X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Podwyższony ALT
Odpowiedz

Podwyższony ALT

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ania11 Przyjaciółka
    Postów: 205 25

    Wysłany: 6 listopada 2018, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć jestem w 1 trymestrze ciąży i mam podwyższony ALT wynik wynosi 40 a norma do 33 nie swędzi mnie skóra ani nie mam żadnych tego typu objawów i nie jem noc tłustego ... czy ktoś miał coś podobnego czy to groźne ? Lekarz narazie każe mi odłożyć magne b6 bo może on mi siadł na wątrobie . Co robić ? Bać się ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2018, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na czczo robiłaś to badanie?

  • Ania11 Przyjaciółka
    Postów: 205 25

    Wysłany: 8 listopada 2018, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak na czczo ..

  • Jula123 Koleżanka
    Postów: 117 13

    Wysłany: 20 listopada 2018, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, co powiedział lekarz?? Ja od początku ciąży mam podwyższone próby i się boję czwartkowej wizyty...

    Gabriel 35 tc [*], listopad 2017
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam problemy z wątrobą jeszcze przed ciążą i też się obawiam

    27a73b5519.png
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 21 grudnia 2018, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrezygnować najlepiej z zup, sosów, smażonych mięsiw/kotletów, kawy, kapust... itd wszystkiego co może siąść na wątrobie (dieta wątrobowa - poczytaj sobie). Możesz pić olej z ostropestu łyżkę przed głównym posiłkiem - obiadem (z pół godziny wcześniej) i powinno wszystko wrócić do normy. Pieczywo tylko białe, najlepiej bułki. Masło można, sery żółte można, ale ograniczyć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 grudnia 2018, 19:50

    da8300b52b.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ