X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Torbiel splotu naczyniowego w główce płodu..
Odpowiedz

Torbiel splotu naczyniowego w główce płodu..

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • dorota34 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 25 września 2016, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie,
    po krótce napisze że termin mam na 28 stycznia.
    płeć dziewczynka.
    niestety na połówkowym 20 tyg na usg lekarz znalazł:
    torbielke w główce 4mm --Torbiel splotu naczyniowego..
    oraz na serduszku 2mm zwapnienie tzw.ognisko hieperogenne lub tzw bright spot), czyli jasno świecąca plamkę.

    JESTEM TYM CAŁYM FAKTEM MOCNO PODŁAMANA.....
    CZY KTÓRAŚ Z WAS MIAŁA PODOBNĄ SYTUACJĘ?????
    proszę o jakiekolwiek informacje w tej dziedzinie...

    z góry dziękuję i pozdrawiam

  • Donek Koleżanka
    Postów: 48 13

    Wysłany: 25 września 2016, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam na badaniach genetycznych wyszła torbiel tylnego dołu czaszki i na pocieszenie powiem,że na kolejnym USG nie było po niej śladu:). Pamiętam ile się wtedy naczytałam różnych przypadków i większości torbiele się wchlanialy przed lub po porodzie tak więc głowa do góry!:)

    Mama Aniołka 11tc oraz Wiktorka 34 tc
    PCO, niedoczynność z Hashimoto, laiden hetero, niedobór białka s, dodatni antykoagulant tocznia
  • godaweri Autorytet
    Postów: 547 180

    Wysłany: 26 września 2016, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej u nas jest plamka w sercu. Tez sie martwię, naczytalam sie, ze to marker zD, ale lekarka mowila, ze to jest obecnie dosc częste i zeby sie tym nie przejmować, jezeli pierwsze usg genetyczne wyszlo bez zastrzezen, to wtedy nie traktuje sie tego jak marker. Tylko trzeba powtórzyć echo serca w 3 trymestrze kolo 30 tygodnia. Nie wykluczone, ze bright spot zniknie do porodu. Jeśli nie, to trzeba bedzie sie udać na konsultacje kardioogiczna. Bright spot moze byc wynikiem infekcji przechodzonej na początku ciazy, o której nawet mogłaś nie wiedzieć. Mam koleżankę, która ma bliźniaki. Jeden mial bright spot, drugi torbiele splotu, obaj urodzili sie zdrowi.

  • godaweri Autorytet
    Postów: 547 180

    Wysłany: 27 września 2016, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dorota34 wrote:
    Witam serdecznie,
    po krótce napisze że termin mam na 28 stycznia.
    płeć dziewczynka.
    niestety na połówkowym 20 tyg na usg lekarz znalazł:
    torbielke w główce 4mm --Torbiel splotu naczyniowego..
    oraz na serduszku 2mm zwapnienie tzw.ognisko hieperogenne lub tzw bright spot), czyli jasno świecąca plamkę.

    JESTEM TYM CAŁYM FAKTEM MOCNO PODŁAMANA.....
    CZY KTÓRAŚ Z WAS MIAŁA PODOBNĄ SYTUACJĘ?????
    proszę o jakiekolwiek informacje w tej dziedzinie...

    z góry dziękuję i pozdrawiam

    Co u Ciebie? Masz zlecone dodatkowe badania typu Pappa albo amniopunkcja? Co lekarz powiedział?

  • dorota34 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 27 września 2016, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ......Bright spot moze byc wynikiem infekcji przechodzonej na początku ciazy, o której nawet mogłaś nie wiedzieć.

    tak, prawdopodobnie z infekcji.. miałam chore korzonki zresztą do dnia dzisiejszego się z tym męcze....


    godaweri
    ......Co u Ciebie? Masz zlecone dodatkowe badania typu Pappa albo amniopunkcja? Co lekarz powiedział?
    nie. każe tylko czekać i uspakaja.....ale jak tu być spokojnym?

    pozostaje mi tylko czekać...
    koleja wizyta 05.10. to będzie 24 tc.

  • godaweri Autorytet
    Postów: 547 180

    Wysłany: 27 września 2016, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dorota34 wrote:
    ......Bright spot moze byc wynikiem infekcji przechodzonej na początku ciazy, o której nawet mogłaś nie wiedzieć.

    tak, prawdopodobnie z infekcji.. miałam chore korzonki zresztą do dnia dzisiejszego się z tym męcze....


    godaweri
    ......Co u Ciebie? Masz zlecone dodatkowe badania typu Pappa albo amniopunkcja? Co lekarz powiedział?
    nie. każe tylko czekać i uspakaja.....ale jak tu być spokojnym?

    pozostaje mi tylko czekać...
    koleja wizyta 05.10. to będzie 24 tc.

    Nie mam zleconych dodatkowych badań. Lekarka mówiła, że jeżeli pierwsze genetyczne wyszło ok, to żeby się nie martwić. Bright spoty są teraz dosć częste, mogą też zniknąć do porodu. A co Tobie lekarka powiedziała?

    nietupska lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ