X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje silny antybiotyk początek ciąży Unidox
Odpowiedz

silny antybiotyk początek ciąży Unidox

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • magdalena2345 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 25 listopada 2016, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Bardzo proszę o poradę.
    Martwię się bo brałam silny antybiotyk przed i po dniach płodnych. Nazwa antybiotyku to Unidox.
    Który jest nie wskazany, ze względu na hamujący wpływ tetracyklin na rozwój szkieletu płodu.
    Z tego co doczytałam na internecie Unidox jest z Grupy D czyli niedozwolony w ciąży.
    A tetracyklin jest bardzo szkodliwy .

    Dokładniej:
    28.10 zaczęłam antybiotyk miałam pierwszą dawkę dwie tabletki
    02.11 miałam mniej więcej owulacje, a antybiotyk brałam do dnia 10.11
    17 listopada miałam termin miesiączki ale się spóźniała. Zrobiłam testy wyszło że jestem w ciąży. I teraz martwię się czy jest wszystko dobrze. Czy istnieje jakieś ryzyko dla płodu? Proszę mi powiedzieć w jakiej jestem sytuacji? Może znajdę Tu mamy które były w podobnej sytuacji?
    Z góry dziękuję za odpowiedz.
    Pozdrawiam .

  • Marsylia Autorytet
    Postów: 718 1623

    Wysłany: 25 listopada 2016, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie martw się. Co prawda I trymestr jest szczególny, ale przez pierwsze 4 tygodnie dziecko jest chronione. Tu możesz poczytać więcej http://www.blog.przedporodem.pl/alkohol-a-poczatek-ciazy/ CO prawda wpis jest o alkoholu ale dotyczy też innych czynników szkodliwych.

    Eliza Barbara <3 wcześniak 35/36tc
    d69cj48ax1acv9cd.png

    Wiktoria Klara <3 wcześniak 27tc, ZD
    bhyw9vvjj54cn9n5.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ