Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Wady letalne przy niskich przyrostach bety
Odpowiedz

Wady letalne przy niskich przyrostach bety

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Fabregasowa Przyjaciółka
    Postów: 103 63

    Wysłany: 21 lipca, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Może lekko bzikuje ale wolę zapytac.
    Jestem wg usg w 8tyg, wg Om w 10. Od początku miałam niskie przyrosty bety ale ciąża (moja pierwsza) jakoś się rozwijała. Poza niedoczynności tarczycy uważam się za okaz zdrowia przyrost moim wieku 34lat.

    Już byłam na etapie wykluczania ciąży pozamacicznej, pustego jaja, wręcz się pogodziłam z poronieniem. A tu się rozwija, na oatsnim usg CRL 11m i serduszko biło 160, lekarz powiedział że nie ma się czego przyczepić.

    Czy mimo wszystko po tych przejściach jest duże ryzyko poważnym wad genetycznych, czy może być to skorelowane?

    👩‍🦰1990, 🧔1986

    Ja: niedoczynność tarczycy, po LEEP w 2021

    ⏸️ 18.06
    Niskie przyrosty bety, podejrzenie pozamacicznej, ciąża mlodsza o ok 9-10dni :O

    22.07 CRL 1.6cm, ❤️ 165
    1.08 CRL 2,49cm

    preg.png
  • Wero0707 Ekspertka
    Postów: 234 131

    Wysłany: 24 lipca, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy ktoś na forum odpisze Ci jakie jest ryzyko, to trochę wróżenie z fusów. Z badań wynika, że póki co jest ok, musisz obserwować. Pewnie na Twoim miejscu zrobiłabym któreś z badan nipt (sama robiłam sanco i polecam). Koniecznie trzymaj też tsh pod kontrolą! Trzymam kciuki

    Fabregasowa lubi tę wiadomość

    preg.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ubranka dla noworodka - na co zwracać uwagę?

Ogromna oferta ubranek dla dzieci może przyprawić przyszłych rodziców o zawrót głowy. Na co zwracać uwagę? Czy skład i pochodzenie ubranka mają rzeczywiście takie znaczenie? Dzisiaj podpowiadamy 3 najważniejsze zasady, którymi warto kierować się podczas kompletowania wyprawki dla noworodka.

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ