X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Rtg zeba a wczesna ciąża
Odpowiedz

Rtg zeba a wczesna ciąża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Natalia86 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 5 stycznia, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z daiewczyn miała może podobną sytuację? Bardzo się denerwuje przed ciąża miałam rozpoczętą kanałówkę zeba przed wizytą czyli 15 grudnia była robiona beta i była poniżej dwóch czyli byłam pewna że ciąży brak 18 grudnia miałam wizytę na dokończenie nieszczęsnego zeba było wykonane rtg był założony plaszc ochronny. Ale w święta naszło mnie ze okresu nie ma zrobię jeszcze raz test był pozytywny . Dzień wizytu u stomatologa to 15 dzień od stosunku w którym zaszłam .czytałam że rtg najbardziej szkodzi na początku. Chyba zwarjuje, jestem po 2 poronieniach

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia, 16:17

  • abbigal Autorytet
    Postów: 394 227

    Wysłany: 5 stycznia, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brutalnie mówiąc, na tak wczesnym etapie promieniowanie albo nie szkodzi albo szkodzi tak, że niszczy komórki. Zależy gdzie to RTG robione, jak dlugo z jakim natężeniem itd.
    W przypadku RTG zęba, to na prawdę w dzisiejszych czasach zasadniczo bezpieczna procedura, szczególnie jeśli miałaś zastosowany płaszcz ochronny. Samo promieniowanie jest niewielkie, celowane na zęba, a od szczęki do macicy jest daleka droga. Stomatolodzy zawsze podchodzą z ostrożnością do ciężarnych, ale nie ma względnie przeciwskazań do robienia RTG w ciąży.

    Rozumiem, że się denerwujesz. Jeśli beta rośnie teraz, to bym się w ogóle nie przejmowała tym zdjęciem. A wiem co czujesz, bo ja w ubiegłym roku przyjęłam dawkę radioterapii nie wiedząc, że jestem w ciąży ...to był stres😐 więc sporo się naczytałam tego typu wiadomości o naświetleniu, promieniowaniu itd.

    Pamiętaj, że teraz nie masz już wpływu na przeszłość. Nie możesz też nic zrobić, by przeciwdziałać, czy naprawiać jej skutki, ale z całą pewnością Twój stres i nerwy oddziaływają na rosnące maleństwo. Głowa do góry, nic złego się nie stało.
    Btw. Gratulacje ☺️

    age.png

    age.png
  • Mas Autorytet
    Postów: 3984 2746

    Wysłany: 5 stycznia, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia86 wrote:
    Czy któraś z daiewczyn miała może podobną sytuację? Bardzo się denerwuje przed ciąża miałam rozpoczętą kanałówkę zeba przed wizytą czyli 15 grudnia była robiona beta i była poniżej dwóch czyli byłam pewna że ciąży brak 18 grudnia miałam wizytę na dokończenie nieszczęsnego zeba było wykonane rtg był założony plaszc ochronny. Ale w święta naszło mnie ze okresu nie ma zrobię jeszcze raz test był pozytywny . Dzień wizytu u stomatologa to 15 dzień od stosunku w którym zaszłam .czytałam że rtg najbardziej szkodzi na początku. Chyba zwarjuje, jestem po 2 poronieniach

    Myślę, że to mogło być zdjęcie cyfrowe. W gabinetach na fotelu przeważnie takie się robi. Tak czy inaczej, to była malutka dawka.
    Jeśli ciąża będzie się rozwijać, a na 99 proc.przez zdjęcie nic się nie stanie, to przyszłością bum się nie martwiła

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 2 ❄️ czekają
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • Dd92 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 28 stycznia, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozmawiałam z dentystą o tym ostatnio, mówił że to jest tak małe promieniowanie, że np. w USA nawet nie zwracają uwagi na to czy kobieta jest w ciąży ...większe promieniowanie tła jest jak lecisz samolotem będąc w ciąży.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ