X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

badania nasienia -ok. co dalej?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • An Przyjaciółka
    Postów: 95 48

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 18:38

      /  Zgłoś
    Od roku staramy się z mężem o dziecko. Jedyne co udało nam się uzyskać to 2 ciąże biochemiczne (stwierdzone podwyższonym poziomem beta-hCG). Duphaston nie pomógł w żadnym przypadku. Okres/poronienie występowało około 32-34dnia cyklu (cykle mam 24-26 dniowe, owulacja około 8-10dnia cyklu). Badania nasienia męża wychodzą powyżej norm WHO. Testosteron 3,38ng/ml. Tarczyca (TSH, FT3, FT4) w normie. Czy mąż powinien w takiej sytuacji wykonać dalsze badania?

    Prawdopodobnie "główny problem jest we mnie" jestem po laparoskopii (duży mięśniak macicy (9cm) podsurowicówkowy, nie modelował jamy macicy, poza tym stwierdzono małe 3 ogniska endometriozy (mniejsze niż 1cm) oraz malutkie torbiele okołojajowodowe. 5 miesięcy po operacji loża 2,5cm x 1,8cm. Tarczyca (TSH, FT3, FT4 - w normie) anty TG - 10,88 IU/ml (norma w lab. <115), anty TPO - 48,63 IU/ml (norma do 34). Słyszałam, że najlepiej jak przeciwciał TPO nie ma wcale. FSH, LH w 1 fazie cyklu w normie. Estradiol - w normie. Niski progesteron w 2 fazie cyklu. Owulacja potwierdzona monitoringiem. Czy powinnam zrobić jeszcze inne badania?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2015, 11:42

    fablous, jaskolka89, Elina lubią tę wiadomość

    2014 - 2x biochem, laparoskopia- mięśniak, endo
    2015 - poronienie 10tc. ANA
    2016 - laparoskopia - c.pozamaciczna - usunięcie jajowodu
    Być człowiekiem znaczy: każdego dnia starać się być lepszym. F. Dessauer
    fdd2a35a67.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ