Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Mięśniak w ciąży
Odpowiedz

Mięśniak w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • charlotte1991 Nowa
    Postów: 5 2

    Wysłany: 13 czerwca, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Jestem w 4 tc. Wczoraj byłam u ginekologa. Według bety jestem w ciąży, ale na usg jeszcze nic nie było widać poza mięśniakiem. Kolejna wizyta w środę. Czy któraś z Was miała mięśniaka 3cmx4,5cm na przedniej ścianie macicy na dole trzonu? Ciąża dobrze się rozwijała i dziecko jest zdrowe? Zestresowałam się i nie wiem jak wytrwam do środy. Lekarz trochę mnie nastraszył. Mam się oszczędzać, zrobić bete i morfologię przed wizytą.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca, 13:55

  • Wero0707 Ekspertka
    Postów: 234 131

    Wysłany: 17 czerwca, 23:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam cztery konkretne mięśniaki. Przed ciążą były nieco mniejsze niż ten Twój, ale w ciąży urosły. Póki co 16 tydzień i ciąża rozwija się prawidłowo. Zależy jaki to typ mięśniaka (są różne, może lekarz wyszczególnił w opisie?)

    preg.png
  • charlotte1991 Nowa
    Postów: 5 2

    Wysłany: 18 czerwca, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co się orientuje to mięśniak podśluzówkowy

  • Wero0707 Ekspertka
    Postów: 234 131

    Wysłany: 18 czerwca, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam różne (chyba wszystkie rodzaje) i pierwsza ciążę poroniłam w 6 tygodniu prawdopodobnie dlatego, że utrudniły zagnieżdżenie się. Natomiast nie jest to bardzo pewny powód (mogło być za wysokie tsh, ale też wady płodu po prostu). Jeśli zarodek się zagnieździł, a tego dowiesz się pewnie na kolejnym usg, to dalej aż tak sam mięśniak przeszkadzać nie powinien. Ja profilaktycznie dostałam luteinę dopochwowo, aby tak bardzo nie rosły i nie powodowały skurczy.

    preg.png
  • charlotte1991 Nowa
    Postów: 5 2

    Wysłany: 19 czerwca, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję. Dzisiaj było widać pęcherzyk. Za tydzień kolejna wizyta. Trochę się uspokoiłam po dzisiejszym usg.

  • Wero0707 Ekspertka
    Postów: 234 131

    Wysłany: 21 czerwca, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i ok, możesz następnym razem zapytać o tę luteinę, u mnie rzeczywiście mocno spowalnia wzrost mięśniaków (a w ciąży bardzo rosną wraz z macicą)

    preg.png
  • Newnew Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 2 sierpnia, 05:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Ja mam trochę bardziej nieciekawa sytuację.. mam mięśniaka też ok. 3,5cm. W pon miałam USG (5t2d) nic nie widać na USG, ani pozamacicznej ani normalnej ciąży. Beta 2066 po 48h 2850 (przyrost ok 40%). W pon. Kolejna beta do pomiaru, a we wtorek kolejne USG. jestem już wykończona 😥

  • Nina777 Przyjaciółka
    Postów: 76 95

    Wysłany: 21 sierpnia, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :) u mnie mięśniak przed ciążą miał około 4x5 cm z przodu macicy, blisko pęcherza, w zależności od lekarza określany albo jak podsurowicówkowy albo śródścienny. W ciąży początkowo wzrosł do 6x6 cm, a obecnie w 38 tygodniu ma 4 cm i według lekarza nie jest przeciwwskazaniem do porodu silami natury. Przez większość ciąży bałam luteinę i magnez. Ogólnie na początku ciąży lekarz musi Cie zapoznać z wszystkimi ryzykami, ale jak potoczy się rzeczywiście ciąża, to nikt nie jest w stanie Ci powiedzieć.
    U mnie mięśniak nie wpływa ani na rozwój dziecka ani nie mam żadnych powikłań ciążowych. Moją subiektywną obserwacja jest to, że strona po której jest mięśniak, bywała bardziej hmm wrażliwa. W 16 tygodniu poszłam do urofizjoterapeuty, bo miałam wrażenie, że po tej stronie zaczyna mi się rwą kulszowa. Poza tym, wydaje mi się, że mięśnie brzucha po tej stronie inaczej funkcjonują, są słabsze, miałam odczucia dretwienia tej strony brzucha przez jakiś czas. W badaniach u lekarza i fizjo wszystko wychodziło ok, więc prawdopodobnie była to kwestia uciskania na jakieś nerwy.
    Fakt, na każdej wizycie, jeżeli miałam jakieś bóle podbrzusza, albo coś "dziwnego" wie działo, zgłaszałam to lekarzowi, zawsze lepiej się upewnić, że wszystko ok. Ja na szczęście nie musiałam się specjalnie oszczędzać, wręcz przeciwnie regularne spacery i ćwiczenia były zalecane.
    Trzymam kciuki, żeby wszystko było ok u Ciebie 😊

    Starania od marca 2023r.

    08/23 poronienie zatrzymane 9 tc
    ponowne starania od listopada zakończone II w grudniu <3
    30.12 beta 136,8
    02.01 beta 534,9
    16.01 pierwsza wizyta CRL 5,6mm i FHR + <3
    13.02 wizyta

    Dodatkowo: mięśniak podsurowicówkowy, mutacja hetero MTHFR , diagnostyka nadpłytkowości samoistnej
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

4 propozycje pysznych koktajli na ciążowe dolegliwości!

Cierpisz na typowo ciążowe dolegliwości? Twój układ pokarmowy jest bardzo wrażliwy i męczą Cię ciągłe niestrawności? A może nie możesz poradzić sobie z bolesnymi skurczami łydek? Poznaj kilka prostych i naturalnych sposobów na ciążowe dolegliwości - odkryj przepisy na koktajle! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ