X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje zespół Dandy-Walkera
Odpowiedz

zespół Dandy-Walkera

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 29 lipca 2015, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was spotkała się z takim rozpoznaniem jak zespół Dandy-Walkera??

    201512131765.png

    201909081765.png
  • małamigotka Koleżanka
    Postów: 42 14

    Wysłany: 16 lutego 2017, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    animka899 wrote:
    Czy któraś z Was spotkała się z takim rozpoznaniem jak zespół Dandy-Walkera??
    u nas lekarz podejrzewa, dla lekarzy jest 1:2

    hchyyx8dax6r5i5c.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 24 lutego 2017, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    małamigotka- moja córka ma juz 14 m-cy i jest zupełnie zdrowa, nie ma tylko fragmentu robaka móżdżku, ale nie daje to żadnych objawów. Jestem przykładem na to, że cuda się zdarzają i całe szczęście że mimo wielokrotnych propozycji usunięcia ciąży ja się uprłam że urodze:D A co dokładnie widać u Twojej dzidzi że podejrzewają ten zespół??

    201512131765.png

    201909081765.png
  • małamigotka Koleżanka
    Postów: 42 14

    Wysłany: 27 lutego 2017, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeprowadzający badanie genetyczne usg nie widział wcale robaka, poproszony lekarz na konsultacje widział zarys formułującego się robaka jak i prowadzący ciążę też widział. Nakłaniali nas na pobranie wód płodowych ponieważ pierwszy z lekarzy doszukała się kolejnych markerów wskazujących na koniecznośc przeprowadzenia tego badania tj. długośc kończyn w dolnych granicach, asar, oraz stopę końsko szpotawą (niby nie dziedziczone ale ja dokładnie z taką przypadłością się urodziłam - taki przypadek)

    hchyyx8dax6r5i5c.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 27 lutego 2017, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Ola miała przez cała ciąże poszerzoną komore IV mózgu do tego wszystkiego, a po urodzeniu jak robili usg główki to się okazało że jest prawidłowej wielkości...Nam zwracali tylko uwagę, żeby wybrać szpital do rodzenia, który ma bardzo dobry OIOM w razie czego. Na szczęście nie było takiej potrzeby.

    201512131765.png

    201909081765.png
  • małamigotka Koleżanka
    Postów: 42 14

    Wysłany: 27 lutego 2017, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a czy brak robaka mózgu dostrzegli na połówkowych czy podczas usg główki po narodzinach?

    hchyyx8dax6r5i5c.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 28 lutego 2017, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w 12 tc na usg prenatalnym była torbiel w tylnym dole czaszki, a za dwa tygodnie od tego bo robak się właśnie potem dopiero wykształca zaczeli podejrzewać że to będzie brak robaka, i na połówkowych lekarz już widział że jest tylko kawałek tego robaka a reszty nie. Po urodzeniu w 3 dobie miała robione usg główki i było widać też tylko fragment robaka. A poza tym wszystko było w porządku. A mówili mi też po urodzeniu że bardzo ważna jest wczesna rehabilitacja w razie czego żeby wytworzyć odpowiednio te połączenia w mózgu bo to jest tak jak chorzy po udarze, że wiele czynności i połączeń da się wyuczyć. Także głowa do góry!

    201512131765.png

    201909081765.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ