X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Ujście szyjki w kształcie litery V
Odpowiedz

Ujście szyjki w kształcie litery V

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Karolina1111 Autorytet
    Postów: 460 554

    Wysłany: 10 marca 2016, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, czy któraś miała problem z ujściem wewnętrznym szyjki macicy? Moja szyjka jest długa (3,5 cm), niestety jej ujście jest w kształcie litery V. Tydzień obserwacji, a potem być może pessar. Czy któraś miała taki problem?

    Moje dwa szczęścia ❤❤ urodzone 27.07.2016
  • Zosia_wop Autorytet
    Postów: 2166 1430

    Wysłany: 11 marca 2016, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam kształt Y w 22 tc - na szczęście po 2 tyg leżenia ujście sie zamknęło. Mysle, ze w Twoim wypadku jesli nic sie nie zmieni przez ten tydzien pessar i odpoczynek beda konieczne. To jeszcze w miarę wczesna ciąża, a co kobieta to inny przypadek i moim zdaniem lepiej dmuchać na zimne za wczasu :)

    hchy0tc79jyv0psk.png

    https://www.maluchy.pl/li-72379.png
    Niskie amh, endometrioza...
    Aniołek [*]12.2014
  • Karolina1111 Autorytet
    Postów: 460 554

    Wysłany: 12 marca 2016, 01:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha czyli jest szansa, że ta szyjka się jeszcze zamknie.. zastanawiam się też czy pessar da mi pewność, że będzie ok...
    Dzięki za info

    Moje dwa szczęścia ❤❤ urodzone 27.07.2016
  • Zosia_wop Autorytet
    Postów: 2166 1430

    Wysłany: 12 marca 2016, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nigdy pewności nie ma, ale z nim wiele dziewczyn donosiło ciąże do bezpiecznego terminu. Niestety im dalsza ciąża tym dzidziuś bardziej uciska na szyjkę dlatego to takie ważne, aby trzymała dobrze. Ja jestem przykładem, ze wszystko moze sie zdarzyć (szyjka sie kracala, po czym nawet chwilowo podobno była dłuższa i znow sie skracała...) Mozesz jeszcze zapytać lekarza o szew na szyjce. Niektóre dziewczyny maja to i to. Życzę Ci aby ujście sie zamknęło, bo wiem jaki to stres :) powodzenia!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca 2016, 21:36

    hchy0tc79jyv0psk.png

    https://www.maluchy.pl/li-72379.png
    Niskie amh, endometrioza...
    Aniołek [*]12.2014
  • Karolina1111 Autorytet
    Postów: 460 554

    Wysłany: 12 marca 2016, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na szew nie ma szans, bo jestem w ciąży bliźniaczej. Podobno się nie robi, bo wiadomo ucisk jest dużo większy. Najbardziej liczę, że szyjka się zamknie, bo póki co się nie skraca. A jak nie, to oby pessar dał radę ;-)
    Dziękuję Ci bardzo :-)

    Moje dwa szczęścia ❤❤ urodzone 27.07.2016
  • Magdula Autorytet
    Postów: 846 299

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, ja mam ujście lejkowate czyli pewnie jest to wersja Y, o której pisze Zosia. W poniedziałek będę miała zakładany szew. Miałam nadzieję, że mnie to ominie no ale ważne, że lekarz wykrył problem. Obym tylko później nie musiała cały czas leżeć :/

    wd3wnub.png

    576fa95f1296f.png
  • Galeona Przyjaciółka
    Postów: 113 54

    Wysłany: 11 maja 2016, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie również lejek a potem zamknięty kanał szyjki, mam pessar i oby to coś pomogło!

    1tnvuq7.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ