X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Trądzik, wypryski i hormonalne zmiany- kondycja skóry twarzy
Odpowiedz

Trądzik, wypryski i hormonalne zmiany- kondycja skóry twarzy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • MamaIgi Ekspertka
    Postów: 171 179

    Wysłany: 28 marca 2018, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, Chciałabym się poradzić w pewnej kwestii.
    Od tygodnia stan mojej twarzy jest fatalny, skóra sucha, podrażniona i przepełniona małymi wypryskami, na brodzie większe niespodzianki. Nie naduzywam kosmetyków kolorowych, dbam o nawodnienie i nawilżenie, nie jem też żadnym mocno przyprawionych potraw, a wyglądam jak nastolatka ..
    W poprzedniej ciązy na tym etapie moja skóra przypominała skórę niemowlaka. W obecnej- tragedia.
    Czy może któraś z Was zmaga się z podobnym problelem i chciałaby się podzielić sposobami na walkę z tym paskudztwem ?

    svchqqmzofzw4a0r.png
    Córka Igusia 13.03.2014 - 4 latka
  • morika39 Koleżanka
    Postów: 81 15

    Wysłany: 28 marca 2018, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To wszystko zależy od hormonów. A wypryski na brodzie to już typowo kiedy zachodzą duże zmiany hormonalne. Ja tak miałam całą pierwszą ciążę a w tej na szczęście do końca pierwszego trymestru:) Ale pomagało mi bardzo jedzenie i picie żurawiny ona poprawia funkcjonowanie pecherza moczowego a jak więcej toksyn wypłukasz tym mnie toksyn będzie wychodzić na twarz w postaci trądziku:)

    tb73x1hpidamrru4.png
    bhywvcqg9ghcv340.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 28 marca 2018, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każda ciąża inna, chociaż ok. 20 tygodnia powinno się wszystko uspokoić. Polecam kupić sobie rumianek w aptece, parzyć i przemywać twarz schłodzonym naparem co najmniej 2 razy dziennie - zejdzie jak ręką odjął - moja metoda jeszcze z nastoletniości :)

    Pocieszę, że pomimo mojej tłustej cery to od 20 tygodnia nie uświadczyłam nawet 1 wyprysku. Chociaż pierwszy trymestr był ciężki/

    MamaIgi lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 kwietnia 2018, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam tragedie na twarzy, ale to przez steryd. Myłam twarz mydłem siarkowym - bezpiecznym w ciąży. O dziwo pomagało trochę.

    MamaIgi lubi tę wiadomość

  • Haana Autorytet
    Postów: 696 401

    Wysłany: 4 kwietnia 2018, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie było pogorszenie cery w pierwszym trymestrze. Masakra. Gdzieś właśnie od. 14 tygodnia musiałam zmienić nieco dietę ze względu na cukrzycę i od razu poprawa cery. Teraz gdzie w ostatnich tygodniach nie mogę się opanować i zdarzy mi się zjeść jednak więcej słodkiego widzę małe zaczerwienienia cery i pojedynczy wyprysk.

    2 aniołki <3 <3 never give up
    Lipiec 2017 Szczęśliwa Żona
    Kwiecień 2018 Szczęśliwa Mama
    17u9wn15caesulxa.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2018, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam to samo i jeszcze nie znalazlam na to skutecznego sposobu ;( I tez w poprzednich ciazach z corkami mialam piekna cere i wlosy, zreszta zawsze mialam cere bez skazy nawet w okresie nastoletnim! A teraz masakra, co prawda to kilka krost ale dla mnie masakra. Kazda ciaza jest inna co mnie dziwi ze az takie roznice bo teraz rowniez czekamy na dziewczynke :P Oby po porodzie wrocilo do normy!

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ