X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Rozbieżności wymiarow z usg ( za krótk a kość udowa)-normalne?
Odpowiedz

Rozbieżności wymiarow z usg ( za krótk a kość udowa)-normalne?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Lena8411 Przyjaciółka
    Postów: 123 30

    Wysłany: 11 kwietnia 2018, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie i oczywiście też się zmartwiam taki mam charakter. A najgorzej jest jak właśnie zasiądę do czytania i analizowania wtedy mój spokoj szlak trafia i nastaje panika. Ja z niepokojem oczekuję każdego usg. Nikomu tego nie życzę. Dlatego Kochana wyluzuj na ile dasz radę i czekaj na połówkowe.

    Lena8411
    Usg I trymestru w normie
    Test podwojny ryzyko niskie
    Nifty wynik prawidłowy
    Usg połówkowe powiększony fałd karkowy NF 6.8
    Echo serca płodu OK
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2018, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena8411 wrote:
    Dokładnie i oczywiście też się zmartwiam taki mam charakter. A najgorzej jest jak właśnie zasiądę do czytania i analizowania wtedy mój spokoj szlak trafia i nastaje panika. Ja z niepokojem oczekuję każdego usg. Nikomu tego nie życzę. Dlatego Kochana wyluzuj na ile dasz radę i czekaj na połówkowe.
    No ale widze, ze u Ciebie nifty prawidlowe, to na Twoim miejscu naprawde bym sie nie martwila:-) to prawda, czytanie jest najgorsze, bo w internecie wysypka na rece to od razu rak. Ja tez sie boje kazdego usg. Moj lekarz zawsze mowi ze wszystko jest dobrze, uspokaja mnie to na godzine, a potem zaczynam analizowac. A to cos za male, a to za duze. I juz czekam z niepokojem na nastepne usg.

  • Lena8411 Przyjaciółka
    Postów: 123 30

    Wysłany: 11 kwietnia 2018, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I to nifty mnie jeszcze trzyma bo tak już dawno byłabym w psychiatryku. Ale mam chwilę zwątpienia a najgorzej jest po lekturze wujka google. Wtedy wszystkie czarne scenariusze potrafią przyjść do głowy.

    Lena8411
    Usg I trymestru w normie
    Test podwojny ryzyko niskie
    Nifty wynik prawidłowy
    Usg połówkowe powiększony fałd karkowy NF 6.8
    Echo serca płodu OK
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 15 kwietnia 2018, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nigdy nie zapomne jak po usg szukałam w calym Internecie. Rozbieżności były zawsze o tydzień co najmniej a w 34.4 kosc udowa byla na 31.5 inny wymiar na 36.6 cos na 38.
    Lekarz cudowny specjalista tłumaczył ze do 3tyg różnicy od wieku ciazy poszczególnych wymiarów- np wiek ciąży 34 a brzuszek 31 i o 4 tyg różnicy między poszczególnymi wymiarami np kosc 31 a brzuszek 35.
    Plod rośnie skokowo. Kilkanascie dni nic albo rosnie jeden wymiar a drugi pozniej.
    Oczywiście martwiłam sie i tak :) dodam ze dziecko zdrowe i bardzo proporcjonalne:)

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2018, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    Nigdy nie zapomne jak po usg szukałam w calym Internecie. Rozbieżności były zawsze o tydzień co najmniej a w 34.4 kosc udowa byla na 31.5 inny wymiar na 36.6 cos na 38.
    Lekarz cudowny specjalista tłumaczył ze do 3tyg różnicy od wieku ciazy poszczególnych wymiarów- np wiek ciąży 34 a brzuszek 31 i o 4 tyg różnicy między poszczególnymi wymiarami np kosc 31 a brzuszek 35.
    Plod rośnie skokowo. Kilkanascie dni nic albo rosnie jeden wymiar a drugi pozniej.
    Oczywiście martwiłam sie i tak :) dodam ze dziecko zdrowe i bardzo proporcjonalne:)
    Dzieki. Takie posty mi pomagają. Niby lekarz mowi, ze wszystko ok, a czlowiek wejdzie w ten głupi Internet i sie naczyta najgorszych rzeczy :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2018, 17:40

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 15 kwietnia 2018, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krasnalowa wrote:
    Dzieki. Takie posty mi pomagają. Niby lekarz mowi, ze wszystko ok, a czlowiek wejdzie w ten głupi Internet i sie naczyta najgorszych rzeczy :-)
    Ja tez szukalam i czytałam. Dodatkowo wystarczy pomylka pomiaru o milimetr i juz te dni się zmieniają. Tez martwiłam sie panikowalam szukalam. Niepotrzebnie. Wazne ze dziecko rośnie.
    A i jeszcze raz miałam na usg w 31.4 kosc udowa na 30.4 a 3 tyg pozniej podobnie.
    Lekarz uspokajal mowil ze jakby cos było nie tak widziałby i powiedział.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2018, 20:22

    iv09i09katk65tr1.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ