X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Poród przedwczesny
Odpowiedz

Poród przedwczesny

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ella84 Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 29 maja 2014, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, chciałabym zapytać mamy, które rodziły przedwcześnie i znają powody takiego stanu rzeczy u siebie. jestem po dwóch porodach przedwczesnych, teraz czekam na 3 dzidziusia, o którego staralismy się 14 miesięcy. Chciałabym poznać doświadczenia innych mam w tym temacie

    Ella84
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2014, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój lekarz na ostatniej wizycie powiedział mi że trzeba zrobić posiew moczu bo mogą być w nim bakterie i może spowodować to przedwczesny poród. Tak samo podobno trzeba zrobić posiew z pochwy :P Inne przyczyny to np. niewydolność szyjki macicy.

  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 29 maja 2014, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ella, a w których tygodniach miałaś te dwa pierwsze porody? I jak to było: dosłownie nic ich nie zapowiadało (szyjka twarda i zamknięta, łożysko sprawnie działające, żadnych skurczy, leków itd itp) czy jednak było jakieś niebezpieczeństwo?

  • Ella84 Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 30 maja 2014, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z synem skurcze przedwczesne zaczęły się w 30 tygodniu, hospitalizacja, pompa 24 godziny na dobę przez 3 tygodnie. Dzień po ostawieniu leków podtrzymujących synek przestał sie ruszać, po zrobieniu ktg i usg w ciągu kwadransa byłam na stole operacyjnym - na start dosstał 3 punkty, automatyczny transport do innego szpitala 2 tygodnie respiratora. Macica poprostu zaczęła się kurczyć, podkreslam że całkowicie bezboleśnie, szyjka była zachowana caly czas, łożysko w obrazie usg prawidłowe, jedyne co niepokoiło lekarza to niska masa, ale usg czasami przekłamuje- takie tłumaczenie. żadnych bakterii, ciąża aż 30 tc przebiegała wręcz książkowo. Synek ważył 1800 g, dzięki medycynie ma dziś 10 lat, fizycznie bardzo szybko nadrobił, jeśli chodzi o wpływ niedotlenienia na funkcjonowanie jest widoczny jesli chodzi o edukację - zero pamięci tymczasowej, duzo czasu spędzamy nad książkami i to co innym przychodzi z łatwością on musi włożyć dużo pracy.

    Ella84
  • Ella84 Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 30 maja 2014, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z córką zaczęło się w 32 tygodniu, dokładnie tak samo, regularne skurcze macicy, całkowicie bezbolesne, szyjka zachowana, łożysko prawidłowe, przepływy prawidłowe. Takie samo leczenie jak w przypadku syna plus kompletne ignorowanie tego co mówię przez położne - bo nie rodziłam, bo nie wiem co to bóle, bo jestem przewrazliwiona po synku. Na moją wyraźną prośbę zostało zrobione ktg, które wykazało spadek tętna córki i juz nie czekano z decyzją o cięciu bo znów dziecku zagrażała zamartwica wewnatrzmaciczna- ciąża aż do tego momentu również była książkowa. Córka urodzila się w dobrym stanie, przez kilka godzin wymagała jedynie tlenoterapii biernej.

    Ella84
  • Ella84 Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 30 maja 2014, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli chodzi o lekarskie tłumaczenie dlaczego tak się dzieje - od dwóch lekarzy niezależnie to usłyszałam - mój organizm, konkretnie macica w pewnym momencie przestaje chcieć utrzymywania ciąży, i daje znaki o tym świadczące. I ja to wytłumaczenie kupuję, obie moje ciąze były ksiązkowe - super wyniki badań, dobre samopoczucie, żadnych dolegliwosci ciązowych. Teraz trzymamy kciuki z ginekologiem za dziewczynkę, ponieważ dziewczynki lepiej radzą sobie z porodami przedwczesnymi. Ale to jak w zyciu - my kobietki jesteśmy w stanie duzo znieść :) Mimo moich dośwaidczeń mam nadzieje ze dzidzius urodzi się w dobrym stanie, bo na donoszenie do terminu nie liczę, mój lekarz też. Dlatego z mężem przygotowujemy się na rewolucję w życiu wcześniej niż wyznaczony termin :)

    Ella84
  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 30 maja 2014, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie chyba Twój organizm tak ma i niewiele można poradzić skoro to się dzieje samoistnie mimo świetnych wyników.
    Oby maleństwo jak najdłużej siedziało spokojnie w brzuchu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2014, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja nie wierzę że coś takiego może się dziać bez przyczyny. To po prostu wygodne wytłumaczenie dla lekarza :P

  • Ella84 Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 31 maja 2014, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale jest przyczyna - genetyczna najprawdopodobniej we mnie. Tak jak niektóre kobiety nie zachodzą w ciaze, inne ronia w początkowym etapie a ja rodzę przedwcześnie. A obydwaj lekarze maja duże doświadczenie i do obu mam duże zaufanie, dzieli ich 300 km a takie samo zdanie maja.

    Ella84
  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ŁO MATKO :-( to przeżyłaś swoje dziewczyno i dzieciaki tez :-(
    a teraz w którym tygodniu jesteś?

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • Ella84 Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 4 czerwca 2014, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, teraz jestem w 12 tygodniu :)

    Ella84
  • polaola Autorytet
    Postów: 618 639

    Wysłany: 14 lipca 2014, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja też jestem po przedwczesnym porodzie w 23 tyg. Mialam rozwarcie zalozony pessar wdala,sie infekcja ktora byla;-)przed pessarem bo w dzien zalozenia go mialam zrobiony wymaz. Do momentu odebrania wynikow lezalam w klinice na podtrzymaniu niestety tylko 2 tyg. Wytrzymalam ;-(
    Obecnie mam zrobione wszystkie badania ocaywisciemw pochwie mam nieliczne bakterie czekam tylko na wynik wymazu z macicy i,az truchleje bo boje sie ze strace dzidkę Naszą.JESTEM po antybiotyku czekam na drugi wymaz z pochwy i znowu pumafucin.
    Macie jakieś bakterie?jak sobie z tym radzicie jak radzicie sonie psychicznie? Bo ja od 6 tygodni wiem o ciazy i normalnie prawie wariuje najlepiej siedzialabym przepraszam lezalabym w domu!
    Boje sie gdziekolwiek,isc a kazde uklucie czy ciagniecie powoduje strach przed porodem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lipca 2014, 15:37

    relgtv734oc66rli.png
    https://www.suwaczki.com/tickers/relgtv734oc66rli.png
  • sawak Koleżanka
    Postów: 54 2

    Wysłany: 15 maja 2023, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama boję się porodu

  • dkdk Koleżanka
    Postów: 97 1

    Wysłany: 15 maja 2023, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każdy poród jest inny i każda z Nas ma inne doświadczenia. Ciężko będzie odpowiedzieć jednoznacznie jak skończy się u Ciebie. Najważniejsze to chyba dobre nastawienie! Obojętnie jakiego dokonasz wyboru, będzie to dobra decyzja. Myślę, że warto wybrać się do psychoterapeuty.
    Podpowiem, ze jest możliwość takiej porady w formie online https://www.psychiatrzy.warszawa.pl/psychoterapia-warszawa/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2023, 13:30

  • silesia Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 21 marca, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedwczesny poród to bardzo stresujące i trudne doświadczenie zarówno dla rodziców, jak i dla dziecka. W takiej sytuacji wsparcie psychologiczne może być niezwykle pomocne. Warto również sprawdzić możliwości uzyskania takiego wsparcia na stronie https://psychologuj.pl/specjalisci/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca, 20:43

  • Asia441 Koleżanka
    Postów: 57 21

    Wysłany: 21 marca, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ella84 wrote:
    Z córką zaczęło się w 32 tygodniu, dokładnie tak samo, regularne skurcze macicy, całkowicie bezbolesne, szyjka zachowana, łożysko prawidłowe, przepływy prawidłowe. Takie samo leczenie jak w przypadku syna plus kompletne ignorowanie tego co mówię przez położne - bo nie rodziłam, bo nie wiem co to bóle, bo jestem przewrazliwiona po synku. Na moją wyraźną prośbę zostało zrobione ktg, które wykazało spadek tętna córki i juz nie czekano z decyzją o cięciu bo znów dziecku zagrażała zamartwica wewnatrzmaciczna- ciąża aż do tego momentu również była książkowa. Córka urodzila się w dobrym stanie, przez kilka godzin wymagała jedynie tlenoterapii biernej.

    Ciężko zrozumieć dlaczego tak się dzieje, ważne że ty teraz wiesz i czujesz kiedy dzieje się coś nie tak, w pierwszej ciąży to żadna z nas nie wie jak się zachować, kiedy jest dobrze a kiedy źle...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca, 23:29

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ