X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Urlop ojcowski
Odpowiedz

Urlop ojcowski

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Annite Przyjaciółka
    Postów: 268 56

    Wysłany: 3 marca 2021, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, bardzo proszę o pomoc bo nigdzie żadnej informacji nie mogę znaleźć :
    1)czy mój partner ( nie mąż) może wziąć na mnie jakąś opiekę po cesarskim cięciu?
    2) Jeśli tak to w jakiej formie to jest? ( urlop ojcowski, L4)
    3) jaki czas "wolnego" mu przysługuje?
    4) jakie dokumenty trzeba przygotować oraz gdzie zanieść?
    Z góry dziękuję za odpowiedzi

  • Rozeczka Przyjaciółka
    Postów: 87 29

    Wysłany: 3 marca 2021, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1. może o ile prowadzicie wspólne gospodarstwo domowe i partner ma umowę o pracę lub umowę zlecenie z płatną składką chorobową
    2. jedno i drugie mu przysługuje, nie mniej opieka na zwolnieniu jest nad partnerką a urlop ojcowski typowo dotyczy się urodzenia dziecka
    3. zwolnienie należy ile lekarz wypisze ale zasiłek opiekuńczy to jest 14 dni (czyli zwolnienie lekarskie), urlop ojcowski też 14 dni.
    4. Zwolnienie lekarskie nic nikomu nie trzeba przynosić, są elektroniczne, zasiłek ojcowski musi być wniosek do zakładu pracy.
    Poczytaj sobie o tym tutaj

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 marca 2021, 12:55

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czego nie jeść  w ciąży - 7 produktów zabronionych

Ciąża to okres wzrostu apetytu i wielu zachcianek kulinarnych. Czy oznacza to zatem, że możesz pozwolić sobie na wszystko i jeść do woli? Niestety nie. Zapoznaj się czego nie jeść w ciąży, aby zachować bezpieczeństwo dla rozwijającego się płodu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ