X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje złe wyniki pappa/ bardzo dobre wyniki usg
Odpowiedz

złe wyniki pappa/ bardzo dobre wyniki usg

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • reniad. Debiutantka
    Postów: 10 7

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :)

    Miałam dzisiaj badania prenatalne 13w6d, podczas których Pani Doktor zachwalała wszystko co widziała na monitorze, wszystko w normie, super i w ogóle.. Ucieszyłam się, biorąc pod uwagę, że od początku ciąży problemy- krwiak podkosmówkowy, poronienie zagrażające, mocne plamienia z krwią, zażywane leki duphaston, lutinus i leżenie.. krwiaka na usg dzisiaj nie było widać, łożysko w górze.. ponieważ mam 35 lat zalecili test pappa, po usg i wpisaniu parametrów okazało się, wyniki białka niecałe 0.36 MoM i mina Pani doktor i już ciśnienie mi wzrosło... w poprzednich dwóch ciążach miałam nadciśnienie, w drugiej ciąży dodatkowo cukrzycę.. Nie wiem co robić w takiej sytuacji, na co się decydować i czy mam się czego obawiać... ktoś był w podobnej sytuacji? czy ktoś brał równocześnie duphaston i acard?

    reniad.
  • Yoko Znajoma
    Postów: 19 19

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie było niskie pappa i beta, usg prawidłowe. Ryzyko wysokie wszystkich trisomii. Najwyższe t18 1:109. Podwyższone ryzyko porodu przedwczesnego, iugru. Urodziłam zdrowego synka w 38hbd. W ciąży brałam acard.

    abbigal lubi tę wiadomość

    1t1y38r.png
    3fwjw70.png
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 18 grudnia 2019, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ryzyko zd 1;66 usg super poza tachykardia ktora w 15 tyg ustapila (bylo 181 min), potem usg caly czas wzorowe, dwa echa serca na Agatowej wzorowe, panorama niskie ryzyko. Beta 6 mom papa 0,5 zdrowa córeczka urodzona przez cc w 37 tyg. W ciazy wielowidzie i cukrzyca. Po porodzie echo ujawnilo drobne wady serduszka typu niedomykalnosc zastawki, otwór owalny w serduszku, tetniak miedzykomorowy. Na ostatnim echu serca wady prawie ustapily do kontroli mamy jak mala bd miec rok

    27a73b5519.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ