X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje zapalenie gruczołu Bartholina / ból warg sromowych
Odpowiedz

zapalenie gruczołu Bartholina / ból warg sromowych

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • mya Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 16 września 2016, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Forumowiczek cierpiała na podobną przypadłość?

    Mnie niestety wczoraj wieczorem (początek trzeciego trymestru) spotkała niemiła niespodzianka. Zupełnie znienacka odkryłam w swoim miejscu intymnym bardzo bolące zgrubienie (jakby ropień, pryszcz). Rzuciłam się oczywiście w wir internetu i pierwszy raz w życiu przeczytałam o możliwym powikłaniu jakim jest zapalenie / ropień gruczołu Bartholina. Nie czekając na rozwój wypadków (podobno bardzo szybko się powiększa nawet do rozmiarów śliwki, często nieuchronne jest nacięcie chirurgiczne, a wizytę u ginekologa mam dopiero we wtorek) użyłam gorącego natrysku na to miejsce, a następnie posmarowałam punktowo maścią antybakteryjną (właściwie antybiotykiem) tribiotic (trybiotyk) i położyłam się spać. W nocy odczuwałam jeszcze dyskomfort, natomiast rano dolegliwość jakby częściowo ustąpiła i zgrubienie "się rozlało". Nie chciałabym przesadzać z aplikowaniem maści (nie ma dokładnych badań jak może wpłynąć na płód).

    Dodam, że z higieną u mnie jest wszystko okej, myję się w tym miejscu nawet trzy razy dziennie, dbam o dobry wybór bielizny etc. być może winne są w tym przypadku upały i wzmożony ruch. Byłabym wdzięczna za podzielenie się swoimi doświadczeniami.

  • Tami Ekspertka
    Postów: 326 58

    Wysłany: 16 września 2016, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam przed ciąża kilka razy i w ciazy chyba 3 razy o ile dobrze pamietam ;) u mnie za każdym razem gruczoł sam sie opróżnia a miałam juz tak zaawansowane ze miałam dreszcze i mdłości od tego. Niby wszędzie piszą ze od razu do ginekologa trzeba iść ale ja wrzucam na luz i za każdym razem Max 4 dni i zapominam o sprawie :)

    atdcclb1ukdkpfkx.png
    PCOS- ciąża troche z zaskoczenia, juz w drugim cyklu po spontanicznym odstawieniu tabletek :D
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ