X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Żylaki
Odpowiedz

Żylaki

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Mlenka Autorytet
    Postów: 255 140

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, przed ciążą miałam jednego żylaka na udzie, w zasadzie przy pachwinie. Nie dawał żadnych dolegliwości. Teraz w ciąży niestety się powiększył i boli mnie noga w tej okolicy. Czy znacie jakieś sposoby jak sobie ulżyć? Ewentualnie czy żylaki w ciąży można jakoś leczyć?

  • Mlenka Autorytet
    Postów: 255 140

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Nix, wybrałam się do lekarza z tymi żylakami, zrobili mi usg doppler, okazało się, że mam 2 niewydolne żyły. Lekarz powiedział, że najlepszym i w zasadzie jedynym sposobem jest noszenie pończoch/rajstop/podkolanówek uciskowych w zależności od umiejscowienia żylaków. Ja dostałam zalecenie na pończochy o ucisku 1. Nosiłam je grzecznie do zeszłej soboty, naprawdę pomagają- nogi nie bolą, żylaki się nie powiększają. Ale teraz w te upały zrezygnowałam, wrócę do nich jak się chłodniej zrobi.
    Jeśli chodzi o preparaty to raczej nic nie pomoże, można smarować maścią np. Lioven dla kobiet w ciąży, ale to raczej efekt chłodzenia nóg.

  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 23 lipca 2019, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak sobie poradziłaś z żylakami po porodzie ?

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ