X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Obrzęk płodu w 10 tyg. ciąży
Odpowiedz

Obrzęk płodu w 10 tyg. ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Beth86 Autorytet
    Postów: 286 491

    Wysłany: 29 lutego, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Jestem w 9+5 tyg.ciąży, na USG lekarz stwierdził obrzęk głowy i brzuszka mojego maleństwa 🥺 i pytał się czy przeszłam infekcje wirusową. Niestety przeszłam grypę jak byłam w 5 tyg.ciąży. Na wcześniejszych badaniach USG nie było widać obrzęku. I moje pytanie, czy ten obrzęk może być po tej grypie, czy jednak wada genetyczna?🥺 Czy ktoś tak miał? Czy jest jakaś nadzieja, że dziecko będzie zdrowe i ten obrzęk zmniejszy się? Bo jak tak przeglądam wpisy w necie to nie widzę nic pozytywnego😥 Proszę powiedzcie, czy ktoś miał podobną historię i się dobrze skończyła 🥺?

    👩🧔37 lat
    Starania od 2016
    On: nasienie morf.4%, HBA-84%, SCI-20%
    Ja: hashimoto, niedoczynność tarczycy, endometrioza, trombofilia-mutacje hetero: MTHFR-C677T i PAI-1 4G, ANA-ujemne, p.p/antyg.jajnika i osłonce przejrzystej-ujemne, rozjechane cytokiny, drastyczne wys.TNF alfa 9.104 pg/ml (322,3-1376,6), NK-29%⬆️
    Kariotypy 🧔👩ok
    Leczenie w klinice od 02/2021:
    AMH - 5,15 ng/ml (2021)
    2 x IUI - Bhcg 0 😢
    IVF/ICSI - Start 02/2022 - 6 blastek (1x4.1.1, 1x5.1.2, 4x5.1.1)
    I FET - 04/2022 blastka 5.1.1-(N), poronienie zatrzymane 8t.c. (zarodek przestał się rozwijać w 6t.c.) 💔 😭
    II FET - 01/2023 blastka 4.1.1- (N) c.biochem. 3/4 t.c., poronienie samoistne 💔 😭
    Pozostało ❄️❄️❄️❄️
    04-08/2023 - immunolog-badania
    11/2023 - histero i scratching endo
    01/2024 przygotowanie do 3 transferu + immunoglobuliny
  • Wojsia Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 14 marca, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u mnie ta sama sytuacja. Powiesz cos wiecej, co u Ciebie terz?

  • Beth86 Autorytet
    Postów: 286 491

    Wysłany: 4 kwietnia, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wojsia wrote:
    Hej, u mnie ta sama sytuacja. Powiesz cos wiecej, co u Ciebie terz?
    Hej u mnie obecnie obrzęk minął, prawdopodobnie powirusowe zapalenie, bo wyszły mi przeciwciała na parwowirusa B19, miałam styczność z dzieckiem jak później się okazało chorym na rumień zakaźny. Na prenatalnych wyszło wszystko ok, dziecko rośnie prawidłowo i serce bije też prawidłowo, obecnie czekam na wyniki z testu PAPP-A.

    👩🧔37 lat
    Starania od 2016
    On: nasienie morf.4%, HBA-84%, SCI-20%
    Ja: hashimoto, niedoczynność tarczycy, endometrioza, trombofilia-mutacje hetero: MTHFR-C677T i PAI-1 4G, ANA-ujemne, p.p/antyg.jajnika i osłonce przejrzystej-ujemne, rozjechane cytokiny, drastyczne wys.TNF alfa 9.104 pg/ml (322,3-1376,6), NK-29%⬆️
    Kariotypy 🧔👩ok
    Leczenie w klinice od 02/2021:
    AMH - 5,15 ng/ml (2021)
    2 x IUI - Bhcg 0 😢
    IVF/ICSI - Start 02/2022 - 6 blastek (1x4.1.1, 1x5.1.2, 4x5.1.1)
    I FET - 04/2022 blastka 5.1.1-(N), poronienie zatrzymane 8t.c. (zarodek przestał się rozwijać w 6t.c.) 💔 😭
    II FET - 01/2023 blastka 4.1.1- (N) c.biochem. 3/4 t.c., poronienie samoistne 💔 😭
    Pozostało ❄️❄️❄️❄️
    04-08/2023 - immunolog-badania
    11/2023 - histero i scratching endo
    01/2024 przygotowanie do 3 transferu + immunoglobuliny
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ