X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Przepuklina rozworu przełykowego - któraś mama to ma?
Odpowiedz

Przepuklina rozworu przełykowego - któraś mama to ma?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • vioris Autorytet
    Postów: 647 447

    Wysłany: 8 maja 2016, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.
    Dopiero dowiedziałam się o ciąży. Długo wyczekiwana po ivf. Od samego początku zaczęły się pogłębiać moje problemy z żołądkiem. Teraz w nocy budzę się z takim bólem, że nie wiem jak to będzie dalej :/ Czy któraś z mamuś w ciąży ma ten sam problem? Jakie leki bierzecie? Ja na razie nie mam nic, bo poprzedni lek mnie uczulił ale to było przed ciążą. Teraz nie wiem za bardzo czy będę mogła coś brać. Nie wyobrażam sobie takiego bólu kiedy zaczną się np mdłości, albo potem kiedy brzuch urośnie a dziecko zacznie kopać. Liczę na to, że ktoś mi coś podpowie w tej kwestii, chociaż wiem że nie jest to popularne schorzenie u tak młodych osób.

    f2w33e3k1gzh6o5u.png
    21 lipca 2014 - Igorek 8tc [*]
    IVF GC Transfer zarodka 8A :) jest <3
  • opóźniona Autorytet
    Postów: 1842 1256

    Wysłany: 8 maja 2016, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj. W 2010 została u mnie zdiagnozowana przepuklina. W 2012 miałam operację laparoskopową, która pomogła mi tylko na rok. Przepuklina powróciła i jest jeszcze gorzej, bo wszystkie szwy puściły oprócz jednego. Kolejną operację mam mieć między październikiem a lutym, ale nie wiem czy się zdecyduję.
    Nie wiem jaką masz tę przepuklinę, ja jakoś ciągnę. ze cztery razy w nocy poddusiłam się treścią żołądkową, kolację jem o 18.00, bo po południu żołądek jak kamień i boję się, że jak zjem coś później to będzie mi w nocy się cofało.
    Biorę omeprazol 20 mg około 17.30. Gastrotuss przed snem, albo po nocnej cofce. Pomocniczo mam Gaviscon, ale tylko trzy razy jak do tej pory go piłam.
    W czwartek mam wizytę u gastrologa. Może coś mądrego poradzi to napiszę. Pozdrawiam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2016, 08:47


    Alicja 40 tc. 2007
    Aniołek 6 tc. 2012 (*)
    Antonina 35 tc. 2016
    Anastazja 30 tc. 2021

  • Sis Autorytet
    Postów: 647 374

    Wysłany: 8 maja 2016, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja również mam tą przypadłość zdiagnozowaną z 7 lat temu. Na szczęście nie utrudnia mi za bardzo życia. Właśnie te 7 lat temu jak dokonano diagnozy miałam potworne problemy, w ciągu krótkiego czasu miałam takie napady duszności, wymioty, bóle żołądka, leki nie pomagały bo wszystko co zjadłam czy piłam zwracałam.. Od tamtej pory mam raczej spokój ale bardziej uważam na to co jem. Unikam tłustego jedzenia wieczorami bo w nocy się źle czuję. Czasem boli mnie żołądek ale zazwyczaj pomaga mi nospa forte i gorąca herbata. Na szczęście nospe można brać w ciąży i to mnie pociesza. Leków na stałe nie biorę żadnych. Mam nadzieje że w ciąży mi się nie pogorszy..

    3i49j48a2gjt7hjd.png
    29+1, 44 cm, 1430 g
  • opóźniona Autorytet
    Postów: 1842 1256

    Wysłany: 13 maja 2016, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj byłam u gastrologa. Omeprazol jest w 100% bezpieczny w ciąży. Można brać. Informacja potwierdzona :)


    Alicja 40 tc. 2007
    Aniołek 6 tc. 2012 (*)
    Antonina 35 tc. 2016
    Anastazja 30 tc. 2021

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ