugiej stronie: Przeziebienia choroby i bezpieczne leki w ciazy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2013, 11:30

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • mała mi Autorytet
    Postów: 1014 1168

    Wysłany: 28 czerwca 2013, 01:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grrr, współczuję choróbska, sama tego doświadczałam dokładnie 5 razy.
    Ból gardła: na pewno tantum verde ( zarówno pastylki jak i psikadło)- to mi pomogło; miałam też Isla, ale moim zdaniem nieskuteczny, można jeszcze płukać gardło szałwią
    Katar: woda morska np Quixx, Nasivin Soft 0,01 ( stężenie dla niemowląt); inhalacje z soli bocheńskiej - super rezultat, zwłaszcza przy mocno zatkanym nosie
    Kaszel - Prenalen najlepiej się sprawdził ze wszystkich syropów i do tego w miarę smaczny
    Kilka razy miałam mocno zawalone oskrzela i potworne ataki kaszlu, wtedy stosowałam okłady " na dekolt" z ciepłych ziemniaków (ok 30min)
    Mozę cos sie przyda.
    Zyczę szybkiego powrotu do zdrowia!

    lh84fwn15ak64cb2c.png]

    n59y9vvjpvlwuosg.png

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ