X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje łożysko na przedniejścianie macicy przyrośnięte do blizny po cc
Odpowiedz

łożysko na przedniejścianie macicy przyrośnięte do blizny po cc

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • madlenka89 Przyjaciółka
    Postów: 98 34

    Wysłany: 4 września 2015, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ! Mam pytanie czy miała może któraś z Was taki problem z łóżyskiem przyrośniętym do blizny?i jak się skończyła taka ciążą? drugim cięciem i usunięciem macicy? :( troche mnie doktorka nastraszyła to dopiero mój 20 tydzien ciąży ale z powodu krótkiego odstępu od cc może wystąpic u mnie takie powikłanie, dowiem się dopiero ok 28 tygodnia ciąży czy przyrosło czy jednak jest wszystko ok, założyłam ten temat bo moze są tu mamy z takimi doświadczeniami?

    80e684ff13.png
  • agi88 Ekspertka
    Postów: 231 110

    Wysłany: 4 września 2015, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ile minęło od poprzedniego porodu ??


    ckaiskjoo29j6f91.png

    relgcwa165pw8251.png
  • madlenka89 Przyjaciółka
    Postów: 98 34

    Wysłany: 5 września 2015, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zaszłam w ciążę 12 miesięcy po cesarce więc niby krótki czas ale tez niby wystarczający dla zagojenia się blizny

    80e684ff13.png
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 22 września 2015, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madlenka mne ostatnio lekarz tak samo nastraszył, u mnie bedzie 18 mcy

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • antoninina Autorytet
    Postów: 352 165

    Wysłany: 20 października 2015, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny napiszcie proszę jak się to dalej u Was potoczyło. Mi lekarz powiedział, że po 2-3 cyklach od cc możemy zacząć się starać na nowo.

    Nasza Zochulka <3 34 tc [*] 11.09.2015
    slodkogorzkiswiat.blog.pl
    Antoś <3 nasza radość, ur. szczęśliwie 07-08-2017
  • madlenka89 Przyjaciółka
    Postów: 98 34

    Wysłany: 25 listopada 2015, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jesli ktoś tu jeszcze zagląda to ostatnio byłam na usg i łozysko na szczęście nie nachodzi na blizne więc nie ma zagrożenia wrośniecia itd, mam nawet zielone światło na poród sn o ile nic się do końca ciąży nie zmieni :) zobaczymy jak to wszystko się skończy za kilka tygodni..

    natalka189, Summerka lubią tę wiadomość

    80e684ff13.png
  • agi88 Ekspertka
    Postów: 231 110

    Wysłany: 25 listopada 2015, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też liczyłam na poród sn u mnie minie 20 miesięcy jednak blizna jest za cienka ma 1mm więc na pewno cc mnie czeka ;/


    ckaiskjoo29j6f91.png

    relgcwa165pw8251.png
  • madlenka89 Przyjaciółka
    Postów: 98 34

    Wysłany: 25 listopada 2015, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no właśnie mi nikt blizny nie mierzył.. moja doktorka powiedziała że jezeli bardzo chce wiedziec ile mierzy moja blizna to na nastepne usg mam przyjsc z pełnym pęcherzem, mówiła też,ze teraz blizny raczej się nie mierzy bo usg nie daje dokładnego pomiaru i że tak naprawde czy blizna jest w dobrym stanie ocenia się dopiero po otwarciu powłok brzusznych. Moze skonsultuj się jeszcze z innym lekarzem? jak widac co szpital to panują różne zasady. Może po zmierzeniu mojej blizny tez się dowiem ze nie ma co ryzykowac sn.. powiem Ci po 36 tyg :)

    80e684ff13.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2015, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agi88 dużo czytałam o VBAC i tylko 0,05% kobietom pęka blizna też jestem za tym żebyś skonsultowala to z innym lekarzem. Bo blizny z usg nie da się do końca wymierzyć :-D daj znać co i jak. U mnie Jeszcze za wcześnie żeby mówić o porodzie ale jeżeli będę mogła będzie VBAC ;-)

    madlenka89 lubi tę wiadomość

  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja wlasnie umowilam sie jutro na usg blizny, ale nie wiem czy nie lepiej isc na normalne, skoro i tak nie da sie tego dokladnie sprawdzic....jak lekarze Wam oceniali stan blizny transwaginalnie?

    madlenka89 lubi tę wiadomość

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • agi88 Ekspertka
    Postów: 231 110

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie badał dopochwowo, ale widzę że lekarze wolą się ubezpieczyć i dlatego mi zalecił cesarkę, bo w razie komplikacji mogłoby być różnie ;/ a pobolewa mnie ta blizna.... mierzy tym wskaźnikiem na monitorze podczas badania usg więc tak trochę na oko ale innej metody nie ma...


    ckaiskjoo29j6f91.png

    relgcwa165pw8251.png
  • belladonna Autorytet
    Postów: 1055 1212

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomiar blizny tylko transvag.inny pomiar jest w ogole nie miarodajny.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2015, 20:37

  • madlenka89 Przyjaciółka
    Postów: 98 34

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie wiem jak to jest w końcu z tą blizną jedni mierzą ,drudzy nie.. dzis byłam u położnej która jest przychylna vbac i powiedziała ,ze lepiej zmierzyć jednak tą blizne , kurcze ja juz się nastawiłam chociaz na próbę porodu sn jak mi wyjdzie na kolejnym usg ze faktycznie ta blizna cienka?.. no trudno to mnie potną , nie odczuwam bólu w okolicach blizny mam nadzieję ,że to dobry znak i ze moje małe kobiece marzenie się spełni ;)

    80e684ff13.png
  • madlenka89 Przyjaciółka
    Postów: 98 34

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summerka daj znac jak po wizycie

    80e684ff13.png
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Mni wiec lekarz powiedział, ze teraz nue zobaczy blizny, bo wszystko juz sie za bardzo porozciągalo i mozna ja ocenić, jak mnid otworzą. Ale poza tym na usg wszystko ok, wiec coz, pozostaje mi czekac i mieć nadzieje, ze boli, bo mała rośnie.

    A i wczoraj Ginka pow., ze jedli blizna sie rozchodzi, to raczej bezbolesnie i bezobjawowo zazwyczaj;(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2015, 20:20

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ