X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

Antykoagulant tocznia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • aneczka85m Autorytet
    Postów: 293 137

    Wysłany: 29 grudnia 2014, 13:04

      /  Zgłoś
    Pani doktorze mam 29 lat i jestem mamą jednego synka (ciąża wzorowa zakończona cc z powodu braku postepu porodu z trudno gojąca się raną po cc). Od kwietnia staramy się o kolejne dziecko i nietety nie mogę utrzymać ciąży. Robiłam wyniki bo jestem po 2 poronieniach 8 i 6 tydzień w odstępie 4 miesięcy. Pierwsze z bólami drugie nie. Zrobiłam badania i nie wiem za bardzo jak je zinterpretowac? niepokoi mnie antykoagulant tocznia bo jest wysoki-co to znaczy?

    moje wyniki wyglądają tak:

    prolaktyna 6,83 n/ml
    prolaktyna po obciążeniu 184,20 n/ml czyli dużo za dużo dzwoniłam do ginki i już mam brać bromergon 1/4 tabletki na początek

    mało tego

    antykoagulant tocznia mam taki:

    test przesiewowy >120,0 sek a norma 30,50-40,60
    test potwierdzający 131,27 sek a norma 25,40-31,00

    LA1/LA2 nie robiłam:(


    ATG 28,2 NORMA < 60
    ATPO 51,3 norma <60 czyli w górnej granicy

    Antykardiolipinowe

    IgG 3,2 norma <15,0 ujemne
    IgM 11,0 norma < 12,5 ujemne (więc prawie na granicy z wątpliwym 12,5-20,0)

    Antyfosfolipidowe

    IgG 2,8 MPL U/ml norma 0,0 -10,0
    IgM 0,5 GPL U/ml norma 0,0-10,0

    Ponadto badania wykonane w cylku ciążowym zakończonym poronieniem wyglądały tak:

    Estradiol 33,10 pg/ml w 4 dc / 96,40 pg/ml w 12 dc
    FSH 7,73 mlU/ml w 4 dc / 7,07 mlU/ml w 12 dc
    LH 5,60 mlU/ml w 4 dc / 6,66 mlU/ml w 12 dc
    Progesteron 0,95ng/ml w 4 dc / 24,25 ng/ml 7 dpo
    SHGB 61,8 nmol/l w 4 dc
    Androstendion 3,33 ng/ml w 4dc
    Testosteron 61,0 ng/dl w 4 dc
    Prolaktyna 200,6 qlU/ml w 4 dc

    TSH 1,930 qlU/ml
    toxoplazmoza IgG 576,70 lU/ml a IgM 0,330 S/CO
    Cytomagalia IgM 0,200 S/CO IgG 360,500 U/ml

    Dodam też że przed ciązą z synkiem też miałam jedno poronienie w 8tyg jak miałam 24 lata. Nie wiem juz czy jest to spowodowane, czasem myślę że może nie mogę mieć dziewczynek...??? Proszę o odpowiedź bo nie wiem do kogo powinnam zgłosić się do lekarza z tymi wynikami. Boję się że zanim poznam przyczynę to znowu poronię. Ten miesięc uważaliśmy z mężem bo chciałam dać trochę na luz, zwłaszcza że mmiesięc temu poroniłam:( Dodam też że mam kłopoty ze snem (pomaga mi lampka wytrawnego wina), mam czasem takie uderzenia gorąca i targną mi ręce (mam takie uczucie chłodu w nich od łokci a na dworze w rękawiczkach mam zimne jak lód), ciągle jestem zmęczona, mam bardzo niskie ciśnienie (dziś miałam 101/58 a puls 68 i tak mam bardzo często cisnienie max dochodzi do 115/70). Dodam też że mam dodatni wynik anty HCV i RNA też ale tu mam wyniki bardzo dobre. Pozdrawiam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2014, 13:58

    Anatolka, Martoszka, Maciejka, SummerVisions, Morwa, martika, kahaśka, She Wolf, Sylwia87, Malagosia, Zuzia.zuzia, Lianna, Magnosia, Agaja, november123, Elfik, Eniula, tulipanna, Blondik, walkie talkie lubią tę wiadomość

  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 20:40

      /  Zgłoś
    Szanowna Pani, najczęściej poronienia mają podłoże genetyczne, czasem przyczyną trudności z donoszeniem ciąży są nieprawidłowości anatomiczne, immunologiczne lub hormonalne. Pani problemy mogą także zależeć od przebiegu cięcia cesarskiego. Na tym etapie zalecałbym konsultację i wykonanie ewentualnie dodatkowych badań nakierowanych na przyczynę poronień.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ