Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Paciorkowiec i gronkowiec
Odpowiedz

Paciorkowiec i gronkowiec

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • Anais Ekspertka
  Postów: 224 248

  Wysłany: 24 stycznia 2020, 15:38

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Hej. Aktualnie 25/26tc. Odebrałam wyniki wymazu z pochwy (zlecone z powodu skurczy i bólu brzucha) I jestem przerażona. Oprócz kolonii grzybów, pojawił się gronkowiec złocisty- bardzo liczny i paciorkowiec (GBS) bardzo liczny. Niebawem mam wizytę, ale gdzie nie czytam- lekarze bagatelizują to w takim okresie ciąży. Czy te wyniki są bardzo niepokojące?

 • Monika123 Przyjaciółka
  Postów: 66 40

  Wysłany: 28 lutego 2020, 21:06

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Hej,

  ja jestem obecnie w 24 tc. W wymazie z pochwy wyszedł mi również liczny paciorkowiec oraz nieliczne bakterie grzybicy. Na paciorkowca nie dostałam nic od lekarza (konsultowałam z dwoma lekarzami i każdy powiedział, że dopiero śród-porodowe podanie antybiotyku, wcześniej się nie leczy), natomiast na bakterie grzybicze dostałam Nystatynę VP dopochwowo.
  Daj znać co powiedział Ci lekarz.

  j45n7fc.png
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 1 lipca 2020, 18:42

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Na paciorkowca (GBS) dostaje się antybiotyk podczas porodu żeby nie zarazić dziecka. Dziecko może zarazić się tylko wtedy..

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Układ immunologiczny a problemy z płodnością, czyli czym jest niepłodność immunologiczna

Układ immunologiczny, czyli inaczej odpornościowy ma niebagatelny wpływ na płodność. Niekiedy czynniki immunologiczne mogą być bezpośrednią przyczyną niepłodności. Czy problemy z implantacją zarodka albo nawracającymi poronieniami mogą być wywołane przez czynniki immunologiczne? W jakich przypadkach rozważyć konsultację ze specjalistą - immunologiem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ