Partner Akcji

AKCJA "SUPLEMENTY Z SENSEM"

Suplementacja w ciąży a wytyczne ekspertów. Poznaj kluczowe składniki dla mamy i dziecka 👇
SPRAWDŹ
Partner Akcji

AKCJA "SUPLEMENTY Z SENSEM"

DHA z alg czy ryb? Sprawdzamy, dlaczego DHA z alg zyskuje na popularności wśród przyszłych mam.
SPRAWDŹ
Partner Akcji

AKCJA "SUPLEMENTY Z SENSEM"

Przytłoczona zbyt wieloma zaleceniami?
Poznaj 7 składników rekomendowanych przez ginekologów w jednej formule👌
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Zapalenie bakteryjne pęcherza , e coli
Odpowiedz

Zapalenie bakteryjne pęcherza , e coli

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • gonia13 Autorytet
    Postów: 440 446

    Wysłany: 13 lutego 2017, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja dostalam do picia na dwa razy monuril (podejrzewam, ze to to samo co ty dostalas). ja tez mam bole krzyza i tak jakby do posladka idace...ale tego w ogole nie lacze i nie laczylam. mam kolezanke, ktora miala do porodu bakterie i mowi, ze brac antybiotyki i sie nie martwic :) najwazniejsze zeby bylo pod kontrola.

    domowe sposoby tez bardzo chetnie poprosze!


    Sophie 10.05.2017
    Marie 20.12.2019
  • nati_groszek Znajoma
    Postów: 17 2

    Wysłany: 21 lutego 2017, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kobietki. Mam taki oto problem i po raz kolejny liczę na poradę....
    Dziś rano robiłam badanie moczu i niestety wyszły mi leukocyty w liczbie 50,90/µl (norma 0,00-39,00) oraz bakterie 8535,90/µl (norma 0,00-500,00) - chociaż żadnych objawów zapalenia nie mam...
    Oddawałam również od razu drugą próbkę na posiew - czekam na wynik (pewnie ze 2-3 dni to potrwa).
    Stresuję się cholernie...!!!! :-(
    Do tej pory moje drogi moczowe były "czyste". A badałam mocz według zaleceń lekarki przed każdą wizytą (czyli co 4 tyg.).
    Dziś zaczynam 30-ty tydzień. Mam nadzieję, że to mojemu bobaskowi nie zaszkodzi. Wizyta u gina za 6 dni. Do tego czasu pozostaje mi chyba tylko żurawina i duuuużo wody.
    Myślicie, że Żuravit w tabletkach mogę brać czy lepiej się wstrzymać?

    q50Zp1.png
  • Velvet929 Przyjaciółka
    Postów: 266 37

    Wysłany: 9 marca 2017, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nati_gorszek co lekarz powiedział na wizycie?

    Ja żurawit biorę od samego początku, przed ciążą brałam i nie kazali przerywać. Maluch jak dotąd prawidłowo się rozwija, wręcz książkowo. Mam bardzo duże tendencje do zakażeń niestety ;(

    mhsvi09k9an1legs.png
  • M_ia Przyjaciółka
    Postów: 101 53

    Wysłany: 18 marca 2017, 06:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem u progu 5 tyg i strasznie boli mnie pęcherz, odczuwam ogromny ból podczas oddawania moczu.. przed ciążą to była norma 1-2x w mies wtedy furagina w ruch i przechodziło ale teraz ? Co mogę zrobić żeby nie zaszkodzić fasolce a ulżyć sobie bo boli okropnie :( proszę o rady ;(

    11.05 prenatalne, dzidzia 53mm <3 serduszko 161/min <3 prawdopodobnie córcia <3 <3
    f2w3gov3jgmzls2e.png
    Beta HCG:
    11 dpo 32.52 mIU/ml
    13 dpo 117.200 mIU/ml
    17 dpo 1057 mIU/ml
  • Velvet929 Przyjaciółka
    Postów: 266 37

    Wysłany: 27 marca 2017, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M_ia ja przez pierwsze 5 tygodni brałam furaginę bo nie wiedziałam o ciaży, jak tylko się dowiedziałam zastąpiłam ją uroseptem 3x1 brałam, to ziołowy lek. Furaginy nie zaleca się w pierwszym trymestrze A żurawit brałam cały czas od początku.

    mhsvi09k9an1legs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 maja 2017, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O rety dopiero znalazłam ten wątek! Ja z e coli borykam się od 25 lat, nic nie jest w stanie jej wybić, antybiotyki tylko w czasie brania działają po odstawieniu jest powrót bakterii. Niestety nic nie pomaga... Jestem w 16 tygodniu ciąży i wizja jest taka, że antybiotyk do końca ciąży bo w innym przypadku wysokie ryzyko porodu przedwczesnego i niskiej masy urodzeniowej dziecka... Już jestem po dwóch kurakcjach Duomox 500 mg przez 10 dni, czyli już 20... Oczywiście wszystko jest kontrolowane przez gin i przez urologa... Myślicie, że ten ciągły antybiotyk wpłynie na dzieciątko? Mam dość małą dawkę, ale mimo wszystko wiem, że antybiotyk nie jest obojętny dla organizmu i mojego i dziecka... Niestety jest to kwestia wybrania mniejszego zła...

  • Velvet929 Przyjaciółka
    Postów: 266 37

    Wysłany: 9 maja 2017, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnesqe trzymam bardzo mocno kciuki.Najważniejszy pierwszy trymestr już za Tobą :)

    Niestety tak jak napisałaś, mniejsze zło to antybiotyk niż zakażenia w ciąży. Duże znaczenie ma wybór ginekologa który się na tym zna i wie co robić. Ja do ginki, która mnie prowadzi i wie co robić trafiłam dopiero w 18 tygodniu, pojechałam na IP z gorączką i dużym zakażeniem i tam mnie przyjmowała. Znalazłam jej prywatny gabinet i od tej pory jestem pod jej opieką. Poprzedni lekarz olał wszystkie zakażenia i skończyło się gorączką.

    Ja w sumie też gdyby tak do kupy wziąć duomox, kilka razy augmentin, zinnat i biotum w szpitalu to dobre 3 miesiące na antybiotykach by się zebrało. Reszta czasu na Furaginie, w tym również teraz w 3 trymestrze. Maluch wg badań usg rozwija się prawidłowo, wagowo ma około 3500g. 13 maja rozwiązują mi ciążę przez cc, mam nadzieję, że badania nie kłamią i synek urodzi się silny i zdrowy.

    Mam nadzieję, że Ciebie to ominie ale u mnie pojawiły się zastoje w nerkach i zrobiło się wodonercze gdy waga malucha wzrosła do ok 2,5 kg. Za duży ucisk na nerki i moczowody. I mocz zaczął się cofać do nerek. Przy dodatkowym zakażeniu było to bardzo bolesne. Też skończyło się hospitalizacją.
    Lekarka mi poleciła oglądanie tv na czworaka :) smiesznie brzmi ale w razie bólu nerek próbuj, chodzi o to, żeby brzucho sobie zwisał i nie uciskał nerek. Kilka razy dziennie po 3-4 minuty mi trochę ulżyło:)
    Poza tym stosuję pastę fitolizyna (okropna w smaku ale skuteczna), herbatki urosan fix - to polecone przez nefrologa. Jeszcze od ginekolożki krople też na zakażenia jak znajdę opakowanie to napiszę nazwę;) 3 tygodnie nie mam już bakterii i posiew jest ujemny. Jedynie co to trochę leukocytów. Ale nie jest źle. Do spotkania z synkiem zostały mi 4 dni :))

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja 2017, 10:53

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    mhsvi09k9an1legs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2017, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2019, 20:36

  • Velvet929 Przyjaciółka
    Postów: 266 37

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnesqe antybiotyki nie zaszkodziły synkowi:) 57 cm i 3500g.
    Urodzony co prawda tylko na 6 pkt, ale to ze względu na to, że za długo czekałam na salę na cc;/ W 3 minucie już dostał 10. No i ma przeciwciała cytomegalii nie wiem czy przechodziłam w ciąży czy przed ale kontrolujemy i spadają. Mały terrorysta krzyczy płacze, chce na rączki, wodzi oczkami słucha, także wszystko na dobrej drodze.

    Trzymam mocno kciuki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2017, 15:37

    wichrowe_wzgórza lubi tę wiadomość

    mhsvi09k9an1legs.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zadbać o spokój i relaks w czasie ciąży. Praktyczne porady dla przyszłych mam.

Bycie matką to jedno z najważniejszych i najwspanialszych przeżyć, jakie doświadcza każda kobieta, która rodzi dziecko. Przyjemne i sielskie chwile spędzone z pociechą poprzedza czas nie zawsze spokojnego oczekiwania na poród. W czasie ciąży często jesteśmy tak samo szczęśliwe, jak i zestresowane, a to sprawia, że warto pomyśleć o sobie w kontekście relaksu i odpoczynku. W jaki sposób uprzyjemnić sobie czas oczekiwania na dziecko? Czy ciążowe dolegliwości można jakoś zminimalizować i poddać się domowemu SPA? Oczywiście, że tak. Za chwilę podpowiemy Ci, jak to zrobić skutecznie i bez wielkich przygotowań!

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Spokój rodziców zaczyna się od jednego sprytnego urządzenia. Czy niania elektroniczna to must have rodziców?

Pierwsze miesiące z dzieckiem to wyjątkowy czas, ale też nieustanna czujność i troska o jego bezpieczeństwo. Coraz więcej rodziców sięga po nowoczesne rozwiązania, które pomagają spokojniej czuwać nad snem malucha. Czy niania elektroniczna to rzeczywiście niezbędny element domowej wyprawki, czy tylko kolejny gadżet? Sprawdź, jak działa, co daje na co dzień i czy może realnie ułatwić życie rodzicom.

CZYTAJ WIĘCEJ