X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Sterydy
Odpowiedz

Sterydy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Foremeczka Autorytet
    Postów: 275 303

    Wysłany: 17 października 2016, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, wiem, że wiele z Was (ja też) przyjmuje w ciąży sterdy np. encorton.
    Dziś byłam na konsultacji u innego lekarza i stanowczo odradził mi przyjmowanie sterydów, ponieważ powodują powstawanie wad wrodzonych u płodu.

    Czy któraś z Was dysponuje jakąś wiedzą na ten temat, jak to jest z tymu sterydami, czy może jaka dawka jest bezpieczna? Od kiedy brałyście te leki i w jakich dawkach?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2016, 15:27

    Maj 2017 - Synek jest z nami:)

    3 poronienia
    Mutacje mthfr i v leiden, ana, policystyczne jajniki
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2016, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj
    Kobiety które podchodzą do in vitro biorą sterydy encorton żeby organizm nie odrzucił zarodka. U mnie niestety był skutek uboczny - żołądek rozjechany, prawdopodobnie zakrzepica żył którą u mnie wykryli że to też niby wina encortonu. Ale tak naprawdę to jestem chyba jedynym takim przypadkiem. Na badaniach wyszło, że synuś jest zdrowy i nie ma żadnej wady rozwojowej. Brałam to w dawce 10 mg.

  • Foremeczka Autorytet
    Postów: 275 303

    Wysłany: 19 października 2016, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo dziękuję za odpowiedź. Rzeczywiście poczytałam trochę i dowiedziałam się, że wiele dziewczyn ma wskazania do brania encortonu czy innych leków tego typu. Pewnie też dawka ma znaczenie.
    Najważniejsze że Twoj synek zdrowy :)

    ewa81 lubi tę wiadomość

    Maj 2017 - Synek jest z nami:)

    3 poronienia
    Mutacje mthfr i v leiden, ana, policystyczne jajniki
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2016, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja biorę Medrol,
    kto powiedział, że steryd, który najczęsciej przepisują lekarze w klinice po in-vitro (encorton) może powodować wady rozwojowe? Prawdopodobnie lekarz, który nigdy nie miał do czynienia z leczeniem niepłodności. Gdyby istniały jakiekolwiek potwierdzenia tej tezy, to gwarantuję Ci, że żaden lekarz nie przepisałby takiego leku w okresie ciaży.

  • Foremeczka Autorytet
    Postów: 275 303

    Wysłany: 19 października 2016, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojejku pewnie masz rację - i co do lekarza (bo to była konsultacja w zwykłej przychodni) i co do leku...

    Maj 2017 - Synek jest z nami:)

    3 poronienia
    Mutacje mthfr i v leiden, ana, policystyczne jajniki
  • nati_groszek Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 7 lutego 2017, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Również obawiałam się tego leku i długo szukałam informacji w sieci (na stronach polskich i anglojęzycznych) oraz wypytywałam lekarza. Na ulotce jest napisane, że dawka do 5mg nie wykazuje szkodliwego wpływu na płód. Moja Pani endokrynolog mówiła, że popytała tu i tam, sprawdziła fachową literaturę i znalazła nawet informację, że dawka do 7,5mg jest bezpieczna. Natomiast znalazłam wiele wpisów kobiet, które brały znacznie wyższe dawki i urodziły zdrowe dzieciaczki.

    Ps. Ja brałam już w czasie starań do 17 tyg. ciąży. Dawka 5mg. U mnie nie było w zasadzie żadnych skutków ubocznych podczas brania Encortonu. Trochę za dużo przytyłam, ale tak naprawdę zaczęłam tyć już po odstawieniu leku ;) Na dzidzię nadal czekam, ale USG nie wykazuje żadnych nieprawidłowości i badania prenatalne też wyszły dobrze :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2017, 17:50

    q50Zp1.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ