X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta - Diagnostyka i leczenie niepłodności 2% prawidłowych plemnikow czy nie ma szans na poprawe?

2% prawidłowych plemnikow czy nie ma szans na poprawe?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 16:00

      /  Zgłoś
    Witam u mojego męża morfologia plemnika w ostatnich badaniach wyszła 2% dzis umawiałam meza na kolejne badanie ktore przeprowadza lekarz, zrobil ze mna wstepny wywiad i jak opowiedziałam mu o poprzednich badaniach i wlasnie tej zanizonej morfologi to stwierdził ze niestety morfologi nie da sie poprawić i ze jest ona uwarunkowana genetycznie, czy to prawda?

    staramy sie z mezem juz 18 cykl niestety maz badanie wykonywal dwa razy: z sierpnia 2014:Ph -7,8 norm 7,8
    Lepkośc ++
    Aglutynacja brak
    Koncentracja-4,92 norm powyżej 15mln
    Liczba plemników-14,77 norm powyżej 39 mln
    Koncentracja komórek okrągły 0,2 norm poniżej mln
    Ruch szybki postepowy typ a 0 norm powyżej 25%
    Ruch postepowy pr a+b 4 norm powyżej 32%
    Plemniki hyperaktywne 0
    Plemniki ruchome 12,8% norm powyżej 40%
    Żywotność 42% norm 58%
    Prawidłowa Budowa 2% norma 4%
    Z nieprawidlowa główka 84%
    Z nieprawidlowa wstawka 4%
    Z nieprawidlowa witka 10%
    Uwagi
    Zliczono 5 plemnikow o ruchu a i b



    A tu z wrzesnia:
    Profil: Badanie ogólne nasienia - analiza komputerowa po 1 godzinie
    Wynik j.m.
    Wartość referencyjna
    Czas trwania abstynencji
    3 _ dzień 2 - 7
    Czas upłynnienia
    60 _ min do 60
    Sposób upłynnienia
    samoistne _ samoistne
    Barwa
    przejrzysta - szarobiała - mleczna
    Zapach
    swoisty _ swoisty
    Objętość ejakulatu
    2.50 _ ml > 1.50
    Odczyn (pH)
    7.6 _ > 7.2
    Liczba plemników w 1 ml
    7.20 mln/ml > 15.0
    Liczba plemników w ejakulacie
    18.00 mln > 39.00
    Liczba komórek okrągłych
    1.40 _ mln/ml < 5.00
    Plemniki żywe
    61 _ % > 58
    Plemniki martwe
    39 _ % -
    Test hypoosmotyczny (HOS)
    58 _ % > 58
    Komentarz do preparatu:
    Ruch plemników w preparacie bezpośrednim po 1 godz.:
    typ A - 2%
    typ B - 13%
    typ C - 11%
    typ D - 74%
    Ruch plemników w preparacie bezpośrednim po 4 godz.:
    typ A - 0%
    typ B - 2%
    typ C - 17%
    typ D - 81%

    Maz stosuje od pierwszych wynikow suplementacje fertilman2x1(od grudnia zmieniony na androvit plus), wit c 1000 wit e 400, l-karnityne 1500, rzucił palenie(był palaczem nałogowym) prosze o porade czy na takiej suplementacji jest szansa ze jednak sie poprawią wyniki i lekarz sie mylil?Teraz 13 stycznia maz idzie ponownie na badania i czy jeli nadal beda złe jakie dalsze badania wykonac?Czy jest szansa na kwalifikacje do programu rządowego z czynnika meskiego? dodam ze miałam przez ten okres czasu 4 ciaze biochemiczne konczace sie z dniem terminu miesiaczki.U mnie w pazdzierniku wyszło dodatkowo niedoczynnosc tarczycy i hashimoto,reszta wszystko w normie. I jeszcze jedno pytanie czy mozna sie umowic do Pana na wizyte w INVIKCIE we Wrocławiu poniewaz bardzo bysmy chcieli trafic pod Pańskie skrzydła.Pozdrawiam Ania i Łukasz

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 18:10

    agatka196, ITKA, kasiakasia11, madlenka, ewwiel, BATTINKA, vincaminor, my dream, gosia86, Ania_84, paaulla84, munirka, szpilka, Drzwiona, Asiula86, magdalenka_ka, kita, Marta28, momo1009, aja, miszkaaa, agus3004, dżona, Sis, Nadira, kornelia777, słodka, freya, ewelina27, Eva82, Pyziak?, sonia86, muszynka, Laura, Asiak, Lena87, livia30, taśta, Z., Natka098, SuSie, kis, Asiulek, Pełnia, Mała_Mi79, Iwka, perelka89, Stokrotka79, magdaP82, Manga, po-kryjomu, marjur, chabasse, kapturnica, mama2929, Doris, izabelka04, betii, Katarzyna87, la, ewka80, pragnaca dzidziusia, Pchelkaa lubią tę wiadomość

  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 08:19

      /  Zgłoś
    Proponuję wykonanie badania fragmentacji DNA plemników (metodą TUNEL). Przy tej okazji jest wykonywane badanie ogólne nasienia, więc nie ma potrzeby mnożenia kosztów. Ze względu na liczbę utraconych ciąż zdecydowanie wskazane jest wykonanie szczegółowych badań. Obecnie w wybrane dni miesiąca (czwartki) przyjmuję także we Wrocławiu, zapraszam więc serdecznie na konsultację.

    ewka80 lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ