X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje wodonercze II trymestr
Odpowiedz

wodonercze II trymestr

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kamila07 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 10 września 2017, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drogie mamy potrzebuje informacje.
    U mojego synka na badaniach połówkowych wykryto obustronne poszerzenie układu kielichowo- miedniczkowego do 8mm. Zlecono kontrole za tydzień- poszerzenie zmalało do 7 mm... Niestety w kolejnym tygodniu wzrosło do 10 mm ( 23 tc).
    Obecnie jest już rozpoznane wodonercze obustronne :(
    Kolejne badanie zlecono za 3 tygodnie.

    Pytanie brzmi, czy któraś mama miała z tym do czynienia? jak to sie skoczyło ?
    Czy juz omawiać sie do Łodzi, żeby po kolejnym badaniu ( za 2 tyg) jeśli wynik się pogorszy moc mieć tam konsultacje ?

    Czy u kogoś to ustąpiło w trakcie ciąży lub po porodzie ?

    I kogo z Warszawy polecacie żebym mogła już jakoś pomoc mojemu synkowi ?
    z Góry dziękuje za każdą odpowiedz :*

    catalina1988 lubi tę wiadomość

  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 11 września 2017, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj kochana u nas wodonercze stwierdzone od jakiegoś 16 TC prawostronne obecnie jesteśmy na granicy poszerzenia 12.5 mm kolejna wizyta za tydzień i kolejne mierzenie czekany na poród i wtedy zaczniemy działać

    Poczytaj tutaj https://bellybestfriend.pl/forum/problemy-i-komplikacje/zastoj-moczu-u-plodu-ii-trym,8108.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 września 2017, 07:23

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • Kamila07 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 11 września 2017, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedz.

    Cały watek już przestudiowałam, narazie mam skierowanie do Poradni Wad Płodu i czekam na dalsze badania.

  • catalina1988 Koleżanka
    Postów: 63 11

    Wysłany: 11 września 2017, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Ja mam to samo w 21 tc miednicznki miały 7,1mm i 4,3mm. Ze względu na to ze było tez podejrzenie wady serca byłam na badaniach w Klinice Terapii Wad Płodu w Matce Polce. Miedniczki mamy na razie obserwować - czy się nie poglebia, na razie się nie kwalifikuje do zabiegu- w sytuacji dużego wodonercza robią odbarczaczanie nerek jeszcze w brzuchu. W najlepszym przypadku ma zaniknąć do końca ciąży lub po urodzeniu. Podobno chłopcy tak maja.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 września 2017, 11:08

  • Kamila07 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 11 września 2017, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno faktycznie częściej dotyka to chłopców z tym, że u mnie dodatkowo powiększenie jest symetryczne :( sama mam wadę nerek ( podwójny ukl kielichowo miedniczkowy) ale to raczej bardziej "pomaga" w wypełnianiu, niż nie.

    Od jakiego powiększenia zaczyna się odbarczanie ? Czytałam ze od 10 mm A narazie nie miałam żadnej konsultacji w tej sprawie.

    Też miałam podejrzenie dodatkowych wad I też serduszko zdrowe :)

  • catalina1988 Koleżanka
    Postów: 63 11

    Wysłany: 11 września 2017, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja troszkę szukałam informacji na ten temat i polecam Ci artykuł ze strony http://www.przeglad-urologiczny.pl/artykul.php?2711. Jest to artykuł z gazety medycznej więc myśle że wiarygodny. Według tabeli numer 3 zabieg wykonano u 16% płodów z wymiarami 30-40 mm oraz u 100 % z wymiarami ponad 40 mm. Myśle wiec że tak ponad 30 mm dopiero jest wskazaniem do operacji. Mam mieć wizytę kontrolna za 3 tygodnie i właśnie umówiłam się do prof. Szaflika - on jest podobno guru jeśli chodzi o tego typu rzeczy i też ewentualnie wykonuje takie zabiegi w Matce Polce.
    A czy w związku z tymi miedniczkami i potencjalną wadą serduszka też mówiono Ci o zwiększonym ryzyku wad genetycznych? Ja jestem trochę przestraszona...

  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 12 września 2017, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tydzień temu było 12.5 mm żadnych badan podtym kontem nie miałam zleconych czekany do rozwiazania i wtedy mamy zaczac działać co do pojawienia sie tego u chlopcow tez o tym bardzo dużo czytalam i slyszalam u nas ma byc dziewczynka

    Lumi86 lubi tę wiadomość

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • Kamila07 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 12 września 2017, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    A czy w związku z tymi miedniczkami i potencjalną wadą serduszka też mówiono Ci o zwiększonym ryzyku wad genetycznych? Ja jestem trochę przestraszona...[/QUOTE]

    Serduszko U mojego synka na Usg zawsze było super. Niestety po 2 usg z powiekszonym ukm lekarz stwierdził że warto zrobić echo.

    Powiększone miedniczki mogą być markerów np zespołu Downa, o ile lekarze znajdują kolejne wady.

    U mnie echo serca podobnie jak usg serca super. Potwierdzilo się ze jedyny problem to właśnie ten zastoj :(

    Dziewczyny co ile macie usg? Jesteście pod kontrola poradni wad płodu ? Ja dopiero mam skierowanie. Jak was monitoruja.

  • catalina1988 Koleżanka
    Postów: 63 11

    Wysłany: 12 września 2017, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez po echo serca - lekarka z Matki Polski powiedziała ze ona by tej zmiany na serduszku w ogóle nie opisywała bo jest widziane tylko z jednej strony i słabo widoczna wiec może to być błąd aparatu. Poza tym reszta serduszka bez zarzutu - wszystkie pomiary idealne.
    Kamila07 a robiłaś testy prenatalne np pappa w 1 trymestrze? Rozmawiałam z mama która miała je robione i wyszły dobrze, potem wyszły jej tak samo poszerzone miedniczki, echo bylo dobre a dziecko urodziło się z ZD. Mimo ze tak naprawdę nic na to nie wskazywało. Poza tym Genetyk z Matki Polki mi mówił ze poszerzone miedniczki około 6 krotnie zwiększają ryzyko urodzenie dziecka z ZD.
    Ja się ostatecznie zdecydowałam na nifty - właśnie czekam na wynik i siedzę jak na szpilkach...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2017, 12:40

  • Kaj Autorytet
    Postów: 922 293

    Wysłany: 12 września 2017, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z reguły poszerzeniami nic się nie robi. Należy kontrolować i pamiętać o zrobieniu USG po porodzie (jednak usg przez bzuch ma duzy zakres bledu- przypuszczam ze te wahania 7-8-10mm to ciagle takie samo powiekszenie).
    U nas skonczylo sie na kontrolowaniu co 3msc u nefrologa poszerzen, nie dopuszczanie do zakazenia ukladu moczowego (higiena, kontrole moczu itp). Poszerzenie cofnęło się do 1rż, tak jak nam "obiecywano"

    Kamila07 lubi tę wiadomość

    ukdy82c3jvhxu38m.png

    tb73k6nl2pyu28tq.png
  • Kamila07 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 12 września 2017, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    catalina1988 wrote:
    Kamila07 a robiłaś testy prenatalne np pappa w 1 trymestrze? Rozmawiałam z mama która miała je robione i wyszły dobrze, potem wyszły jej tak samo poszerzone miedniczki, echo bylo dobre a dziecko urodziło się z ZD. Mimo ze tak naprawdę nic na to nie wskazywało. Poza tym Genetyk z Matki Polki mi mówił ze poszerzone miedniczki około 6 krotnie zwiększają ryzyko urodzenie dziecka z ZD.
    Ja się ostatecznie zdecydowałam na nifty - właśnie czekam na wynik i siedzę jak na szpilkach...

    Tak robiłam. Ryzyko ZD było 1:6600 czyli mocno zmalało, bez testu z samego wieku 1:319... tez o tym myślałam, ale poza tymi miedniczkami nie ma innym marketów wad gentyczych, profil prawidłowy, serce jak dzwon, co opisali lekarze, tak ze to raczej nie to.

    Tez proponowano mi NIFTY ( połozne, lekarze nie przypuszczaja ZD), ale podjełam decyzje ze teraz nic to nie zmieni, kocham mojego synka i na pewno chce go urodzić, tym bardziej ze to juz 23 tc.
    Trzymam kciuki za twoj wynik! A robiłas wczesniej pappa? mysle ,ze jak pappa było dobre to nie bedzie teraz nispodzianek, tym bardziej ze tych marketów musi byc sporo, a nie tylko miedniczni i niepena plamka w sercu ltora pewnie jest wina aparatury.

  • catalina1988 Koleżanka
    Postów: 63 11

    Wysłany: 12 września 2017, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamila07 widzę, że u nas prawie wszystko podobne - u mnie pappa prawie taka sama i 22 tc.
    Ja nawet nie myślałam o tym żeby usunąć. Poszłam na nifty bo już w końcu miałam taki mętlik w głowie i każdy mówił mi co innego. W sumie to spokój nie ma ceny. Nikomu o tym nie mówiłam - nawet mężowi. Liczę że będzie dobrze i będę trochę spokojniejsza a jak wynik będzie nieprawidłowy - będę miała czas żeby się na to przygotować.

  • Kamila07 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 12 września 2017, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Catalina wynik będzie prawidłowy !!! Nie masz powodów żeby myśleć inaczej!
    A ja ponownie Przejrzałam właśnie wszystkie poprzednie usg i zarówno przyziernosc karkowa jak i kość nosowa ok, nie ma nic co mogłoby sugerować coś innego niż Wodonercze

    Ja w pon mam poradnie wad płodu w Warszawie, zapisałam się również do poradni do łodzi i jeszcze prywatnie. Chyba jedyne co mogę teraz zrobić to monitorować to wodonercze. Kiedy masz wyniki ? Trzymam kciuki!!!!

  • catalina1988 Koleżanka
    Postów: 63 11

    Wysłany: 12 września 2017, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, wyniki będą w przyszły piątek najprawdopodobniej ale jak będą wcześniej to maja do mnie dzwonić. Pani z przychodni mówiła że u nich robią nifty już od dwóch lat i jak do tej pory tylko raz się zdarzył wynik nieprawidłowy (w znaczeniu wysokiego ryzyka). Stwierdziła, że teraz lekarze tak straszą te ciężarne...
    Co jak często masz wizyty z pomiarem miedniczek? Mi powiedzieli, żeby za trzy tygodnie dopiero skontrolować ale nie wiem czy nie umówić się wcześniej. Ja w sumie jestem z Łodzi i niby mówią że tu wszyscy z całej Polski jeżdżą z tego typu wadami ale chyba jak bedzie się pogarszało to też wybiorę się do Warszawy.
    Chociaż jesteśmy dobrej myśli i napewno nasi chłopcy będą w tych 90% którym przejdzie do końca ciąży!!!
    Koniecznie daj znać jak po wizycie.

  • Kamila07 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 13 września 2017, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kontrolę mam Co 2 tygodnie. Dodatkowo sama umawiać się prywatnie( wcześniejsze wizyty były też prywAtne ale z abonamentu).

    Do szpitala do łodzi też się umiwilam.
    W warszawie czekam na wizytę do dr Dębskiej która też jest opinioliderem w tej kwestii.

    Głęboko wierzę że będzie dobrze, niestety mój synek ma już 10 mm Ito obustronnie;( dlatego Bede szukać dla niego pomocy wszędzie.

  • Kamila07 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 18 września 2017, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie. Czy ktoras przy powiekszonych miedniczkach usłyszała od lekarza że to może być zespół downa ?

    Milan testy papaa, innych markerów brak A dziś znany doktor R. Rzucił mi :" ze to marker zd ale i tak już jest za późno..."

  • caryophyllaceae Autorytet
    Postów: 787 368

    Wysłany: 5 grudnia 2023, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam . Jest tutaj ktoś u kogo wykryto podwójne miedniczki nerkowe w obydwu lub 1 nerce ? Potrzebuje konsultacji z.kims takim albo kimś.kto.to przechodził

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ