X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Wyniki PAPP-A
Odpowiedz

Wyniki PAPP-A

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Okeńka Znajoma
    Postów: 19 0

    Wysłany: 26 kwietnia, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Zaczęłam II trym.
    Jestem po prenatalnych-USG wszystko dobrze.
    Dzisiaj zadzwonili z kliniki w sprawie wyniku z krwi PAPP-a.
    Poinformowali, że ryzyko trisomi 21 jest pośrednie.
    Mam 29 lat, pierwsza w życiu ciąża, badania z krwi dobre, USG dobre.
    Lekarz, który robił badanie dopiero po majówce… lekarz który mnie prowadzi zalecił dla spokojnej głowy NIFTY… wiem że nikt mi nie powie co mam robić, ale może coś podpowiecie…
    Podaje wyniki:
    Wolne B-HCG 84,98 IU/I odpowiada 2,112 MoM
    PAPP-A 2,920 IU/I odpowiada 0,559 MoM

    Trisomia 21: ryz.podst. 1 do 709
    Ryż. Skorygowane 1 do 602

    Preeklampsja przed 37 tc 1 do 263
    Wewnątrzmaciczne zahamowanie wzrastania płodu przed 37 tc 1 do 188

    Z góry dziękuję ☺️😞

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia, 10:07

  • Okeńka Znajoma
    Postów: 19 0

    Wysłany: 28 kwietnia, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoś może mi coś podpowiedzieć? 🙂

  • Evli Autorytet
    Postów: 3815 2518

    Wysłany: 28 kwietnia, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ryzyko nie jest wysokie. Jeśli do tego USG prenatalne bez zarzutu, nie robiłabym nic dodatkowego 🤗

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia, 10:40

    Okeńka lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Okeńka Znajoma
    Postów: 19 0

    Wysłany: 28 kwietnia, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Usg prenatalne wszystko dobrze cały czas lekarz mówił, przeziernosc karkowa 1.5, kość nosowa obecna. Pisze tu dlatego że lekarz dopiero po majówce mi to objaśni a mój prowadzący zaleca nifty "dla spokojnej głowy" i bądź tu człowieku mądry i wiedz co robić.. 😞

  • Okeńka Znajoma
    Postów: 19 0

    Wysłany: 28 kwietnia, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martwi mnie również strasznie wysoki wyniki wolne beta.. nie wiem co może to oznaczać 🤷🏼‍♀️

  • Marta.R. Autorytet
    Postów: 524 414

    Wysłany: 28 kwietnia, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie ryzyko trisomii, nie wiem jak stoisz finansowo, te ryzyka wyszły ci dość duże, nawet na podstawie USG jest dość wysokie. Co ja bym zrobiła, to zrobiłabym te badania nifty. Amniopunkcja którą ci zaproponują jest dość ryzykowna i inwazyjna, wolałabym najpierw zrobić nifty choć bardzo drogie ale bezpieczne dla dziecka. I też dadzą ci odpowiedź.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia, 13:29

    🧑 1985 🧒 1980
    Czerwiec 2022 piękny chłopiec, 10 apgar
    Marzec 2023 🫄
    Kwiecień 2023 💔
    15.02 6.5mm dziecka 😍 bije serduszko
    21.02 8.2mm bije ❤️
    05.03 28.2mm bije ❤️ rusza głową i rączkami 😍
    26.03 badanie prenatalne, dzidzia zdrowa, 5.8cm, mamy chłopczyka 🙂 niskie ryzyka 💪
    17.04 poczułam pierwszy raz twoje ruchy ❤️
    preg.png
  • Okeńka Znajoma
    Postów: 19 0

    Wysłany: 28 kwietnia, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlaczego na podstawie USG jest dość duże skoro na USG wyszło wszystko dobrze?

    Jedni piszą że ryzyko nie jest takie duże a jedni ze duże… widzę ile ludzi tyle opinii…

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia, 13:40

  • Evli Autorytet
    Postów: 3815 2518

    Wysłany: 28 kwietnia, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Twoje ryzyko skorygowane jest 1:602. Czyli przy Twoich wynikach jedno dziecko na 602 urodzilo się chore, więc 601 było zdrowych. Ja bym poczekała spokojnie do wizyty lub do połówkowych 🤗

    Okeńka lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Okeńka Znajoma
    Postów: 19 0

    Wysłany: 28 kwietnia, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taki mam Zamiar, poczekać aż prenatalny wróci z urlopu i zobaczę co on mi powie i jak objaśni ten wynik 😞

  • Kokrocz Koleżanka
    Postów: 31 21

    Wysłany: 7 maja, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 26 lat i bardzo podobne ryzyka do Twoich, t21 1:792. Na USG wyszła hypoplastyczna kość nosowa. Dostałam skierowanie na amniopunkcję, bo lekarka twierdziła, że przy moim wieku ryzyka powinny być dużo niższe. Nie zgodziłam się na amniopunkcję, ale zrobiłam sanco i wyszła zdrowa dziewczynka. I dobrze że to zrobiłam, bo wczoraj byłam na połówkowych i mała dalej nie chciała się obrócić, żeby można było ocenić tę kość nosową. Gdybym nie zrobiła santo dalej bym się zastanawiała nad zd. A tak jednak jestem spokojniejsza.
    Pamiętaj jednak, jak piszą Ci dziewczyny wyżej, że te ryzyka nie są wysokie, i wciąż to tylko wyliczona statystyka która nie mówi Ci de facto nic o dziecku które masz w brzuchu, tylko wylicza prawdopodobieństwo na podstawie danych wpisanych w program.

    Okeńka lubi tę wiadomość

  • Okeńka Znajoma
    Postów: 19 0

    Wysłany: 7 maja, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super, bardzo dziękuję Ci za odpowiedź i cieszę się że dziewczynka zdrowa 🥰

  • Asia441 Koleżanka
    Postów: 59 22

    Wysłany: 7 maja, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Według statystyk (twoje wyniki) szanse na zdrowe dziecko to 99,83%


    Według zaleceń jeśli dobrze pamiętam jeśli ryzyko jest większe niż 1:300 zaleca się testy genetyczne powyżej 1:100 aminopunkcje.


    Okeńka lubi tę wiadomość

  • Okeńka Znajoma
    Postów: 19 0

    Wysłany: 7 maja, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam właśnie na konsultacje odnośnie tego wyniku. Powiedział że ryzyko jest pośrednie tak jak widać. Że to statystyka ale musi powiedzieć jakie to ryzyko jest. Do mnie należy decyzja czy robię dalszą diagnostykę typu nifty czy nic to u mnie nie zmienia, co do amnio zaleca się przy ryzyku wysokim. Powiedział że USG wyszło dobrze, że jest dobrej myśli, tyle… Decyzja należy do mnie 🤷🏼‍♀️

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ